Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zawartość Andrzej Pawelec

Znaleziono 1 napisanych przez Andrzej Pawelec (Wyszukiwanie ograniczone z 27-listopad 19)


Według typu zawartości

Zobacz tego użytkownika

Sortuj według                Porządek  

#3260 Propozycja: COMARCH

Napisany przez Andrzej Pawelec na 18 luty 2017 - 22:15 w Portfel SII

Proponuję zakup do portfela spółki COMARCH - gdyż nie ma przedstawiciela WIG Informatyka w portfelu, a sam indeks przygotowuje się do wybicia szczytu hossy z lat 2005-2007 (Comarch ma drugi w kolejności udział w WIG-INFO (14%) ) i nie można przejść obojętnie obok tak silnego trendu jaki ma miejsce na spółce.

 

Spółka ma w zasięgu historyczne maksima i wydaje się że przy aktualnej sile trendu test tego poziomu to kwestia czasu - od piątkowego zamknięcia to 16%.

 

Fundamentalnie spółka wygląda dobrze:

1. Wprowadzone przez Ministerstwo Finansów regulacje w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) powodują, że "starzy" klienci oprogramowania ERP którzy zaprzestali opłacać maintenance, zmuszenie są nijako przez regulacje prawne do zapukania do producenta i poproszenia o tą systemową funkcjonalność - a o oznacza dopływ dodatkowej gotówki do firmy. Co więcej to dopiero początek bo od 30 czerwca 2018 objęci zostaną mikroprzedsiębiorcy tym obowiazkiem.... (http://podatki.gazet...azywal-jpk.html)

2. Powrót do polityki dywidendowej http://biznes.onet.p...016-rok/y7c468 Comarch prawdopodobnie wypłaci dywidendę z zysku netto za 2016 rok, może ona wynieść 1,5 zł na akcję - poinformował prezes Comarchu Janusz Filipiak. Dodał, że wypłata dywidendy nastąpi najprawdopodobniej w standardowej wysokości dla Comarchu, czyli 1,5 zł na akcję.Comarch nie wypłacił dywidendy z zysku za lata 2014 i 2015. Z zysku za 2013, 2012 i 2011 rok spółka wypłaciła po 1,5 zł dywidendy na akcję

3. 16 LUTY: DM BOŚ dodaje COMARCH do "Top Picks" (o listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali Comarch, CD Projekt, Idea Bank i Tower Investments. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Emperię i Neukę.)

 

 

 

cmr.png