Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zawartość Kamil Kowalczyk

Znaleziono 75 napisanych przez Kamil Kowalczyk (Wyszukiwanie ograniczone z 16-sierpień 19)

Według typu zawartości

Zobacz tego użytkownika

Sortuj według                Porządek  

#2035 Wybór ZUS a OFE?

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 30 kwiecień 2014 - 11:44 w Hyde Park

Jasne;)))

Dobre było też jego tłumaczenie, że wybrał ZUS bo w jego przypadku to jest wybór tylko na około 5 lat. Można więc założyć, że gdyby brakowało mu więcej lat do emerytury to wybrałby OFE.

#2143 Wybór ZUS a OFE?

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 czerwiec 2014 - 12:49 w Hyde Park

@Administratorzy

Może na stronę SII powinniście to wrzucić? Straszna słabizna na razie: 190 tys wybrało OFE a zostało tylko 7 tygodni.

Na tej stronie jest link do oświadczenia/formularza

http://emerytura.gov...ie-czlonka-ofe/

Piszesz do swojego oddziału ZUSu.

#2576 Dom Maklerski BOŚ

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 26 sierpień 2014 - 12:58 w Funkcjonowanie biur maklerskich

Niedawno pojawiła się BossaMobile, korzystał ktoś z Was już?

http://bossa.pl/narzedzia/bossaMobile/

#2656 Eko Export SA (EkoExport, EEX)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 17 wrzesień 2014 - 16:54 w Akcje

@Artald reprezentujesz firmę eko export?

#1815 Zortrax - publiczna emisja obligacji

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 11 marzec 2014 - 10:54 w Obligacje

Jako laik przyglądam się tej technologii druku 3D, na ile to jest moda, a na ile stały trend? Jakie są szanse, że w niedalekiej przyszłości zaczną się hurtowo pojawiać w domach i firmach takie drukarki? To jest tak na prawdę klucz do opłacalności inwestycji. Teraz mogą mieć fajne wyniki ale moda minie i biznes padnie...

#2284 Podcast SII - Echa Rynku

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 1 lipiec 2014 - 14:52 w Projekty SII

Nie ma go już możliwości słuchać ze strony jak to było wcześniej?

#1801 Podcast SII - Echa Rynku

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 marzec 2014 - 11:59 w Projekty SII

Może krótsze? Zazwyczaj trwają ponad 20 min to może takie do 10 min?

#1997 Podcast SII - Echa Rynku

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 kwiecień 2014 - 10:21 w Projekty SII

Też mi się podobało. Żeby wychodziło co poniedziałek jako podsumowanie poprzedniego tygodnia;)

#2437 LPP SA (LPP, LPP)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 18 lipiec 2014 - 10:17 w Akcje

Nie wiem kto kupuje ten mega balon po 8 tysiączków....

#1727 LPP SA (LPP, LPP)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 1 marzec 2014 - 3:35 w Akcje

Żeby człowiek wtedy uwierzył w biznes i zaryzykował większą kasę. W 2001 r. cena emisyjna 48 zł!!!!!

http://www.money.pl/...22,0,20190.html

Mój ojciec, który inwestował na giełdzie prawie od początku zainteresował się nimi, na debiucie nie pamiętam czemu nie kupił czy się nie udało czy nie chciał, kupił trochę później już grubo ponad 150 zł ale sprzedał potem ze sporym zyskiem jakoś 100 zł na akcji, jego najlepsza inwestycja w życiu!! Szkoda, że nie zapomniał, że je posiada i nie przypomniał sobie o nich dopiero teraz;)

#2357 OPP

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 9 lipiec 2014 - 15:32 w Inne

No i jaki jest efekt z przekazania środków z 1% na wsparcie studentów?

#2075 Lubelski Węgiel Bogdanka SA (Bogdanka, LWB)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 13 maj 2014 - 8:36 w Akcje

Witam,

uczestniczyłem w czacie ostatnio ale jak wróciłem potem do niego to zobaczyłem, że można zadać pytanie na forum bezpośrednio do spółki. Chciałbym skorzystać z tej możliwości ponieważ nasunęły mi się jeszcze potem pytania. Poniżej przesyłam i bardzo proszę o odpowiedź:

1.

Dlaczego akcje Bodanki jak dość dużą spółkę z naszej giełdy wchodzącą w skład WIG20 są bardzo mało płynne. Czy Zarząd planuje jakieś działania, żeby to zmienić?

2.

Jakiś czas temu Prezes mówił, że bronicie się przed wrogimi przejęciami, czy dalej są one zagrożeniem?

3.

Dlaczego w Polsce importuje się węgiel z innych krajów? Nie znam statystyk ale powszechnie się tak mówi i proszę sprostować jeśli to nie prawda lub wyjaśnić dlaczego tak jest.

#1803 Punkty SII

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 marzec 2014 - 12:27 w Inne

Na stronie znalazłem to:

http://www.sii.org.p...punkty-sii.html

#1755 Ile Dały Zarobić Akcje Spółek Skarbu Państwa ?

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 4 marzec 2014 - 0:05 w Aktualna koniunktura na rynku

Co do możliwości zakupu akcji pracowniczych ciężko mi coś powiedzieć ale chętnie bym od Pana @Marcina Pabijaka dowiedział się gdzie i jak szukać bo faktycznie dobra opcja.

Ja tam jakiś zwolennikiem do pchania się na każdą emisję spółki skarbu państwa nie jestem. PKP Cargo mnie zaskoczyło - myślałem, że będzie lipa. JSW do tej pory odbija mi się czkawką mimo, że wyszedłem już dawno. Byłem jeszcze na GPW ale tak z sentymentu;) wiem mało profesjonalne. Zostało coś w ogóle jeszcze do sprywatyzowania jeszcze? czy tylko dywagujemy czysto teoretycznie teraz?

P.S.

Jest gdzieś jakiś spis spółek skarbu państwa, które będą w tym roku debiutować?

#2048 Szkolenia dla poczatkujących

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 5 maj 2014 - 14:09 w Inne

Najpierw trzeba sobie postawić pytanie czy takie szkolenia są potrzebne... czy coś wnoszą.

#1819 strata

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 11 marzec 2014 - 12:47 w Problemy inwestorów mniejszościowych

Po takim czasie już chyba nieaktualne?:)

#2330 Podatek Belki

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 lipiec 2014 - 14:35 w Hyde Park

No to podatek już się zadomowił i wbił każdego w głowę i nawet już nikt z polityków nie mówi, że ma być tymczasowy...

#1724 Inwestowanie Zagranicą

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 28 luty 2014 - 22:03 w Problemy inwestorów mniejszościowych

Witam zacnych kolegów inwestorów!

Czy ktoś z Was inwestuje na giełdach zagranicznych? Mam na myśli otwarcie rachunku w domu maklerskim np, w Niemczech i granie na tamtejszych spółkach. Wykluczam instrumenty pochodne jakie oferują niektóre nasze polskie firmy, kontrakt oparty o kurs spółki zazwyczaj z wąskiego grona najpopularniejszych typu BMW, Bayer czy Adidas. Nie jestem też zainteresowany produktami typu fundusze inwestycyjne inwestującymi w na zagranicznych giełdach.

Chciałbym móc samemu otworzyć rachunek w takim domu maklerskim i samemu inwestować. Interesuje mnie długoterminowa inwestycja. Czy ktoś z Was inwestuje i może mi podpowiedzieć? Oczywiście problemem może być bariera językowa chyba, że zachodnie firmy mają strony i platformy w różnych językach. Jakie są prowizje, czy można wybrać inną walutę niż w danym kraju i z jakimi jeszcze problemami, a możę ułatwieniami się spotykacie?

#1851 Inwestowanie Zagranicą

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 17 marzec 2014 - 13:41 w Problemy inwestorów mniejszościowych

Ale własnie jak na własną rękę? Inwestowałeś/ masz rachunek w zagranicznym domu maklerskim?

#2090 Inwestowanie Zagranicą

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 20 maj 2014 - 9:53 w Problemy inwestorów mniejszościowych

Ostatnio mocno reklamowana platforma XTB do handlu zagranicznego, korzystał już ktoś?

http://www.xtb.pl/Platformy/Infront

#2283 Połączenie giełd w Warszawie i Wiedniu

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 1 lipiec 2014 - 14:23 w Aktualna koniunktura na rynku

to jest chyba jedno z głównych zadań postawione przed nowym prezesem gpw

#1728 Dom Inwestycyjny BRE Bank

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 1 marzec 2014 - 3:37 w Funkcjonowanie biur maklerskich

Wiadomo coś w sprawie zniżki w DM mBanku? Grubo teraz idą z reklamą, podobają mi się ale zniżka zawsze się przyda;)

#2326 Komunikacja na rynku Catalyst

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 lipiec 2014 - 11:25 w Aktualna koniunktura na rynku

Powinien powstać jakiś indeks/lista podmiotów, które piętnują i nagradzają spółki źle i dobrze się komunikujące na tym rynku. Zresztą też my jako inwestorzy powinniśmy siędomagać lepszej komunikacja bo jeśli jej nie potrzebujemy chociaż uważamy żę powinna być ale nie dajemy tego do zrozumienia to co się spółka będzie wysilać.

#2303 Komunikacja na rynku Catalyst

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 3 lipiec 2014 - 10:48 w Aktualna koniunktura na rynku

Bardzo ciekawy tekst na temat komunikacji na rynku Catalyst. Giełda powinna się wziąć i kreować jakieś standardy ;/

http://www.sii.org.p...yst.html#ak7786

#2438 Krótka sprzedaż akcji

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 18 lipiec 2014 - 10:22 w Hyde Park

Dostałeś odpowiedź, że jest taka możliwość. Dodatkowo masz możliwość (u brokerów forex) grać na instrumentach pochodnych opartych o notowania największych spółek z dźwignią i w obie strony.

Co do obowiązku odkupienia pod koniec dnia to jak byś chciał? Jest na zachodzie taka opcja otwierania pozycji na akcjach i trzymania bezterminowo? Co wtedy z dywidendą i prawem głosu na walnym?

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie