Czym jest SII?

Jump to content
Forum inwestorów indywidualnych - SII

Noname

Użytkownicy
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Noname last won the day on May 31 2016

Noname had the most liked content!

Community Reputation

1 Nowy użytkownik

About Noname

 • Rank
  Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył
 • Birthday 03/12/1988

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. W załączeniu przesyłam znaleziony na stronie sejmowej projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Myślę, że warto się z nim zapoznać ponieważ część wprowadzanych rozwiązań jest niezwykle ciekawa. 1130_u.pdf
 2. Korzystałem, co prawda jakiś czas temu (~1rok) z DM BZWBK via Firefox i nie miałem z tego co pamiętam żadnych problemów w tym względzie. Osobiście nie mogę sformułować także innych zarzutów odnośnie tego DM.
 3. Paranoją wcale nie nazwałem wyłączenia praw poboru. Poza tym nigdy nie napisałem o "skandalu", "nadużyciu" czy "oszustwie". Proszę nie wkładać mi słów w usta. Niemniej spadek kursu był odnotowywalny. Dla tych, którzy jak ja nie czytali całego KSH od deski do deski:
 4. Witam, nie podejmę się oceniania perspektyw rynku złota - w tym zakresie musi Pan decyzję podjąć sam. Odnośnie funduszy szczerze mówiąc nie mam z nimi doświadczeń biorąc jednak pod uwagę wyniki funduszu inwestującego pośrednio złoto który analizuje (Investors Gold) może być to w warunkach obecnej koniunktury zyskowna inwestycja. Dodatkowo jeżeli był by Pan zainteresowany samodzielną inwestycją i chciał skorzystać z dźwigni zawsze można rozważyć kontakty. Należy jednak pamiętać że cena złota jest również pośrednio uzależniona od kursu dolara i w przypadku inwestycji w ten surowiec brać również
 5. Ja osobiście uważam, że trudno będzie Panu Prezesowi ograniczyć prawo wypowiedzi analityków. Jak wiadomo w Polsce i w krajach demokratycznych obowiązuje wolność wypowiedzi a niezasadnym wydaje się twierdzenie jakoby było merytorycznie uzasadnione było jej ograniczenie w tym przypadku.
 6. Miałem na myśli systemy która od razu handlują. Prawdę mówiąc jestem sceptyczny chociaż patrząc na fowardtesty z poprzednich dwóch lat zysk jest regularny. Jeżeli się wierzy w AT to tym samym powinno wierzyć się w systemy mechaniczne - pytanie tylko czy jest się w stanie stworzyć program lepszy od naszego mózgu? Pod względem tolerancji ryzyka na pewno - ale czy pod względem analitycznym ? Co do funduszy Superfund TFI podajże działa w całości na systemach mechanicznych. Ich wyniki pozostawiają jednak wiele do życzenia.
 7. Dla mnie i Zawisza za duży ;-). A czy od stażu na morzu to zależy to nie jestem do końca przekonany. Niektórzy po prostu źle się czują na takich okrętach.
 8. Szczegóły odnośnie jego portfela i wykonanych przez system operacji dostępne są tutaj: http://championship.mql4.com/2007/users/Better zaś cała strona mistrzostw tutaj: http://championship.mql4.com/.
 9. Dla mnie łajba trochę za duża ;-) niemniej gdyby coś mniejszego się znalazło to z miłą chęcią się dołączę.
 10. Nie skomentuję tego bo to jest istna paranoja. Na jakiej zasadzie spółka może sobie wyłączyć prawo poboru? Są jakieś ograniczenia w tym względzie ?
 11. Z drugiej strony pamiętajmy o wolności prasy i nie ograniczamy dziennikarzom pisania artykułów o spółkach akcyjnych... (vide: Sygnity) bo to moim zdaniem było by już przesadą.
 12. News trochę spóźniony ale myślę, że ciekawy. Zakończyły się Mistrzostwa w "Grze Automatycznej". Portfel zwycięzcy na koniec okresu wyniósł 130 475 USD a przeciętny dzienny zysk 303$. No cóż... chciałbym osiągać takie wyniki :-).
 13. Zastanawiam się czy jest sens inwestować w złoto bezpośrednio czy też nie lepiej spróbować za pośrednictwem instrumentów pochodnych. Wydaje mi się, że w ten sposób da się osiągnąć mniejszy koszt transakcyjny a dzięki dźwigni większy zysk.
 14. Noname

  Platforma

  Ja korzystałem z EFIXa, teraz przerzuciłem się do XTB. Plusem XTB jest, że korzysta z prawie niezmienionej wersji MetaTradera na który stworzono wiele wskaźników i strategii które mogą być pomocne w handlu.
×
×
 • Create New...