Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Propozycje zmian


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Piotr Tawrel

Piotr Tawrel

  Inwestor średniozaawansowany

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 19 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:Wrocław

Napisany 5 lipiec 2011 - 22:00

Witam,

W związku z rozwijającą się akcją proponuję zastanowić się nad kilkoma kosmetycznymi zmianami w funkcjonowaniu Portfela SII:

1) oddanie rzeczywistej sytuacji statystycznego inwestora indywidualnego poprzez dodawanie comiesięcznej nadwyżki z budżetu, powiedzmy 500 zł, do zasobów gotówki. Pozwoli to na dokupowanie spółek w momencie, gdy skończy się początkowe 20.000 PLN i pokaże siłę procentu składanego :)
2) wstąpienie Portfela SII do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych aby nie płacić 0,39% prowizji za kupno i sprzedaż akcji, ale przeciętne 0,30%. Oczywiście trzeba odjąć 45 zł na opłatę członkowską do końca roku, ale z uwagą, że Portfel SII nie będzie brał udziału w akcjach SII i jeżeli przyniesie stratę, to wystąpimy o zwrot opłaty członkowskiej z uwagi na niezadowolenie z przynależności do SII (nowa akcja SII: "Satysfakcji Gwarantowana") :D
3) stawianie stopów opartych na zmienności branży lub indeksu
4) dodawanie komentarza po miesiącu od zakupu danego pakietu akcji z informacją dlaczego trafiliśmy lub nie w odpowiedni moment zakupu (ewentualnie co pominęliśmy w analizie, a nie powinniśmy) - trochę to skomplikowane, ale to jak nauka na własnych błędach
5) podawanie perspektywy czasowej w jakiej spodziewamy się akcje sprzedać i/lub z jakim zyskiem + informacja dlaczego jedno z tych dwóch (ewentualnie oba lub żadne)


Akcja jest w moim odczuciu bardzo udana, a jak wiemy lepsze jest wrogiem dobrego, dlatego propozycje są tylko propozycjami i proponuję proponowane propozycje rozważyć :lol: w znaczeniu czy może w ogóle lepiej nie wprowadzać zmian i nie robić tym samym niepotrzebnego zamieszania.

Pozdrawiam
Piotrek
 • 0

#2 Łukasz Porębski (SII)

Łukasz Porębski (SII)

  Inwestor średniozaawansowany

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 27 postów

Napisany 1 sierpień 2011 - 14:04

Dziękujemy za konstruktywne propozycje - oczywiście przemyślimy wszystkie :) Ponadto chciałbym zaznaczyć że obecne "opóźnienie" publikacji Portfela SII wynika z dużej zmiany jaka będzie dotyczyła projektu, a mianowicie inwestycja na realnym rachunku. Będzie jeszcze bardziej praktycznie! Zmiany już niebawem!

Pozdrawiam,
Łukasz Porębski
 • 0
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie