Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zawartość Kamil Kowalczyk

Znaleziono 75 napisanych przez Kamil Kowalczyk (Wyszukiwanie ograniczone z 21-wrzesień 19)

Według typu zawartości

Zobacz tego użytkownika

Sortuj według                Porządek  

#1897 Mistrzostwo w wydaniu rządu!

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 27 marzec 2014 - 19:26 w Hyde Park

Czytałem kiedyś w jakiś raporcie, że mistrzami w wyciąganiu unijnej kasy są gracy. Rolnicy złożyli wnioski na dotacje do gajów oliwnych o łącznej powierzchni większej niż cała Grecja;)

No ale fakt my też jesteśmy nieźli;)

#1716 Rangi Na Forum

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 27 luty 2014 - 14:11 w Sprawy techniczne

Nie mogę znaleźć, gdzie są zapisane rangi na forum?

#1718 Rangi Na Forum

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 27 luty 2014 - 14:53 w Sprawy techniczne

Tak z ciekawości można poznać progi?

#2445 Krótka sprzedaż akcji

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 18 lipiec 2014 - 11:56 w Hyde Park

Są brokerzy gdzie masz dźwignię na akcjach 25:1 więc podobna jak na kontraktach na naszej giełdzie (http://www.cityindex.../akcje-cfd.aspx). Dywidendy i prawa głosu nie masz ale jak mówisz podobnie jak przy krótkiej sprzedaży na giełdzie.

Jakoś nie widzi mi się, żebym to ja mając pozycję krótką musiał płacić komuś dywidendę. Nie znalazłem nigdzie w sieci potwierdzenia na to.

Szukałem w sieci  trafiłem na wyjaśnienie pojęć krótka sprzedaż i pozycja krótka, które przez wiele osób jest używane wymiennie, a to nie do końca prawda/

Pojęcie krótka sprzedaż stosowane jest tylko w zakresie papierów wartościowych, natomiast pojęcie pozycji krótkiej jest pojęciem szerszym. Pojęcie pozycji krótkiej obejmuje zarówno papiery wartościowe oraz instrumenty finansowe nie będące papierami wartościowymi.

#2438 Krótka sprzedaż akcji

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 18 lipiec 2014 - 10:22 w Hyde Park

Dostałeś odpowiedź, że jest taka możliwość. Dodatkowo masz możliwość (u brokerów forex) grać na instrumentach pochodnych opartych o notowania największych spółek z dźwignią i w obie strony.

Co do obowiązku odkupienia pod koniec dnia to jak byś chciał? Jest na zachodzie taka opcja otwierania pozycji na akcjach i trzymania bezterminowo? Co wtedy z dywidendą i prawem głosu na walnym?

#2262 Hawe SA (Hawe, HWE)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 30 czerwiec 2014 - 8:44 w Akcje

Spółka powiązana z najwyższą władzą jak głoszą plotki w związku z tzw. aferą taśmową. Wychodzę więc z założenia, że duże pieniądze nie lubią szumu.

#2074 Zawieszone notowania

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 13 maj 2014 - 8:19 w Aktualna koniunktura na rynku

Jeśli śmieć to ciężko ale wtedy pytanie po co takiego śmiecia kupiliśmy. Jeśli dobra spółka to pewnie wypadek przy pracy i problemu nie ma, można spokojnie poczekać, a nawet jeśli to też ze sprzedażą nie powinno być problemu zwłaszcza jeśli zaoferujemy dobry papier po dobrej cenie.

#2066 Zawieszone notowania

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 maj 2014 - 13:13 w Aktualna koniunktura na rynku

Nie wiem czy w trakcie zawieszenia notować można sprzedać akcje za pośrednictwem zwykłej umowy sprzedaży ale jeśli spółka chce wejść na giełdę to bardzo często jest zapis, że jeśli nie zrobi tego w ciągu  np. 6 miesięcy to odkupuje od inwestorów akcje. Gorzej wygląda jeśli spółka już tej kasy nie ma. Tak czy inaczej na pewno w tej drugiej sytuacji można sprzedać akcje face2face zwykłą umową.

#1843 Debiuty 2014

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 14 marzec 2014 - 13:07 w Aktualna koniunktura na rynku

Hollywood S.A. zadebiutuje, będziemy mieli czyste ubrania jak gwiazdy filmowe;)

http://hollywoodsa.eu/

#1985 Debiuty 2014

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 16 kwiecień 2014 - 23:49 w Aktualna koniunktura na rynku

Rynek nie umrze bez dużych IPO Skarbu Państwa. Rynek dojrzewa. Trzeba zmienić podejście z debiutów na dywidendowe.

#2144 Konkurs na forum

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 czerwiec 2014 - 13:40 w Sprawy techniczne

Witam,

wiadomość/pytanie kieruję do Administratorów forum. Czy organizujecie na forum jakieś konkursy lub zamierzacie? Widzę, że forum zaczyna mocniej żyć więc może by coś fajnego zrobił? Co wy na to?

Może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł na coś ciekawego?:)

#2657 Klienci DM IDM S.A.

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 17 wrzesień 2014 - 16:56 w Hyde Park

oj ciężko będzie wiem cokolwiek wyciągnąć ale życzę powodzenia. może sii coś pomoże?

#1964 Upadłość likwidacyjna Różana S.A. (d. Jedynka S.A.)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 14 kwiecień 2014 - 14:42 w Obligacje

Hej,

Zabezpieczenie obligacji na nieruchomości Polalmako Sp. z o.o. nie jest zabezpieczeniem na majątku emitenta. Polalmako to podmiot trzeci w stosunku do emitenta, dlatego też wierzytelności z tak zabezpieczonych obligacji również należy osobiście zgłosić do masy upadłości emitenta.

Pozdrawiam

#2062 VOTUM SA (VOTUM, VOT)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 maj 2014 - 8:46 w Akcje

Witam,

w kosztach finansowych pojawiła się pozycja wycena instrumentów pochodnych. Co to za instrumenty i w jakim celu Spółka używa instrumentów pochodnych?

Jakimi kanałami docieracie do nowych klientów? Polecenia? Budujecie sieć typu MLM czy inaczej?

Dziękuję za odpowiedzi.

#2076 VOTUM SA (VOTUM, VOT)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 13 maj 2014 - 8:58 w Akcje

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Udział w targach fajna opcja. Na konferencję WallStreet wybieram się często, zobaczymy jeszcze jak będzie w tym roku.

Proponuję więcej działać w mediach społecznościowych i też na forach starać się dyskusję inicjować to będzie większe zainteresowanie, a tak jak ktoś wyżej pisałem może się to przełożyć na wzrosty bo podstawy do wzrostu ciekawe.

Teraz dopiero zobaczyłem, że macie swoją fundację, gratulacje! super inicjatywa z waszej strony!

Chciałem zapytać jeszcze o jedną rzecz i rozpisałem się na inne tematy;)

Czy angażowanie się w inne przedsięwzięcia jak sklep internetowy czy rynek nieruchomości nie odciąga od głównego zajęcia czyli odszkodowań?

#1818 Więcej Info W Kalendarzu Google

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 11 marzec 2014 - 12:44 w Projekty SII

Też korzystam z kalendarza google i mam podpięty kalendarz SII ale nie za wiele w nim jest, a przydałoby się bo narzędzie fajne.

#1923 Najbliższe wykupy obligacji.

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 7 kwiecień 2014 - 8:53 w Obligacje

Gdyby ktoś był zainteresowany to lista najbliższych wykupów obligacji znaleziona na jednym z portali

najblizsze_wykupy.png

#2328 Robert Haugen - "Teoria nowoczecnego inwestowania"

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 lipiec 2014 - 14:31 w Hyde Park

Można ją kupić ze zniżka dla członka SII w księgarni: http://www.maklerska...wania-p-58.html

ale widziałem też, że jest do ściągnięcia z chomika.

#1874 dot.: "Krośnieńskie Huty Szkła "KROSNO" S.A."

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 20 marzec 2014 - 0:34 w Problemy inwestorów mniejszościowych

No niestety posiadacze akcji są na końcu "łańcucha pokarmowego". W tym przypadku akurat mają lepiej właściciele obligacji.

#1998 Czy tak musiało być? SII interweniuje w sprawie CEDC i Nova KBM!

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 kwiecień 2014 - 10:23 w Problemy inwestorów mniejszościowych

Unikać spółek zagranicznych;)

Mało precyzyjnie napisałeś. Inwestować w spółki zagraniczne warto ale bezpośrednio na ich rodzimej giełdzie.

Oprócz porady by nie inwestować w spółki zagraniczne, jest też taka, by poszukać innego kraju do zamieszkania, gdzie przepisy (w tym te dla indywidualnych inwestorów) są bardziej pro-obywatelskie.

Z doświadczenia możesz coś powiedzieć czy tylko zasłyszanej teorii?

#2679 Krótka sprzedaż

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 23 wrzesień 2014 - 12:11 w Problemy inwestorów mniejszościowych

No to jak się posłowie wezmą teraz za ten temat na poważnie to wyjdzie z tego słabizna straszna...

http://gielda.onet.p...25,1,news-detal

#2163 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 16 czerwiec 2014 - 13:12 w Hyde Park

Chorwacja ładnie grała ale raczej szans nie mają może max ćwierćfinał. Brazylia w pierwszym meczy zawiodła. Holandia pokazała klasę i na nich stawiam.

#1814 Amica Wronki SA (Amica, AMC)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 11 marzec 2014 - 10:50 w Akcje

Podobno na spłatę bieżących pożyczek...

#1844 Grupa Duon SA (Duon, DUO)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 14 marzec 2014 - 14:51 w Akcje

Jaki procent w przypadku sprzedaży energii stanowią obecnie klienci detaliczni, a jaki klienci korporacyjni (tj. firmy)? Jaka była dynamika przyrostu obu grup klientów w 2013 r.?

#1885 KGHM Polska Miedź SA (KGHM, KGH)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 marzec 2014 - 22:39 w Akcje

Jeśli linia trendu wzrostowego pokonana to chyba wzrost powinien być? Tutaj mamy spadek poniżej linii oporu, czyż nie?

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie