Czym jest SII?

Jump to content
Forum inwestorów indywidualnych - SII

Podcast SII - Echa Rynku


Recommended Posts

Witam,

przesunięcie w publikacji wynika z prowadzonych negocjacji z potencjalnym partnerem projektu, gdyż tak jak informowaliśmy będziemy inwestować realne pieniądze na realnym rachunku.

 

Poza tym nasz portfel inwestycyjny składa się obecnie w 100% z gotówki, o czym informujemy na stronie www.sii.org.pl/portfel (na początku sierpnia wszystkie pozycje zostały zamknięte dzięki zleceniom stop loss). Aktualnie, ze względu na zawirowania na rynkach finansowych i wciąż niepewną sytuację makro, nie jest najlepszy czas na zainwestowanie tych środków. Co więcej trzymanie ich na lokacie (np. O/N) daje obecnie wyniki dużo lepsze niż wyniki indeksów giełdowych.

 

Niemniej jednak mamy nadzieję, że start nowej edycji Portfela SII nastąpi niebawem.

 

Pozdrawiam,

Łukasz Porębski

Link to post
Share on other sites

"na rynkach finansowych i wciąż niepewną sytuację makro, nie jest najlepszy czas na zainwestowanie tych środków. Co więcej trzymanie ich na lokacie (np. O/N) daje obecnie wyniki dużo lepsze niż wyniki indeksów giełdowych."

 

Trudno się z tym nie zgodzić :rolleyes: w tej sytuacji wstrzymywane się od decyzji inwestycyjnej można uznać za paradoksalnie najlepszą decyzję, no chyba że ktoś chciałby się pobawić w spekulację i zagrać na krótko, ale portfel SII miał być z założenia konserwatywny, więc ta opcja odpada :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Dobra, bez ogródek. Nie wiemy, czy podcast będzie kontynuowany.

Aby wyprodukować jeden odcinek podcastu Echa Rynku potrzeba wiele godzin - nie dwie, nie trzy, tylko grubo ponad pół dnia. To same czynności techniczne o przygotowaniu się do nagrania, znalezienie gościa, itp. w ogóle nie wspominając. Zobaczymy jeszcze. Ja uwielbiam nagrywać podcasty, ale doby nie rozciągnę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bardzo ciekawy ostatni podcast z R.Irzyńskim. Krótka analiza wydarzeń w kilku omawianych spółkach. Tą formę podcastu chyba należy rozwijac o ile, oczywiście starczy mocy przerobowych u animatorów. Trzymamy kciuki !

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Proszę bardzo, jest kolejny odcinek podcastu:

http://www.sii.org.pl/7820/aktualnosci/podcast-echa-rynku/ofe-czy-zus-raport-o-kopexie-branza-deweloperska-w-polrocznej-hossie-i-zagraniczne-inwestycje-kghm-u.html#ak7820

 

A w nim:

 

Pamiętajcie także, że podcast najlepiej subskrybować przez iTunes, czyli tutaj:

https://itunes.apple.com/pl/podcast/echa-rynku-podcast-sii/id303523093?mt=2

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jest kolejny odcinek podcastu:

 

http://www.sii.org.pl/7855/aktualnosci/podcast-echa-rynku/echa-rynku-147-orlen-rzuca-recznik-i-poddaje-mozejki.html#ak7855

 

A w nim:

 

Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...