Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

P.R.E.S.C.O. Group SA (PRESCO, PRE)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Jakub Ciepiela

Jakub Ciepiela

    Rekin giełdowy

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 25 marzec 2014 - 14:17

W dniu wczorajszym 19 marca br odbyło się spotkanie z Zarządem Spółki po wynikach rocznych za 2013 r. Najważniejsze informacje to osiągnięte przychody grupy w wysokości 80,21 mln zł oraz zysk netto na poziomie 5,07 mln zł. Przypomnę, że w ubiegłym roku przy przychodach na poziomie 90,81 mln zł zysk wyniósł 22,09 mln zł. Różnica in minus jest dość znaczna. Na taki obraz miało wiele czynników, niższe wpływy z obsługi windykacyjnej portfela, selektywnej polityki inwestycyjnej grupy oraz słabszej skuteczności egzekucji komorniczej w Polsce.

 

Grupa P.R.E.S.C.O. w 2013 r. nabyła też pierwszy portfel wierzytelności w Rosji i planuje rozwijać działalność na tym rynku w 2014 r. Jak informował Zarząd, jest to dość ciekawy kierunek rozwoju dla grupy i w niedługim okresie portfel zakupionych wierzytelności w Rosji może osiągnąć poziom 10 mln zł.

 

Spółka cały czas ma wysokie i stabilne przepływy gotówkowe, co w połączeniu ze stanem środków własnych, umożliwia nieprzerwalną działalność zakupową, dlatego też w razie pojawienia się okazji inwestycyjnych, spółka może dość szybko reagować.

 

W marcu 2014 r ruszyła działalność spółki pożyczkowej, Debet Partner, która wiąże się m.in. z decyzją P.R.E.S.C.O. o większej niż dotychczas koncentracji na windykacji polubownej. Spółka ta udziela osobom zadłużonym pożyczek restrukturyzacyjnych o wartości od 300 zł do 25 tys. zł na okres od 3 miesięcy do 10 lat celem jednorazowej spłaty zaległego zobowiązania.

 

Na koniec minionego roku grupa posiadała w portfelu blisko 1,09 mln spraw o wartości nominalnej 1,35 mld zł i wartości bieżącej blisko 1,42 mld zł, co oznacza spadki w porównaniu z danymi za rok poprzedni. Na koniec grudnia 2013 r. w toku znajdowało się 226 059 spraw wniesionych do sądu przez grupę, w tym 223 354 w ramach EPU oraz 2 705 wniesionych do sądów rejonowych. Łączna wartość należności z ich tytułu wynosiła około 432,81 mln


  • 0
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie