Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zawartość Kamil Kowalczyk

Znaleziono 75 napisanych przez Kamil Kowalczyk (Wyszukiwanie ograniczone z 16-sierpień 19)

Według typu zawartości

Zobacz tego użytkownika

Sortuj według                Porządek  

#2141 Bf headline - Beta

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 czerwiec 2014 - 12:46 w Hyde Park

Mam problem ze zrozumieniem Twojej wiadomości. Możesz bardziej po PL?

#2140 Ciekawe zdjęcia związane z ekonomią

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 10 czerwiec 2014 - 12:44 w Hyde Park

Najpierw...

ekonomia+i+Madzia....jpeg

Kilka miesięcy później...

2bb54b9f37fdaca49fb9915591b3cd42.jpg?134

#2090 Inwestowanie Zagranicą

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 20 maj 2014 - 9:53 w Problemy inwestorów mniejszościowych

Ostatnio mocno reklamowana platforma XTB do handlu zagranicznego, korzystał już ktoś?

http://www.xtb.pl/Platformy/Infront

#2089 Ciekawe zdjęcia związane z ekonomią

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 20 maj 2014 - 9:22 w Hyde Park

1320174317_by_xmx001_600.jpg

#2076 VOTUM SA (VOTUM, VOT)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 13 maj 2014 - 8:58 w Akcje

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Udział w targach fajna opcja. Na konferencję WallStreet wybieram się często, zobaczymy jeszcze jak będzie w tym roku.

Proponuję więcej działać w mediach społecznościowych i też na forach starać się dyskusję inicjować to będzie większe zainteresowanie, a tak jak ktoś wyżej pisałem może się to przełożyć na wzrosty bo podstawy do wzrostu ciekawe.

Teraz dopiero zobaczyłem, że macie swoją fundację, gratulacje! super inicjatywa z waszej strony!

Chciałem zapytać jeszcze o jedną rzecz i rozpisałem się na inne tematy;)

Czy angażowanie się w inne przedsięwzięcia jak sklep internetowy czy rynek nieruchomości nie odciąga od głównego zajęcia czyli odszkodowań?

#2075 Lubelski Węgiel Bogdanka SA (Bogdanka, LWB)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 13 maj 2014 - 8:36 w Akcje

Witam,

uczestniczyłem w czacie ostatnio ale jak wróciłem potem do niego to zobaczyłem, że można zadać pytanie na forum bezpośrednio do spółki. Chciałbym skorzystać z tej możliwości ponieważ nasunęły mi się jeszcze potem pytania. Poniżej przesyłam i bardzo proszę o odpowiedź:

1.

Dlaczego akcje Bodanki jak dość dużą spółkę z naszej giełdy wchodzącą w skład WIG20 są bardzo mało płynne. Czy Zarząd planuje jakieś działania, żeby to zmienić?

2.

Jakiś czas temu Prezes mówił, że bronicie się przed wrogimi przejęciami, czy dalej są one zagrożeniem?

3.

Dlaczego w Polsce importuje się węgiel z innych krajów? Nie znam statystyk ale powszechnie się tak mówi i proszę sprostować jeśli to nie prawda lub wyjaśnić dlaczego tak jest.

#2074 Zawieszone notowania

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 13 maj 2014 - 8:19 w Aktualna koniunktura na rynku

Jeśli śmieć to ciężko ale wtedy pytanie po co takiego śmiecia kupiliśmy. Jeśli dobra spółka to pewnie wypadek przy pracy i problemu nie ma, można spokojnie poczekać, a nawet jeśli to też ze sprzedażą nie powinno być problemu zwłaszcza jeśli zaoferujemy dobry papier po dobrej cenie.

#2066 Zawieszone notowania

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 maj 2014 - 13:13 w Aktualna koniunktura na rynku

Nie wiem czy w trakcie zawieszenia notować można sprzedać akcje za pośrednictwem zwykłej umowy sprzedaży ale jeśli spółka chce wejść na giełdę to bardzo często jest zapis, że jeśli nie zrobi tego w ciągu  np. 6 miesięcy to odkupuje od inwestorów akcje. Gorzej wygląda jeśli spółka już tej kasy nie ma. Tak czy inaczej na pewno w tej drugiej sytuacji można sprzedać akcje face2face zwykłą umową.

#2062 VOTUM SA (VOTUM, VOT)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 maj 2014 - 8:46 w Akcje

Witam,

w kosztach finansowych pojawiła się pozycja wycena instrumentów pochodnych. Co to za instrumenty i w jakim celu Spółka używa instrumentów pochodnych?

Jakimi kanałami docieracie do nowych klientów? Polecenia? Budujecie sieć typu MLM czy inaczej?

Dziękuję za odpowiedzi.

#2051 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 5 maj 2014 - 22:02 w Akcje

Jak długo można się odnosić do ceny z debiutu?

Można bardzo długo, szczególnie będą to robić Ci co kupili na debiucie :)

Doprecyzuję pytanie;) Na ile wg Was jest zasadne odwoływanie się / wracanie do ceny z debiutu (pomijam tych co kupili na debiucie). Czy jest to tylko zwykłym odniesieniem czy ma jakąś zasadność np w analizie technicznej.

#2048 Szkolenia dla poczatkujących

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 5 maj 2014 - 14:09 w Inne

Najpierw trzeba sobie postawić pytanie czy takie szkolenia są potrzebne... czy coś wnoszą.

#2047 Potrzebna pomoc odnośnie danych finansowych spółek

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 5 maj 2014 - 14:06 w Hyde Park

Strony internetowe spółek lub po kontakcie z nimi.

#2046 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 5 maj 2014 - 14:05 w Akcje

Jak długo można się odnosić do ceny z debiutu?

#2035 Wybór ZUS a OFE?

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 30 kwiecień 2014 - 11:44 w Hyde Park

Jasne;)))

Dobre było też jego tłumaczenie, że wybrał ZUS bo w jego przypadku to jest wybór tylko na około 5 lat. Można więc założyć, że gdyby brakowało mu więcej lat do emerytury to wybrałby OFE.

#2027 KGHM Polska Miedź SA (KGHM, KGH)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 29 kwiecień 2014 - 10:24 w Akcje

Cytat z artykułu: "Warto także zauważyć, że siedem pierwszych spółek, które płacą największy podatek CIT, są spółkami Skarbu Państwa. Zestawienie w tabeli poniżej."

Co to oznacza? Że dalej jesteśmy krajem 3 świata?

#1998 Czy tak musiało być? SII interweniuje w sprawie CEDC i Nova KBM!

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 kwiecień 2014 - 10:23 w Problemy inwestorów mniejszościowych

Unikać spółek zagranicznych;)

Mało precyzyjnie napisałeś. Inwestować w spółki zagraniczne warto ale bezpośrednio na ich rodzimej giełdzie.

Oprócz porady by nie inwestować w spółki zagraniczne, jest też taka, by poszukać innego kraju do zamieszkania, gdzie przepisy (w tym te dla indywidualnych inwestorów) są bardziej pro-obywatelskie.

Z doświadczenia możesz coś powiedzieć czy tylko zasłyszanej teorii?

#1997 Podcast SII - Echa Rynku

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 kwiecień 2014 - 10:21 w Projekty SII

Też mi się podobało. Żeby wychodziło co poniedziałek jako podsumowanie poprzedniego tygodnia;)

#1996 TVN Biznes i Świat ?

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 kwiecień 2014 - 10:18 w Hyde Park

Moim zdanim to porażka, dublowanie niektórych tematów z TVN24. Dawny program był zdecydowanie lepszy jeżeli chodzi o giełdę i informacje.

Tak odróżniały się na pewno TVN24 i TVN Biznes. No cóż. Będzie można zapytać;) bo będą na konferencji WallStreet. Widzę, że są partnerem medialnym.

#1995 Alior Bank SA (Alior, ALR)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 24 kwiecień 2014 - 10:14 w Akcje

Z ciekawostek Dropsa. Alior likwiduje Alior Sync:

http://www.bankier.p...ku-3075553.html

Ja zamknąłem konto w Alior Sync i podejrzewam, że wiele osób bo ciężko stwierdzić co będzie się dalej działo z ofertą (opłaty?). Już raz przejechałem się na ofercie Aliora jeśli chodzi o konto firmowe gdzie po krótkim czasie wprowadzili opłaty i całkiem spore mimo zapewnień o ich braku.

Info o tym, że Carlo Tassara przymierza się do sprzedaży akcji:

http://www.sii.org.p...cje.html#ak7587

To akurat nie jest niespodzianka, nawet bez jego informacji przy IPO było wiadomo, że wszedł żeby zarobić, a nie budować biznes przez długie lata.

Ważniejsze pytanie kto się zainteresuje pakietem ponad 30% akcji rozpoznawalnego banku. Może lokalny inwestor i będziemy mieli drugi po PKO BP polski bank? Może Solorz-Żak dołączy kolejny puzzel do swojej układanki?

#1991 Prośba o pomoc przy pracy magisterskiej

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 23 kwiecień 2014 - 9:35 w Hyde Park

Zrobione, powodzenia!

#1985 Debiuty 2014

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 16 kwiecień 2014 - 23:49 w Aktualna koniunktura na rynku

Rynek nie umrze bez dużych IPO Skarbu Państwa. Rynek dojrzewa. Trzeba zmienić podejście z debiutów na dywidendowe.

#1964 Upadłość likwidacyjna Różana S.A. (d. Jedynka S.A.)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 14 kwiecień 2014 - 14:42 w Obligacje

Hej,

Zabezpieczenie obligacji na nieruchomości Polalmako Sp. z o.o. nie jest zabezpieczeniem na majątku emitenta. Polalmako to podmiot trzeci w stosunku do emitenta, dlatego też wierzytelności z tak zabezpieczonych obligacji również należy osobiście zgłosić do masy upadłości emitenta.

Pozdrawiam

#1961 Filmy o rynkach kapitałowych

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 14 kwiecień 2014 - 11:01 w Hyde Park

Filmy o tematyce związanej z rynkami kapitałowymi na mojej liście:

Wilk z Wall Street - 2013 r.

Margin Call - 2011 r.

Zbyt wielcy, by upaść - 2011 r.

Inside Job - 2010 r.

Kanciarze z Wall Street - 2010 r.

Wall Street: Pieniądz nie śpi - 2010 r.

Krach - 2010 r.

Floored - 2009 r.

Ryzyko - 2000 r.
Kapitalizm moja miłość - 2009 r.

Ryzyko - 2000 r.
Pierwszy milion - 2000 r.

Spekulant - 1999 r.

Amok - 1998 r.

Wall Street - 1987 r.

Nieoczekiwana zmiana miejsc - 1983 r.

Seriale:

Wojownicy z Wall Street - 2006-2009 r.

Capital City - 1989-1990 r.

Podzielcie się swoimi tytułami!

#1941 ENERGA SA (ENERGA, ENG)

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 8 kwiecień 2014 - 14:23 w Akcje

Trzymam, trzymam;)

ale przyznasz, że był wtedy całkiem spory ruch w momencie jak wiele osób skalkulowało sobie, że już wyszli na zero albo z niewielkim + i sprzedali.

P.S.

Nawet przy mojej niewielkiej kasce na tym papierze fajnie to wygląda;)

#1923 Najbliższe wykupy obligacji.

Napisany przez Kamil Kowalczyk na 7 kwiecień 2014 - 8:53 w Obligacje

Gdyby ktoś był zainteresowany to lista najbliższych wykupów obligacji znaleziona na jednym z portali

najblizsze_wykupy.png

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie