Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Treść o najwyższej reputacji


#3264 VISTULA - analiza po raporcie za 2016 - HELP

Napisany przez Adrian Mackiewicz na 17 marzec 2017 - 13:46

Dla mnie najważniejsze poziomy na wykresie Vistuli to 3 zł od dołu i 3,40 zł od góry. Wybicie powyżej 3,4 zł otwiera drogę do 3,6 zł, ale na Vistuli liczyłbym w tym pozytywnym scenariuszu na dojście do 3,8 zł. W końcu mamy trend wzrostowy, więc chciałbym zobaczyć nowy szczyt na wykresie ;)


 • 1


#3230 REDAN S.A. prwanokarna ochrona inwestoró indywidualnych

Napisany przez Andrzej DC na 15 czerwiec 2016 - 11:40

Witam Serdecznie

 

Polecam artykuł mówiący jak w sposób prawnokarny można odzyskać środki stracone w wyniku zaniżonej wyceny wezwania do sprzedaży akcji REDAN. S.A.

 

http://przestepczosc...dzie-redan-s-a/

 

Pozdrawiam

Andrzej Dobrzyniecki - Cartier


 • 1


#2886 CI Games SA (CityInter, CIG)

Napisany przez James na 24 luty 2015 - 20:57

DLC 3 marca

 

http://steamcommunit...73009256227130/

 

 

cena 7.99 USD/EUR


 • 1


#2847 Dom Maklerski BOŚ

Napisany przez stonoga na 19 styczeń 2015 - 22:44

To może ja doleję jeszcze oliwy do ognia. Do BOŚ trafiłem z koniecznosci, z zamkniętego KBC. I jest to... żeby to obrazowo ująć, jak zamiana mercedesa - takiego drogiego i nowego na stare cinquecento. W pewnym sensie nie ma się za bardzo co czepiać - i to jedzie i tamto też. Jestem jednak doświadczonym grajkiem, można powiedzieć nawet bardzo i mógłbym wymieniać całą litanię podobnych do kolegi zarzutów wobec Bossa, ale nie widzę sensu. Oni są głusi na sugestie, które zresztą przedstawiałem za pomocą corocznej ankiety SII. Broker nie ma nawet forum (na wzór mBanku) gdzie klient mógłby się wyżalić czy zaproponować jakieś usprawnienia... najwyraźniej w ogóle im nie zależy. Konkurencja, poza DM Deutsche Banku i DeGiro, które za sprawą prowizji odstają na plus wcale zresztą nie jest lepsza. Wypisz wymaluj PRL - biurokracja, braki i drożyzna. Świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że usługi maklerskie dla detalu to w PL orka na ugorze z racji niewielkiej liczby klientów i to przeważnie ubogich, ale jak nie będziecie się uczyć od choćby KBC to w końcu zeżrą was za przeproszeniem "rumuńskie wersje dyskontu Lidl" typu DeGiro, bo oferują prawie to samo co wy tylko dużo taniej! Oczywiście, że w przeciągu ostatnich lat nic się nie zmieniacie... ale kto się nie rozwija ten się cofa. KBC wycofał się z rynku bo miał mało klientów i skoncentrował się na dochodowej obsłudze klientów instytucjonalnych, ale wy macie ich dużo i nadal na nim jesteście. To jednak sytuacja przejściowa (patrz: DeGiro). Co w zasadzie stoi na przeszkodzie żeby jakieś duże polskie biuro oferowało dokładnie to samo co zamknięty KBC? Przecież to jest jedynie kwestia zacieśnienia współpracy. BOŚ i jego "współpraca" z KBC to jakaś szkaradna karykatura. Dla wyjaśnienia: jestem już na wylocie z BOŚ, stopniowo przenoszę środki i papiery do wyżej wymienionych, a obligacje Catalyst do CDM Pekao.

 

A co do DeGiro to w aspekcie bezpieczeństwa akurat stoi wyżej niż polskie biura maklerskie, bo "fundusz inwestycyjny" na wolne środki to nic innego niż wspólne, skromnie kapitalizowane konto klientów poza strukturami brokera. Tak samo gdy on (odpukać) zbankrutuje, to zgodnie z holenderskim prawem do masy upadłościowej nie wchodzi majątek klientów. Jest to oddzielone od majątku brokera. Jedynie "kwestia pożyczania akcji" pełna jest niedomówień i może budzić niepokój. 


 • 1


#2815 CI Games SA (CityInter, CIG)

Napisany przez James na 18 grudzień 2014 - 11:17

UPDATE: Console and PC RPG #LordsoftheFallen will be released on iOS and Android devices in 2015!

 

http://www.gameinfor...nd-android.aspx

 

image.png


 • 1


#2691 Spółki wycofane z New Connect

Napisany przez andrew na 25 wrzesień 2014 - 11:17

Witam.

Sprawa dotyczy papierów spółki KCSP.

Pogodziłem się już ze stratą, jednak proszę o podpowiedź w jaki sposób mogę się ich pozbyć z pozycji w portfelu DM, tak by u mnie one nie istniały?


 • 1


#2649 Klienci DM IDM S.A.

Napisany przez krzysztof@tdm.com.pl na 16 wrzesień 2014 - 21:51

Witam,

 

szukamy klientów AM IDM S.A.,  którzy zapłacili za nieistniejące obligacje serii BD Ganta. Były też niewykupione obligacje Callatravy, TRUST - plus, te chociaż istniały na rachunkach. Grupa próbuje się zebrać na:  http://bit.ly/idmsa-poszkodowani


 • 1


#2587 Libertarianizm czyli dlaczego Janusz KM

Napisany przez Szymon Bartnik na 27 sierpień 2014 - 13:22

Niesamowite jak w ostatnim czasie zaktywizowali się zwolennicy JKM :) 

 

Również zgadam się z Bartoszem Kaniewskim. Wiele pomysłów jest ciekawych, ale są w taki sposób przekazane, albo tak odrealnione, że ciężko by było je wcielić w życie. 

Brakuje w tym wszystkim mocnego stąpania po ziemi.


 • 1


#2317 Wybór rachunku maklerskiego

Napisany przez fristajl na 6 lipiec 2014 - 23:52

Nie ma dla mnie znaczenia czy jest to bankowy DM. Nie ma znaczenia czy bank jest duży czy mały. Ważne, aby był to podmiot regulowany przez KNF i to mi wystarcza. Jeżeli jest bankowy to jakieś dodatkowe oferty np. ON dla zgromadzonych środków pieniężnych byłyby miłym dodatkiem. Renoma jest dla mnie ważna ale rozumiana jako brak złej sławy jeśli chodzi o obsługę klienta, działalność systemów IT.

Poniżej moje krótkie podsumowanie wybranych informacji jakie uzyskałem w ostatnich dniach w odniesieniu do oferty DM, które były dotychczas polecane w tym wątku. Mogło mi się gdzieś coś pomylić więc jakby co warto niezależnie zweryfikować aktualność poniższych informacji jeśli ktoś szukałby rachunku dla siebie. Ja zdecydowałem się póki co na DM mBanku.

BOŚ:

Jest oferta dla członków SII. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie w pakiecie żółtym. Akcje 0,29%, ETF 0,25%. W pakiecie żółtym brak aplikacji mobilnej. Jest ona dostępna w pakiecie zielonym, który kosztuje 45 zł/mies. Można się z tej opłaty zwolnić jeśli robi się miesięcznie 20 tys. obrotu. Aplikacja umożliwia tylko śledzenie notowań. Przelewy między DM a bankiem BOŚ chodzą zgodnie z sesjami. Koszt przelewu to 1 zł w przypadku przelewów poniżej 500 zł.

mBank:

Jest oferta dla członków SII. Brak opłat za otwarcie i prowadznie. Akcje i ETF 0,35%. Jest za darmo dostęp do aplikacji mobilnej umożliwiającej śledzenie notowań i składanie zleceń. Przelewy między DM a mBankiem chodzą w czasie niemalże rzeczywistym poza godzinami wieczornymi i weekendami. Przelewy do mBanku za darmo, do innych banków 5 zł.

ING:

Jest oferta dla członków SII. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie. Akcje i ETF 0,29% ale jest teraz fajna promocja, która pozwala jeszcze obniżyć opłaty od transakcji. Aplikacji mobilnej póki co brak ale trwają prace nad nią i najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni-miesięcy zostanie udostępniona. Przelewy między DM a ING do 2h, zazwyczaj mieszczą się do 1h. Przelewy do ING za darmo, do innych banków 1,5 zł.

Deutche Bank:

Brak oferty dla członków SII ale oferta standardowa wydaje się bardzo ciekawa. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie ale jest za to kwartalna opłata od wartości aktywów w wysokości 0,003%. Akcje i ETF 0,19%. Jest aplikacja mobilna pozwalająca śledzić notowania. Przelewy między DM a DB do 10 min. Przelewy do DB i na zewnątrz za darmo.


 • 1


#2288 Wybór rachunku maklerskiego

Napisany przez Inventer89 na 1 lipiec 2014 - 20:23

Również kończę swoją przygodę z XTB. Bardzo dobrze wspominam lata spędzone z XTB. Niestety prowizje są zbyt duże - choć gdy zachce mi się mieć dostęp do rachunków zagranicznych, to pewnie powrócę :)

Ja się rozglądam za Deutsche Bank - do prowadzenia rachunku maklerskiego trzeba mieć konto w tymże banku, jednak z tego co się dowiedziałem można je mieć za darmo. Prowizja to 0,19%. I są apki na iOS. Głębiej przejrzę warunki w przyszłym tygodniu.
 • 1


#2280 Wybór rachunku maklerskiego

Napisany przez Lekhu na 1 lipiec 2014 - 14:00

Z mojej strony napisać mogę tylko o DM ING oraz DM BOŚ:

 

W jednym i drugim dla członków SII jest dostępna opcja rachunku bezpłatnego.

Jeszcze rok temu w ING nie było żadnej aplikacji mobilnej, a aplikacja Sidoma Online była dla mnie kłopotliwa w codziennym użytkowaniu z uwagi na niestabilność pracy.

W DM BOŚ jest aplikacja mobilna, ale tylko w opcji rachunku płatnego. Minusem jest jednak to, że nie posiada ona opcji składania zleceń wg informacji na stronie bossa.pl.

 

Tak, czy inaczej DM BOŚ posiada dobrą ofertę edukacyjną oraz rozbudowany dział analiz i rekomendacji. Zajmuje wysoką pozycje w ostatnim rankingu biur maklerskich (2014?).


 • 1


#2221 AMBRA SA (AMBRA, AMB)

Napisany przez AMBRA S.A. na 23 czerwiec 2014 - 11:04

Panie Pawle,

 

Cieszymy się, że mogliśmy Pana - oraz wszystkich naszych inwestorów i sympatyków - gościć na naszym stoisku i że posmakował Panu nasz Cydr :)

 

Jeżeli chodzi o dystrybucję Cydru, to ciągle ją rozwijamy. W sieci Alma jesteśmy bez zmian - najprawdopodobniej trafił Pan akurat na moment pomiędzy dostawami, których wielkość planowana jest samodzielnie przez naszych klientów. Część z nich podchodzi do planowania dość konserwatywnie, dlatego zdarzają się jeszcze od czasu do czasu takie sytuacje, jaka spotkała Pana. Dystrybucja będzie się na pewno stale poprawiała, a ponadto w okresie letnim będziemy również obecni na wielu imprezach wakacyjnych, na które już teraz zapraszamy :)


 • 1


#2168 Wallstreet 18

Napisany przez Michał Masłowski (SII) na 17 czerwiec 2014 - 8:27

Coś około 1000 wszystkich osób na obiekcie.


 • 1


#2156 Internet Media Services SA (IMS, IMS)

Napisany przez Piotr Cieślak (SII) na 13 czerwiec 2014 - 16:45

Wskaźnik C/Z oscyluje w okolicy 13,5. Po realizacji prognoz na 2014 powinien być jeszcze niższy. Poza tym spółka wypłaca dywidendę i planuje przejście na GPW. W ostatnich kwartałach bardzo fajnie się rozwija i ladnie poprawia wyniki i co ważne bdb komunikuje się z rynkiem. Zatem ogólnie spółka dość sensownie wygląda.


 • 1


#2145 Inwestowanie Zagranicą

Napisany przez goldman fish na 11 czerwiec 2014 - 22:21

prawdopodobnie nie będziesz mogl zalozyc rachunku inwestycyjnego w zadnym banku zagranicznym nie bedac tam rezydentem, ja chciałem ,  zalozyc konto w jednym z banków w UK i okazało się to niemożliwe bank musi cie zweryfikować i mieć dane teleadresowe. Ja miałem rachunek inwestycyjny w banku KBC ale on zwinal dzialanosc w Polsce konto nazywalo się  E MAKLER i miało  wielowalutowy rachunek gdzie swobodnie moglem wymieniac waluty jak na foreksie  miałem dostep do wszystkich praktycznie rynkow w Europie byłem nawet zadowolony z tej platformy w czasie rzeczywistym widziałem kwotowania akcji .Teraz mam rachunek w Domu Maklerskim WBK nie jest to mistrzostwo swiata ale jakos działa i nie ma problemu z inwestowaniem na DAX czy FTSE do tego musisz mieć przypisane konta walutowe , najlepiej gdyby były powiazane z rachunkiem bankowym w  WBK


 • 1


#2084 AMBRA SA (AMBRA, AMB)

Napisany przez AMBRA S.A. na 15 maj 2014 - 17:27

Szanowni Państwo,

Jeszcze raz dziękujemy za bardzo aktywny udział w dzisiejszym czacie.

Czekamy na dodatkowe pytania do Zarządu AMBRA S.A.

Pozdrawiamy serdecznie!


 • 1


#2054 Czytacie sprawozdania zarządów spółek?

Napisany przez Jakub Makowski na 6 maj 2014 - 9:53

A po co i tak co ukryć to ukryją, a jak się chcą czymś pochwalić to trąbią w TV i portalach o super wynikach.


 • 1


#1984 Podcast SII - Echa Rynku

Napisany przez Jakub Ciepiela na 16 kwiecień 2014 - 23:32

Zapraszam do wysłuchania najnowszego Podcastu SII (139 odcinek)


 • 1


#1976 Propozycje zmian

Napisany przez Krzysztof Kosz (SII) na 15 kwiecień 2014 - 13:59

Dziękuję za zwrócenie uwagi na tę niedogodność. Poprawiliśmy funkcjonalność logowania tak żeby działała analogicznie jak w serwisie. Czyli jeśli logowanie jest wywołane z wątku lub z subforum to po zalogowaniu przeglądarka tam wraca żeby łatwiej było się wypowiedzieć w danym miejscu. Jeśli logowanie będzie wywołane ze strony głównej forum to zalogowane osoby z aktywnym dostępem do forum zobaczą swoje ustawienia konta na forum a pozostałe stronę główną forum. Przy wylogowaniu zawsze serwujemy stronę główną serwisu.
#1796 Apator SA (Apator, APT)

Napisany przez Rafał Irzyński SII na 10 marzec 2014 - 10:15

Przedstawiciele spółki zapowiadają w strategii dwucyfrowe dynamiki wzrostu wyniku EBITDA. Strategia jest rozpisana na 6 lat, dając w efekcie 2-2,5x wyższy wynik EBITDA niż za 2013. Przychody mają przekroczyć 1,5 mld zł.

Cały czas rośnie im rentowność i to wynikająca z działalności operacyjnej, a nie z one-offów.

Pomóc we wzroście skali biznesu ma zdecydowanie przejęcie Elkomtechu. Apator określa to jako uzupełnienie brakującego ogniwa w grupie. Przypomnę, że spółka ta jest silna w zakresie automatyzacji sieci energetycznych i jest chwalona (Elkomtech) nawet przez konkurentów.

Dodatkowo zarząd zadeklarował co najmniej 0,6 zł dywidendy na akcję. Zaliczkowo pierwsze 30 groszy zostało wypłacone przed Świętami Bożego Narodzenia w zeszłym rok. Jednak patrząc na obecną cenę akcji (ok. 40 zł) wskaźnik dywidendy nie należy do najwyższych na rynku. Bardziej trzeba więc patrzeć na perspektywy wzrost kursu akcji.

Na tę spółkę należy patrzeć jako pioniera w rozwiązaniach dotyczących inteligentnych sieci, a nie tylko inteligentnych liczników. To na kompleksowych rozwiązaniach najprawdopodobniej będą w przyszłości najwyższe marże. Same liczniki dadzą wolumen, ale nie zyski.


 • 1