Czym jest SII?

Jump to content
Forum inwestorów indywidualnych - SII

OPP

Recommended Posts

Przeglądając KRS Stowarzyszenia zauważałem że ma ono status OPP od 2005 r. a to oznacza że przynajmniej w teorii można oddać mu nasz "1%"

Piszę tutaj bo informacji, ani zachęty do tego nigdzie nie zauważyłem.

A to ciekawe... na stronie Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS nie ma sprawozdań Stowarzyszenia za ostatnie lata budżetowe. Jakiś błąd ? Z tego co wiem powinno tam być sprawozdanie każdej OPP.

(Taki nawyk sprawdzania wszystkiego, ktoś mi napisał że lubię wiercić dziurę w brzuchu i od tego czasu dziwnym trafem trafiam do komisji rewizyjnych wszystkich organizacji do których należę :P)

Przeglądając KRS Stowarzyszenia zauważałem że ma ono status OPP od 2005 r. a to oznacza że przynajmniej w teorii można oddać mu nasz "1%"

Piszę tutaj bo informacji, ani zachęty do tego nigdzie nie zauważyłem.

A to ciekawe... na stronie Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS nie ma sprawozdań Stowarzyszenia za ostatnie lata budżetowe. Jakiś błąd ? Z tego co wiem powinno tam być sprawozdanie każdej OPP.

(Taki nawyk sprawdzania wszystkiego, ktoś mi napisał że lubię wiercić dziurę w brzuchu i od tego czasu dziwnym trafem trafiam do komisji rewizyjnych wszystkich organizacji do których należę :P)

Strona z info o tym, że zachęcamy wpłacać 1% podatku na SII jako OPP jest ... ukryta, bo i nie ma chwilowo co wpłacać. Dział ten zostanie upubliczniony po 1 stycznia.

Co do braku sprawozdania, postaram się to wyjaśnić i napiszę co i jak.

Pzdr.

Michał Masłowski

(SII)

Witam

Oczywiście, że przyjmą :)

SII już od dwóch lat, pozyskuje środki finansowe na działalność statutową z tytułu 1%. Za każdym razem o tym staramy się głośno mówić i zachęcamy do tego członków i sympatyków Stowarzyszenia. Za każdym razem podajemy cel na jaki będą te środki przeznaczone w danym roku i staramy się później opisać efekty tych działań. W tym roku będzie dużo zmian w kwestii przekazywania 1% m.in będzie to można robić z automatu wskazując konkretne OPP w PIT a US już przeleje pieniądze na konto wskazanej organizacji. Ponadto prawo do oddania 1% zyskały osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną 19% i co najważniejsze 1% będzie można darować również z dochodów z giełdy !!!! i na to liczymy najbardziej.

Już teraz zachęcamy wszystkich do przekazania 1% SII.

W kwestii zamieszczanych sprawozdań to trudno nam to wyjaśnić, gdyż zgodnie z wymogami prawnymi SII przekazuje sprawozdania do wszystkich instytucji, do których jesteśmy zobligowani to robić, ale oczywiście sprawdzimy i to.

Jarek Dominiak

(SII)

W kwestii zamieszczanych sprawozdań to trudno nam to wyjaśnić, gdyż zgodnie z wymogami prawnymi SII przekazuje sprawozdania do wszystkich instytucji, do których jesteśmy zobligowani to robić, ale oczywiście sprawdzimy i to.

Może po prostu sprawozdania są publikowane w monitorze a nie na stronie Ministerstwa. Jest to chyba możliwe jako że SII prowadzi dział. gospodarzą.

W tym roku będzie dużo zmian w kwestii przekazywania 1% m.in będzie to można robić z automatu wskazując konkretne OPP w PIT a US już przeleje pieniądze na konto wskazanej organizacji. Ponadto prawo do oddania 1% zyskały osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną 19% i co najważniejsze 1% będzie można darować również z dochodów z giełdy !!!! i

No cóż na mój 1% możecie liczyć :-).

• 6 years later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...