Czym jest SII?

Jump to content
Forum inwestorów indywidualnych - SII

Opis projektu "Portfel SII"


Recommended Posts

Ruszył nowy cykliczny projekt Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych pod nazwą "Portfel SII". Jego głównym celem jest edukacja - stanowi on praktyczne szkolenie inwestowania: budowania, zarządzania i kontrolowania portfela inwestycyjnego. Eksperci Stowarzyszenia dokonują analizy papierów wartościowych proponowanych przez członków SII oraz podejmują decyzje odnośnie ich ewentualnego przyjęcia do portfela. Do portfela trafiać będą spółki spełniające przyjęte przez nas kryteria fundamentalne (zrozumiała działalność, dobra historia wyników operacyjnych, wysoka rentowność, niedowartościowanie) oraz techniczne (impuls lub trend wzrostowy). Zaczynamy od 20 tysięcy złotych.

 

Pomóż nam stworzyć jak najlepszy portfel inwestycyjny i uzyskać jak najwyższą stopę zwrotu! Wyślij nam swoją propozycję jednego wybranego papieru wartościowego, który powinien znaleźć się w Portfelu SII (akcje jednej spółki lub obligacje) wraz z krótkim uzasadnieniem wyboru na adres mailowy: portfel@sii.org.pl lub przedstaw ją na forum dyskusyjnym SII.

Dla wszystkich osób, których propozycje zostaną pozytywnie rozpatrzone przez ekspertów SII przewidziane są nagrody książkowe o tematyce giełdowej.

 

Zachęcamy do śledzenia rozwoju projektu "Portfel SII" na stronie sii.org.pl oraz w kolejnych odcinkach podcastu Echa Rynku.

 

---

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "Portfel SII", są tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie są rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd SII oraz autor nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego opracowania.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Mały update dotyczący Portfela SII.

W dniu 16 kwietnia 2015 r. zmodyfikowaliśmy trochę nasz Portfel. Oto założenia:

  • Inwestujemy realne 30 tysięcy złotych
  • 50% składu Portfela inwestujemy długoterminowo w akcje spółek dywidendowych
  • 25% składu Rafał Irzyński, nasz główny analityk będzie inwestował samodzielnie (dużo, często, czasami spekulacyjnie)
  • O kolejnych 25% składu Portfela będziecie decydowali Państwo - raz na kilka tygodni będziemy prosili Państwa o zagłosowanie w krótkiej sondzie.

Tutaj więcej informacji:

http://www.sii.org.pl/8821/edukacja-i-analizy/portfel-sii/start-nowej-edycji-portfela-sii.html#ak8821

 

Wśród osób, które będą podawały propozycje spółek do Portfela (tutaj na forum w kolejnych wpisach) będziemy rozlosowywali nagrody książkowe. Uwaga, prosimy o podawanie typów spółek wraz z krótkimi uzasadnieniami.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...