Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Skup Akcji Własnych Drop S.a.

drop skup

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 piowos@interia.pl

piowos@interia.pl

    Początkujący Inwestor

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 19:06

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich forumowiczów i życzę sowitych zysków z inwestycji.

A teraz przejdźmy do sedna sprawy. Poszukuję wyjaśnień na temat procedur przeprowadzania wezwania na sprzedaż akcji własnych spółce. Konkretnie interesuje mnie sprawa czy dopuszczalne jest złożenie zapisu w odpowiedzi na wezwanie na liczbę akcji przekraczającą maksymalną liczbę akcji którą spółka zamierza nabyć w drodze wezwania?
Sytuację tą chciałem odnieść do sfinalizowanego dzisiaj skupu 580.000 sztuk akcji własnych przez spółkę DROP S.A. Firma wyemitowała 5.867.703 akcji, z czego główny udziałowiec PE-Invest posiadał pakiet 5.000.000 akcji, w wolnym obrocie pozostawało 867.703 akcje. Naturalnym wydawało mi się, że górną granicę pojedynczego zapisu na sprzedaż akcji w odpowiedzi na wezwanie stanowi pakiet w wysokości 580.000, na tej podstawie szacowałem więc maksymalną możliwą redukcje zapisów. Jednak wyniki skupu wskazują na to, że główny udziałowiec zgłosił do sprzedaży cały swój pakiet, znacznie większy niż maksymalna ilość jaką spółka chciała skupić.

http://drop-sa.pl/re...-akcji-wlasnych
http://drop-sa.pl/re...o-pakietu-akcji

stąd moje pytanie do Was, czy spotykaliście się kiedyś już z taką sytuacją, czy jest to dopuszczalna i stosowana przy okazji skupów praktyka?


  • 0