Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Propozycja: COMARCH

CMR

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Andrzej Pawelec

Andrzej Pawelec

    Początkujący Inwestor

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 luty 2017 - 22:15

Proponuję zakup do portfela spółki COMARCH - gdyż nie ma przedstawiciela WIG Informatyka w portfelu, a sam indeks przygotowuje się do wybicia szczytu hossy z lat 2005-2007 (Comarch ma drugi w kolejności udział w WIG-INFO (14%) ) i nie można przejść obojętnie obok tak silnego trendu jaki ma miejsce na spółce.

 

Spółka ma w zasięgu historyczne maksima i wydaje się że przy aktualnej sile trendu test tego poziomu to kwestia czasu - od piątkowego zamknięcia to 16%.

 

Fundamentalnie spółka wygląda dobrze:

1. Wprowadzone przez Ministerstwo Finansów regulacje w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) powodują, że "starzy" klienci oprogramowania ERP którzy zaprzestali opłacać maintenance, zmuszenie są nijako przez regulacje prawne do zapukania do producenta i poproszenia o tą systemową funkcjonalność - a o oznacza dopływ dodatkowej gotówki do firmy. Co więcej to dopiero początek bo od 30 czerwca 2018 objęci zostaną mikroprzedsiębiorcy tym obowiazkiem.... (http://podatki.gazet...azywal-jpk.html)

2. Powrót do polityki dywidendowej http://biznes.onet.p...016-rok/y7c468 Comarch prawdopodobnie wypłaci dywidendę z zysku netto za 2016 rok, może ona wynieść 1,5 zł na akcję - poinformował prezes Comarchu Janusz Filipiak. Dodał, że wypłata dywidendy nastąpi najprawdopodobniej w standardowej wysokości dla Comarchu, czyli 1,5 zł na akcję.Comarch nie wypłacił dywidendy z zysku za lata 2014 i 2015. Z zysku za 2013, 2012 i 2011 rok spółka wypłaciła po 1,5 zł dywidendy na akcję

3. 16 LUTY: DM BOŚ dodaje COMARCH do "Top Picks" (o listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali Comarch, CD Projekt, Idea Bank i Tower Investments. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Emperię i Neukę.)

 

 

 

cmr.png


  • 0
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie