Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Oponeo.pl SA (Oponeo.pl, OPN)

Oponeo autocentrum opony elektroda.pl

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Rafał Irzyński SII

Rafał Irzyński SII

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisany 28 luty 2014 - 11:19

Przedwczoraj tj. 26 lutego miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu prezesa Oponeo z przedstawicielami instytucji finansowych. Poniżej przedstawiam najważniejsze wg. mnie poruszone tematy, uwagi, komentarze, kwestie etc. :

·        Prezes chciałby, by Spółka osiągnęła roczne przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 500 mln zł w perspektywie 3 lat z ok. 25% udziałem sprzedaży zagranicznej

·        Prezes jest przekonany, że zwiększenie skali handlu pozwoli na uzyskiwanie niższych cen zakupu, co ma być decydującym czynnikiem wpływającym na poziom rentowności

·        Swój udział na rynku polskim ogółem szacuje na 10%

·        Głównym rynkiem sprzedaży zagranicznej jest Wielka Brytania, która cechuje się niższą konkurencją niż w Polsce, większymi marżami, a tempo zwiększenia sprzedaży tam wiele zależy od poziomu inwestycji w reklamę

·        Sprzedaż zagraniczna nie wpływa na większe ryzyko walutowe, gdyż opona sprzedawana za granicą jest kupowana zazwyczaj w tej samej walucie u lokalnych hurtowników

·        Oponeo w dalszej perspektywie czasowej planuje wprowadzić własną markę opon, projekt ten nie jest bardzo kosztowny, ale na razie nie spieszą się z tym

·        Co do marżowości na całym, polskim rynku prezes uważa, że marże osiągnęły już najniższy poziom. Mimo to nie spodziewa się, aby w obecnym roku one urosły

·        Obecnie spółka stawia sobie za cel zdobywanie rynku, a nie maksymalizację zyskowności, argumentuje to dużymi zmianami na rynku sprzedaży opon

• 0