Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zawartość Kamil Kowalczyk

Znaleziono 75 napisanych przez Kamil Kowalczyk (Wyszukiwanie ograniczone z 21-wrzesień 19)

Według typu zawartości

Zobacz tego użytkownika

Sortuj według                Porządek  

#1885 KGHM Polska Miedź SA (KGHM, KGH)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 marzec 2014 - 22:39 w Akcje

Jeśli linia trendu wzrostowego pokonana to chyba wzrost powinien być? Tutaj mamy spadek poniżej linii oporu, czyż nie?

#2329 Walne zgromadzenie spółki publicznej:

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 lipiec 2014 - 14:34 w Hyde Park

takie szkolenia to do spółek powinny byc skierowane nie inwestorów

#1941 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 kwiecień 2014 - 14:23 w Akcje

Trzymam, trzymam;)

ale przyznasz, że był wtedy całkiem spory ruch w momencie jak wiele osób skalkulowało sobie, że już wyszli na zero albo z niewielkim + i sprzedali.

P.S.

Nawet przy mojej niewielkiej kasce na tym papierze fajnie to wygląda;)

#1842 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 14 marzec 2014 - 11:12 w Akcje

Mam wrażenie, że jak doszło powyżej tych 17 to zaczęli opylać akcje. Nie wiem gdzie Ty widzisz tutaj prawie 19 zł...

#2046 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 5 maj 2014 - 14:05 w Akcje

Jak długo można się odnosić do ceny z debiutu?

#2197 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 18 czerwiec 2014 - 12:11 w Akcje

Energa dalej daje zarabiać co mnie bardzo cieszy ;)

był ruch ponieważ w ipo wchodzi pełno ludzi co nie ma o tym pojęcia. W pierwszych dniach się załamali bo był spadek i codziennie pluli sobie w twarz. Dużo ludzi wchodząc w ipo liczy na szybki zysk, kilka % w skali mc, a tu była strata więc jak tylko wyrównała się cena pozbyli sie papierów.

#2439 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 18 lipiec 2014 - 10:39 w Akcje

Nigdy co Państwowe nie będzie rynkowe!

Spółka trzyma się jednak dobrze po wzrostach nie końcem maja nie było wyprzedaży więc ludzie liczą na dalsze wzrosty.

#1813 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 11 marzec 2014 - 10:36 w Akcje

Kurs dzisiaj jest powyżej 17 zł (17,25 zł na teraz) czyli powyżej debiutu. Jeśli ktoś trzymał i teraz złotóweczka dywidendy, wyniki dobre więc po jej odcięciu może wzrośnie powyżej 18? Chyba jeszcze można posiedzieć na tym papierze. Co myślicie?

#2051 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 5 maj 2014 - 22:02 w Akcje

Jak długo można się odnosić do ceny z debiutu?

Można bardzo długo, szczególnie będą to robić Ci co kupili na debiucie :)

Doprecyzuję pytanie;) Na ile wg Was jest zasadne odwoływanie się / wracanie do ceny z debiutu (pomijam tych co kupili na debiucie). Czy jest to tylko zwykłym odniesieniem czy ma jakąś zasadność np w analizie technicznej.

#1756 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 4 marzec 2014 - 0:08 w Akcje

Energa do dzisiaj tylko przez chwilę wyskoczyło ponad cenę emisyjną 17 zł (początkowo wyznaczona na 20 zł ale po redukcji spadła na 17 zeta) po czym szybko wróciła poniżej kreski. Nie ma co się dziwić większość inwestorów indywidualnych postanowiło zebrać mały zysk jak na tyle czasu oczekiwania i uciec z papieru. Zresztą to co się dzieje na spółkach energetycznych i patrząc na na indeks WIG-Energ wszystko jest jak rysowane przez kalkę, wszędzie ruchy w dół. Nie śledzę tego sektora i nie siedzę na żadnej spółce więc mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu tak się dzieje? Ceny za energię rosną to spółki powinny więcej zarabiać no chyba, że ich koszty rosną jeszcze szybciej. Widzę jedynie, że na żadnej z większych spółek energetycznych nie zostały przebite żadne ważne opory po wzrostach w drugiej połowie kwartału tego roku więc szykujemy się pewnie do dalszych spadków poniżej dołków wyznaczonych końcem 2013 i początkiem 2014. Tylko dlaczego?:)

#2047 Potrzebna pomoc odnośnie danych finansowych spółek

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 5 maj 2014 - 14:06 w Hyde Park

Strony internetowe spółek lub po kontakcie z nimi.

#1887 Sytuacja Na Ukrainie

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 25 marzec 2014 - 10:09 w Hyde Park

Putin jest jak szachista, wie już kilka ruchów do przodu co chce zrobić i co zrobią przeciwnicy! Swoją drogą zasiedlanie terenów zachodniej ukrainy przez polaków i za x lat upomnieć się (analogicznie co teraz robi rosja) - genialne!

#1754 Sytuacja Na Ukrainie

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 3 marzec 2014 - 23:09 w Hyde Park

No i mamy pierwsze efekty, nie trzeba było dług czekać, inwestorzy uciekają z kasą.

http://www.sii.org.p...ady.html#ak7457

#1995 Alior Bank SA (Alior, ALR)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 kwiecień 2014 - 10:14 w Akcje

Z ciekawostek Dropsa. Alior likwiduje Alior Sync:

http://www.bankier.p...ku-3075553.html

Ja zamknąłem konto w Alior Sync i podejrzewam, że wiele osób bo ciężko stwierdzić co będzie się dalej działo z ofertą (opłaty?). Już raz przejechałem się na ofercie Aliora jeśli chodzi o konto firmowe gdzie po krótkim czasie wprowadzili opłaty i całkiem spore mimo zapewnień o ich braku.

Info o tym, że Carlo Tassara przymierza się do sprzedaży akcji:

http://www.sii.org.p...cje.html#ak7587

To akurat nie jest niespodzianka, nawet bez jego informacji przy IPO było wiadomo, że wszedł żeby zarobić, a nie budować biznes przez długie lata.

Ważniejsze pytanie kto się zainteresuje pakietem ponad 30% akcji rozpoznawalnego banku. Może lokalny inwestor i będziemy mieli drugi po PKO BP polski bank? Może Solorz-Żak dołączy kolejny puzzel do swojej układanki?

#2327 Gant Development SA (Gant, GNT)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 lipiec 2014 - 12:39 w Akcje

O co chodzi? Ktoś coś wie? Wczoraj 22% w górę, dzisiaj w tym momencie ponad 24% na minus...

#2575 Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNIG, PGN)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 26 sierpień 2014 - 11:15 w Akcje

Dołek został wybity na w okolicach marca/kwietnia przy 4,10 zł. Ostatnie 20 sesji, spowodowało spadek i krąży przy 4,88 – 4,67 zł. Szansa na odnowienie długich pozycji?

#1991 Prośba o pomoc przy pracy magisterskiej

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 23 kwiecień 2014 - 9:35 w Hyde Park

Zrobione, powodzenia!

#2089 Ciekawe zdjęcia związane z ekonomią

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 20 maj 2014 - 9:22 w Hyde Park

1320174317_by_xmx001_600.jpg

#2140 Ciekawe zdjęcia związane z ekonomią

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 czerwiec 2014 - 12:44 w Hyde Park

Najpierw...

ekonomia+i+Madzia....jpeg

Kilka miesięcy później...

2bb54b9f37fdaca49fb9915591b3cd42.jpg?134

#1996 TVN Biznes i Świat ?

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 kwiecień 2014 - 10:18 w Hyde Park

Moim zdanim to porażka, dublowanie niektórych tematów z TVN24. Dawny program był zdecydowanie lepszy jeżeli chodzi o giełdę i informacje.

Tak odróżniały się na pewno TVN24 i TVN Biznes. No cóż. Będzie można zapytać;) bo będą na konferencji WallStreet. Widzę, że są partnerem medialnym.

#2142 TVN Biznes i Świat ?

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 czerwiec 2014 - 12:47 w Hyde Park

Moim zdanim to porażka, dublowanie niektórych tematów z TVN24. Dawny program był zdecydowanie lepszy jeżeli chodzi o giełdę i informacje.

Tak odróżniały się na pewno TVN24 i TVN Biznes. No cóż. Będzie można zapytać ;) bo będą na konferencji WallStreet. Widzę, że są partnerem medialnym.

Logotypów ich było pełno ale nie spotkałem nikogo od nich żeby pogadać ;(

#1715 MCI Management SA (MCI, MCI)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 27 luty 2014 - 13:28 w Akcje

Plotki chodzą, że MCI kupił tanio akcje O2 w zamian za nie podbijanie przez MCI ceny wp.pl którym też byli zainteresowani.

Kupiłem ich akcje w kwietniu po 8 zł z haczykiem ale niestety za wcześnie się poddałem i już sprzedałem. Nie ma co narzekać bo całkiem nieźle zarobiony. Obserwuję ich jednak cały czas bo wygląda wciąż ciekawie.

#2199 Bf headline - Beta

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 18 czerwiec 2014 - 14:46 w Hyde Park

Co ma ta gra z inwestowaniem na pl giełdzie?

#2141 Bf headline - Beta

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 czerwiec 2014 - 12:46 w Hyde Park

Mam problem ze zrozumieniem Twojej wiadomości. Możesz bardziej po PL?

#1961 Filmy o rynkach kapitałowych

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 14 kwiecień 2014 - 11:01 w Hyde Park

Filmy o tematyce związanej z rynkami kapitałowymi na mojej liście:

Wilk z Wall Street - 2013 r.

Margin Call - 2011 r.

Zbyt wielcy, by upaść - 2011 r.

Inside Job - 2010 r.

Kanciarze z Wall Street - 2010 r.

Wall Street: Pieniądz nie śpi - 2010 r.

Krach - 2010 r.

Floored - 2009 r.

Ryzyko - 2000 r.
Kapitalizm moja miłość - 2009 r.

Ryzyko - 2000 r.
Pierwszy milion - 2000 r.

Spekulant - 1999 r.

Amok - 1998 r.

Wall Street - 1987 r.

Nieoczekiwana zmiana miejsc - 1983 r.

Seriale:

Wojownicy z Wall Street - 2006-2009 r.

Capital City - 1989-1990 r.

Podzielcie się swoimi tytułami!

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie