Czym jest SII?

Jump to content
Forum inwestorów indywidualnych - SII

Zortrax - publiczna emisja obligacji


Recommended Posts

Szanowni Państwo,

 

reprezentuję spółkę Zortrax – polskiego dostawcę kompleksowych rozwiązań w obszarze druku 3D. Spółka z powodzeniem działa na rynkach międzynarodowych, sprzedając swoje produkty m.in. w największych krajach europejskich oraz w USA i w Kanadzie.

 

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją nt. rynku druku 3D oraz osiągnięć i planów spółki:

http://zortrax.pl/prezentacjakorporacyjna.pdf

 

Zortrax rozpoczął publiczną emisję obligacji. Szczegóły dostępne są tutaj:

www.invistadm.pl/zortrax

 

W przypadku pytań odnoście emisji lub samej spółki – zachęcam do zadawania ich mailowo lub na forum. W najbliższy piątek, 14 marca organizujemy czat dla inwestorów. W planach jest również spotkanie w Warszawie.

 

Pozdrawiam,

w imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

zortrax@nobili.pl

Link to post
Share on other sites

Jako laik przyglądam się tej technologii druku 3D, na ile to jest moda, a na ile stały trend? Jakie są szanse, że w niedalekiej przyszłości zaczną się hurtowo pojawiać w domach i firmach takie drukarki? To jest tak na prawdę klucz do opłacalności inwestycji. Teraz mogą mieć fajne wyniki ale moda minie i biznes padnie...

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

w przypadku rynku, do którego swoje produkty kieruje Zortrax nie ma mowy o modzie. Zortrax chce być jednym z liderów najbardziej jego atrakcyjnego segmentu – rynku „small office / home office” oraz „small and medium business”, i kapitał zostanie użyty do osiągnięcia tego celu. Szczegółowy opis celów Spółki zawarty jest w prezentacji, zachęcam do przejrzenia: http://zortrax.pl/prezentacjakorporacyjna.pdf

 

Środowisko Zortrax M200 to przede wszystkim wysoka jakość wydruku o odpowiednio dużych wymiarach, łatwa obsługa i współpraca z różnymi platformami projektowania, bezpieczeństwo i zdecydowanie niższe koszty. Produkty spółki odpowiadają więc na potrzeby biznesowe środowiska druku 3D rozumianego jako wzornictwo użytkowe 
i przemysłowe, inżynieria, edukacja, sztuka i hobby (czyli segment półprofesjonalny). Dla tego segmentu klientów korzystanie ze środowiska druku 3D jest po prostu opłacalne.

 

Przykładowo, przedsiębiorca, który potrzebuje prototyp produktu lub jego części może zlecić jego produkcję firmie zewnętrznej, która przygotuje model z metalu za, załóżmy, kilkaset zł. Taki sam model, wydrukowany na drukarce 3D Zortrax M200 we własnej pracowni to koszt kilku zł. Dodatkowo, powstanie pierwszego trwa często kilka tygodni, przygotowanie drugiego (wydruk 3D) – kilka godzin. Dlatego spółka aktywnie się promuje i zachęca wszystkie małe i średnie firmy w Polsce do korzystania właśnie z druku 3D.

 

Często słychać, że rynek druku 3D można porównać do rynku komputerów w latach 80-tych. Założyciele spółki są  przekonani, że będzie się on rozwijał podobnie, i dlatego Zortrax nie koncentruje się na segmencie konsumentów masowych.

 

Pozdrawiam,

W imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

Link to post
Share on other sites

Porównuje Pani rynek druku 3D do rynku komputerów z lat '80 i że nie chcecie się skupiać na odbiorcy masowym ale czy to własnie nie firmy z tamtych czasów skupiające się na masowym kliencie osiągnęły największy sukces?

 

Nie znalazłem w prezentacji ile kosztuje produkcja takiej drukarki, a za ile chcecie je sprzedawać?

Link to post
Share on other sites

Panie Jacku,

 

oczywiście, nadejdzie taki moment na rynku druku 3D, gdy segment masowy zacznie rozwijać się szybciej niż rynek biznesowy. Zortrax zdaje sobie z tego sprawę – odpowiedzią na ten trend jest nowa drukarka Zortrax M120, która będzie początkowo przeznaczona dla mikroprzedsiębiorstw, ale docelowo także do masowych odbiorców.

 

Strategia spółki opiera się na bieżących potrzebach rynku – w tym momencie produkt precyzyjnie odpowiada na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, bo to one są obecnie siłą napędową rynku druku 3D. Wykorzystanie druku 3D to przede wszystkim przyspieszenie i obniżenie kosztów procesu R&D dla firm z takich branż jak nowe technologie, wzornictwo użytkowe i przemysłowe czy inżynieria. Ale oczywiście spółka stale obserwuje trendy rynkowe oraz zmiany jakie na nim zachodzą i także w przyszłości będzie dostosowywać ofertę tak, by była w danym momencie atrakcyjna dla odbiorców.

 

Jeśli chodzi o cenę drukarki Zortrax M200 jest to 1.899 dolarów.

 

Pozdrawiam,

W imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

będzie jeszcze raz taki czat robiony o którym Pani wspomina w pierwszym poście? Gdzie on w ogóle był? Jest jakiś zapis archiwalny żeby można się zapoznać?

Swoją drogą polecam czaty inwestorskie SII, fajnie je robią. Ja osobiście często biorę udział.

Link to post
Share on other sites

Panie Jacku,

 

czat był realizowany we współpracy z portalem StockWatch.pl (zapis znajduje się na portalu).

 

W najbliższym czasie nie planujemy przeprowadzenia kolejnych takich spotkań, ale oczywiście pytania mogą Państwo zadawać na forum lub mailowo.

 

Pozdrawiam,

w imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

zortrax@nobili.pl

Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo,

 

w najbliższy czwartek i piątek (20-21 marca) w ramach międzynarodowej konferencji „Design szansą dla MSP i regionów” odbędzie się wystawa i pokaz technologii druku 3D. Podczas wydarzenia Zortrax reprezentować będą założyciele i udziałowcy spółki – P. Rafał Tomasiak (Prezes Zarządu), P. Karolina Bołądź oraz P. Tomasz Drosio.

 

W imieniu spółki serdecznie Państwa zapraszam do udziału w tym wydarzeniu, szczególnie do skorzystania z możliwości rozmowy z jej założycielami oraz poznania możliwości flagowego produktu – drukarki 3D Zortrax M200.

 

Wystawa odbędzie się w lobby (parter) budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (ul. Książęca 4) w godz. 9.00 – 17.00.

 

Pozdrawiam,

w imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

zortrax@nobili.pl

Link to post
Share on other sites
Szanowni Państwo,

 

informujemy, że do konsorcjum, które oferuje obligacje serii A2 Zortrax, przystąpiły dwa domy maklerskie. Zapisy można obecnie składać w Punktach Obsługi Klienta Millenium Dom Maklerski S.A. oraz w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego IDM S.A.

 

Szczegółowy wykaz POK-ów jest dostępny w Komunikatach aktualizujących nr 1 i nr 2 do Memorandum informacyjnego Zortrax Sp. z o.o. oraz na stronach:

 

Lista POK-ów Millenium DM


 

Lista POK-ów IDM SA


 

Pozdrawiam,

W imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

miło mi poinformować, że publiczna oferta obligacji Zortrax serii A2 została przedłużona. Zapisy można składać do 7 kwietnia br. Uchwała podjęta przez udziałowców spółki jest odpowiedzią na oczekiwania inwestorów. Dotyczy deklaracji emisji nowych akcji, która zostanie zrealizowana po przekształceniu Zortrax w spółkę akcyjną. Oferta objęcia tych akcji zostanie skierowana do nabywców obligacji serii A1 (prywatna emisja przeprowadzona w styczniu br.) oraz A2 (trwająca publiczne emisja).

 

Wszystkie informacje znajdą Państwo tutaj:

http://invistadm.pl/wp-content/uploads/2014/03/aneks-nr-2-Zortrax.pdf

 

Pozostaję do Państwa dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

w imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

zortrax@nobili.pl

Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że w związku z opublikowaniem prognozy wyników finansowych Zortrax na rok 2014 opublikowany został Aneks nr 3 do Memorandum informacyjnego.

 

http://zortrax.pl/inwestorzy/oferta-publiczna-obligacji/

 

Prognoza, poddana badaniu przez BDO Sp z o.o., przewiduje osiągnięcie w 2014 r. ponad 10,7 mln zł zysku operacyjnego oraz ponad 8 mln zł zysku netto.

 

Prognoza została przygotowana w oparciu o planowane przychody i koszty związane wyłącznie ze sprzedażą drukarki 3D Zortrax M200 (w tym filamentu i odpłatnych gwarancji), bez uwzględniania przychodów i kosztów związanych z rozwojem nowych produktów.

 

Przypominam, że informacje nt. emisji znajdują się tu:

 

http://invistadm.pl/zortrax/

 

Pozdrawiam,

 

W imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

zortrax@nobili.pl

Edited by Joanna Siedlaczek
Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo

 

Informujemy, że w dniu 3 kwietnia br. wspólnicy podjęli uchwałę upoważniającą Zarząd do podjęcia działań zmierzających do przekształcenia Zortrax Sp. o.o. w spółkę akcyjną.

 

Informacje te są zawarte w Aneksie nr 3 do Memorandum informacyjnego.

 

Pozdrawiam,

 

W imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

zortrax@nobili.pl

Link to post
Share on other sites

@Jacek Regulski

 

Panie Jacku,

 

intencją udziałowców jest, żeby powiązać liczbę nabytych obligacji z późniejszą liczbą możliwych do nabycia akcji, i oczywiście procedura przekształcenia w spółkę akcyjną ma to umożliwić.

 

Właściciele Zortraxu nie wykluczają żadnego wariantu rozwoju, w tym debiutu giełdowego.

 

W sprawie emisji akcji należy jednak zwrócić uwagę na ograniczenia prawne. Nie ma obecnie możliwości przekazania większej ilości informacji w tej sprawie (wymagałoby to ew. zatwierdzenia prospektu akcji). Spółka świadomie wybrała ofertę publiczną w trybie bezprospektowym nie mogąc zwlekać z pozyskaniem środków, gdyż tempo wzrostu rynku druku 3D jest bardzo dynamiczne.

 

Środki z emisji mają zostać przeznaczone m.in. na zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad kolejnymi innowacyjnymi urządzeniami gotowymi do wprowadzenia na rynek światowy jeszcze w tym roku.

Edited by Joanna Siedlaczek
Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo,

 

opublikowana została analiza wskaźników dla spółek z branży druku 3D notowanych na zagranicznych giełdach, przygotowana przez Invista Dom Maklerski.

 

Analiza jest do pobrania na stronie:

 

http://invistadm.pl/wp-content/uploads/2014/04/20140404_Zortrax-analiza.pdf

 

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu z Panem Maciejem Kabatem, Głównym Analitykiem INVISTA Domu Maklerskiego. Dane do kontaktu podane są w analizie.

Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo,

 

miło mi poinformować, że spółka zrealizowała publiczną emisję obligacji, pozyskując ponad 6 milionów złotych na zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad kolejnymi innowacyjnymi urządzeniami oraz sfinansowanie produkcji pod otrzymane zamówienia.

 

W ofercie wzięło udział ponad 200 inwestorów.

 

Pozdrawiam,

w imieniu Zortrax

Joanna Siedlaczek

Edited by Joanna Siedlaczek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szanowni Państwo,

 

w imieniu spółki Zortrax oraz swoim bardzo dziękuję za wszystkie dotychczasowe pytania i komentarze. Ponieważ zakończyła się kampania informacyjna związana z emisją obligacji zapraszam do kierowania kolejnych pytań do przedstawicieli spółki.

 

Zapraszam także do działu INWESTORZY na stronie internetowej Zortrax (http://zortrax.pl/inwestorzy/o-zortrax/).

 

Pozdrawiam,

Joanna Siedlaczek

Link to post
Share on other sites

Zakupił ktoś z Was obligi? Ja się może przymierzę do akcji jeśli spółka wejdzie bo wydaje się przyszłościowa.

Co do drukarki chętnie bym sobie taką zakupił ale może kiedyś jak będzie tańsza bo na ten moment to tylko droga zabawka (nie bardzo widzę domowe zastosowanie).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...