Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


underground

Użytkownik od 12 maj 2017
Offline Ostatnio aktywny lut 13 2018 15:07
-----

Moje tematy

Propozycja do portfela SII: DELKO S.A.

9 czerwiec 2017 - 14:42

Chciałbym zgłosić do portfela SII spółkę DELKO S.A.

Spółka osiagająca regularnie bardzo dobre wyniki finansowe. Spółka niedawno dokonała przejęcia, które wydaje się dobrym posunięciem. Zysk netto za I kw. 4,5 mln zł, co przy kapitalizacji na poziomie 63 mln zł pozwala założyć, że na tle rynku spółka charakteryzuje się stosunkowo niski wskaźnikami wyceny. Spółka rozwija własną sieć franczyzową.

 

Technicznie spółka w długoterminowym trendzie wzrostowym. Ostatnia korekta zatrzymała się na linii trendu i przy zniesieniu Fibonacciego.

W ostatnim okresie sporych zakupów umożliwiających przekroczenie progu 25 % akcji dokonywał Prezes Zarządu. Transakcje dokonywane na rynku po cenie zbliżonej do obecnego kursu. Co pozwala mniemać na atrakcyjność obecnej wyceny rynkowej.

 


Propozycja: Aforti Holding S.A.

12 maj 2017 - 8:51

Spółka od dłuższego czasu pokazuje skokowy wzrost wyników przychodowych wynikający z prowadzonej działalności przez spółki zależne: Aforti Finance, Aforti Exchange oraz Aforti Collections. Całość usług dedykowana dla sektora MSiP.

www.afortiholding.pl

Aforti Finance skokowo udziela więcej pożyczek dla MSiP (takie chwilówki tylko, że dla firm), ale ta działalność jest dość kapitałochłonna,  Aforti Exchange to internetowy kantor, który jest aktualnie w trakcie uruchomienia projektu w Rumumii, czyli niskie koszty funkcjonowania, ale możliwość skalowania na inne rynki

Aforti Collections to świeża spółka w zakresie windykacji, ciekawe uzupełnienie oferty dla dwóch w/w spółek.

Prowadzą też rozmowy w sprawie przejęcia podmiotu z branży leasingowej.

 

Polityka informacyjna spółki jest dość obszerna, gdyż poza raportami okresowymi publikuje wyniki miesięczne osiągane przez spółki zależne z reguły do 5 dnia każdego miesiąca oraz biuletyny informacyjne ok. 14 dnia każdego miesiąca. Dlatego spółka jest w segmencie NC Focus. Zresztą w badaniu SII też dostała wyróźnienie.

Wygląda interesująco.

Z rzeczy negatywnych: stosunkowo wysokie zadłużenie, cała sprawa związana z przejęciem AfortiSecurities i brakiem zgody KNF, struktura akcjonariatu.


Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie