Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Jakub Grabowski

Użytkownik od 30 maj 2016
Offline Ostatnio aktywny lut 15 2018 19:11
-----

Moje tematy

Propozycja: Bioton - propozycja pod technikę

15 luty 2017 - 10:47

Bioton istnieje od 1989 roku. Rozpoczynał działalność od produkcji cefalosporyn iniekcyjnych i sprzedaż ich form farmaceutycznych w 1993 roku. Pierwszym głównym udziałowcem był PROKOM Investments S.A.

 

Historia firmy: http://www.bioton.pl...oria-firmy.html

 

Zgodnie z misją, BIOTON zmierza do wzmacniania swojej pozycji jako firmy biotechnologicznej o zasięgu globalnym. Uczestnictwo w projektach naukowo-badawczych, rozwój portfela produktowego oraz podejmowane decyzje biznesowe umożliwiają realizowanie celów strategicznych i wynikają z szeroko rozumianej troski o jakość zdrowia i życia Chorych.

 

Misja firmy: http://www.bioton.pl/misja-firmy.html

Zgodnie z misją, BIOTON zmierza do wzmacniania swojej pozycji jako firmy biotechnologicznej o zasięgu globalnym. Uczestnictwo w projektach naukowo-badawczych, rozwój portfela produktowego oraz podejmowane decyzje biznesowe umożliwiają realizowanie celów strategicznych i wynikają z szeroko rozumianej troski o jakość zdrowia i życia Chorych.

 

 

Target na ile pozwoli SL pierwszy SL ustawić pod świecą objęcie hossy na dziennym

fa9596f395e14710882941e186dff5f8.png


Propozycja: Procad

31 sierpień 2016 - 10:01

PROCAD SA zadebiutował (PRD) 15 stycznia 2007 roku jako 287 spółka notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SA.

 

Spółka jest jednym z czołowych dostawców na rynku profesjonalnego oprogramowania komputerowego wspomagającego procesy projektowania (CAD). Rozwiązania oferowane przez PROCAD SA wykorzystywane są m.in. przez pracownie architektoniczne, inżynieryjne i mechaniczno-technologiczne. Oferta obejmuje również systemy operacyjne, oprogramowanie graficzne, biurowe oraz narzędziowe, a także specjalistyczny sprzęt komputerowy, stanowiący platformę dla oprogramowania CAD. Wdrażane przez spółkę systemy w głównej mierze oparte są na technologii światowego lidera, notowanej na amerykańskim NASDAQ spółki Autodesk Inc.

 

Strona spółki: http://www.procad.pl/

Relacie inwestorskie: http://www.procad.pl/inwestorzy/

 

Akcjonariat: http://stooq.pl/q/h/?s=prd

 

Ostatni raport nie błysną jednak było to spowodowane przez DES ART jest to w raporcie w tabeli ze spółkami zależnymi. W przyszłym kwartale powinno to zamienić się w zysk.

 

Kurs dodatkowo zdrenowany rezygnacją z dywidendy - spowodowane chęcią uzyskania dotacji 4,484 mln zł na rozwój Centrum Badawczo-Rozwojowego (Link) Nazwa projektu to: POIR.02.01.00-00-0121/15

 

We wrześniu odbywają się targi procad expo oraz 25 lecie firmy http://procadexpo.pl/

 

Target: long


Propozycja: Wittchen

30 maj 2016 - 9:22

Walor notowany od  grudnia 2015. Koszt jednej akcji w IPO 17pln sztuka. Jest to spółka dywidendowa.

 

Firma rodzinna z 25 letnią historią, przez ten okres udało się zbudować znaną markę cenioną z dobrej jakości produktów.

 

 
Początki firmy Wittchen sięgają 1990 r., kiedy to Pan Jędrzej Wittchen rozpoczął sprzedaż luksusowych produktów pod marką WITTCHEN. Dziś jesteśmy liderem na polskim rynku luksusowych dodatków i akcesoriów skórzanych. Oferta naszej grupy obejmuje ponadto sprzedaż luksusowej odzieży skórzanej, akcesoriów podróżnych, a także obuwia skórzanego. 
 
Konsekwentnie budowana od ponad 25 lat marka WITTCHEN jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w kraju, co potwierdzają niezależne badania. Jak wynika z raportu Rynek dóbr luksusowych w Polsce, Edycja 2014, przygotowanego przez KPMG, marka WITTCHEN jest w Polsce drugą z najczęściej wymienianych marką luksusowych dodatków, za Louis Vuitton a przed Gucci... 
 
 
 
Moim zdaniem horyzont inwestycyjny very long.