Czym jest SII?

Jump to content
Forum inwestorów indywidualnych - SII

Recommended Posts

A kto miałby tych ludzi niby przyuczać? Dobrotliwe państwo, pełne troski o ich dobro? Czyli - ci goście z taśm? Litości.

To są, niestety, dwie skrajnie różne wizje człowieka i roli państwa. Prawica stawia na wolność i odpowiedzialność, lewica chce nas wychowywać i się o nas troszczyć. Przepraszam, ale te opowieści o wychowywaniu mrożą mi krew w żyłach. Do pewnych rzeczy się ludzi nie przygotowuje. Rodzimy się wolnymi ludźmi, wystarczy tego nie psuć. Mężczyzna nigdy nie jest gotowy na bycie np. mężem czy ojcem - staje się nim po prostu i wtedy musi wziąć tyłek w troki i dorosnąć do roli, w którą wszedł. Tak to działa.

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeszcze raz o wyborze ZUS czy OFE... świetny tekst pokazujący o co idzie walka. Globalnie to duże środki i być albo nie być dla niektórych PTE ale dla mnie/nas pojedynczo to kilka złotych...   Z cie

Bycie mężem czy ojcem wynika trochę z natury ale też z nauki bo przecież obserwujemy swojego ojca jak nas wychowuje.

Inwestowania i dbania o własne oszczędności nikt nas nie uczy, dziecko nie ma możliwości "podglądnąć" jak robią to rodzice.

Uważam, że na lekcjach przedsiębiorczości powinna się mówić o możliwościach inwestycji, ryzykach itd po pierwsze wychodząc już ze szkoły młodzież będzie wiedzieć, że nie ma cudów jak amber gold, a na własną emeryturę trzeba zapracować samemu.

Nie do końca rozumiem ideę - rozumiem, że wolność i odpowiedzialność są OK, ale uczyć nas tego będzie socjalistyczne państwo przez publiczne szkoły?

Nie rozumiem, czym się przedsiębiorczość, finansowy rozsądek i odpowiedzialność różnią od całej reszty materii przekazywanej w domowym wychowaniu. Tej tajemnej wiedzy, że trzeba wziąć tyłek w troki, brać się do roboty i samemu zapracować na siebie i swoją przyszłość, że trzeba mieć trochę pieniędzy na czarną godzinę, że kredyty trzeba brać z głową a najlepiej ich unikać, to mnie akurat nauczył dziadek, który, z racji różnorakich okołowojennych perypetii, nie skończył nawet podstawówki.

• 3 weeks later...

Ja wybiorę OFE, nie liczę z tego tytułu na zysk ale tak trochę z czystej przekory w stosunku do Rządu, który leci w kulki z naszymi "emeryturami".

Również wybrałam OFE. Mam bardzo podobne zdanie :)

Już 2,3 mln osób w OFE, a dokumenty wciąż są liczone. A jeszcze całkiem niedawno zastanawialiśmy się, czy będzie milion. A do końca 30 lipca zapisanych było zaledwie 1,3 mln osób.

Milion osób zapisało się w jeden dzień? Nic dziwnego, że strona internetowa ZUS-u wysiadła.

Ja wybiorę OFE, nie liczę z tego tytułu na zysk ale tak trochę z czystej przekory w stosunku do Rządu, który leci w kulki z naszymi "emeryturami".

Również wybrałam OFE. Mam bardzo podobne zdanie :)

Coś czuję że 70% ludzi, którzy wybrali OFE miało takie same przesłanki :) Ja również z czystej przekory i zasady, że choćby to były grosze, to nie przekażę ich do ZUSu.

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...