Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


arjaq

Użytkownik od 24 kwi 2015
Offline Ostatnio aktywny lis 13 2017 5:48
-----

Moje tematy

propozycja AATholding

10 październik 2015 - 7:02

Proponuję AATholding.

Spółka jest ledwo po debiucie, ktoś wysypał się z akcji taniutko pierwszego dnia. Spółka od początku zapowiada płacenie dywidendy z 50% zysku, resztę przeznacza na dalszy rozwój. Dodatkowo podoba mi się wycena spółki na tle sektora i struktura branży. Branża nie jest zmonopolizowana, aczkolwiek AATholding jest sporą spółką i planuje zwiększać skalę działalności (jak na razie ze sporymi sukcesami). Sektor technologiczny to np. spółki VIGO, TFONE, jeżeli wycena będzie dążyć do typowych przedstawicieli branży - kierunek 100PLN na spokojnie. Dodatkowo za wzrostem wyceny przemawiają: niskie zadłużenie, sprawne zarządzanie cashflow, stabilne zyski przez lata (przynajmniej tak wykazywał prospekt), ciągły rozwój i wzrost zysków w czasie. Przy okazji spółka dobra nie tylko na portfel SII, ale również idealna na IKE/IKZE. Technicznie po szybkim promocyjnym wyprzedaniu akcji po debiucie spółka wzrosła ponad 5% jednego dnia. Może to nie to, co 4fun, który proponowałem miesiąc temu (ostatnio wolumeny po 50-70k w cenie podchodzącej pod 5zł, proponowałem kupno na kursie 4,20zł, sam kupiłem wcześniej jeszcze po 3,60 i niestety trafiło mój take profit zanim zdążyłem zareagować), bo tutaj wolumeny tylko ponad 40000 i nieco wolniejsza perspektywa wzrostów, ale jestem ciekaw opinii, zamieszczam propozycję.

Słabą strona spółki jest duża konkurencja, jednak w tej branży firmy preferuja stałych dostawców, dzięki czemu ta słabość jest złagodzona. wadą może tez być kraj pochodzenia - ryzyko walnych zgromadzeń za granicą to dodatkowe koszty dla inwestorów uczęszczających na WZ.

Kupno: po rynku

TP 1- 50zł, zależnie od warunków rynkowych TP 2: 100zł

SL:10zł

zysk/ryzyko: 9


Propozycja na wrzesień

2 wrzesień 2015 - 8:51

Witam, proponuje na wrzesień 4funtv kupno po rynku nawet dziś. Znacznie wyższe wyniki niż konsensus, widać skuteczność rebrandingu. Bycze nastroje akcjonariuszy spółki, cena i wolumeny wzrastają z dnia na dzień od czasu ogłoszenia wyników. TP na 7 zł SL na 3zł (aczkolwiek nie jest potrzebny moim zdanie - firma i tak skupuje od 3 zł).  Dodajmy najniższy wskaźnik zadłużenia w branży. Firma ma perspektywy tylko na wzrosty w średnim terminie.


Propozycja na lipiec: TAURON

20 lipiec 2015 - 18:22

Widzę, że coś nieśmiało z propozycjami na lipiec po tym całym zjeździe na GPW i panice związanej z Grecją zapewne również. Więc chyba będę pierwszy. Moją propozycją jest Tauron. Wystarczy spojrzeć na C/WK (0,39) i C/Z (5,50). Wycena jest moim zdaniem po prostu śmieszna. Rating BBB z perspektywą stabilną. W lipcu powinno się udeptać dno i akcje pójdą w górę. Obecnie spółka jest wyceniona właściwie jak bankrut, a nie ma z bankrutem kompletnie nic wspólnego. Wiem, że była sprawa z kopalniami, ale rynek chyba przesadził z wyceną (przeceną?) i to mocno. Czekam na opnie.

Ciężko mi natomiast wyznaczyć moment wejścia, ale myślę, że około 4zł powinno się udać. Natomiast w przypadku wzmocnienia trendu spadkowego zamiast kupić za 4zł powiedziałbym wyczekać parę dni i kupić przy sygnale odwrócenia trendu, a nie po danej sumie (nie wiem, czy jest taka opcja w portfelu SII).


propozycja na maj: PCCrokita

9 maj 2015 - 19:18

Bardzo dobra spółka, którą warto dodać do portfela. Tutaj ważny link wyjaśniający szczegółowo dlaczego teraz jest najlepszy moment na kupno. W skrócie: ciężkie pierwsze półrocze 2015 było spowodowane inwestycjami w nowe produkty i przestojem spowodowanym modernizacją. Spółka wykazuje wzrost zysku nawet przy niesprzyjającej koniunkturze (jak pokazała przeszłość). Obecnie modernizacja pozwoli na obniżenie kosztów produkcji oraz wzrost marż dzięki wprowadzeniu specjalistycznych produktów. Kto kupi teraz będzie jeszcze miał szanse cieszyć się blisko 8% dywidendą.

Z racji, że spółka rokrocznie płaci coraz wyższa dywidendę i cechuje się stałym wzrostem oraz to teraz będą widoczne skutki nowych inwestycji, w maju jest dobry czas na wejście w spółkę (wzrosty były powolne w I kwartale ze względu na wydatki inwestycyjne, ale już od drugiego zaczęły przyspieszać). Moją sugestią jest trzymanie akcji co najmniej na średni termin, a jeżeli w 2016 koniunktura będzie sprzyjać lub firma będzie kontynuować swoje prosperity, trzymać na termin długi, nawet kilkuletni. mnie osobiście lekko odstrasza niski ff, lecz i tak kupiłem w piątek dla dywidendy. Do 2016 te akcje powinny pikować w górę. Dodajmy, że jest to duża spółka, co dodatkowo zachęca do trzymania na dłuższe terminy.


Dywidendy za granicą

28 kwiecień 2015 - 11:27

Tutaj link do historii dywidend w USA.

Niestety z dobrych i przejrzystych źródeł odnalazłem na razie jedynie to.

Natomiast byłbym wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie giełd światowych w kwestii dywidend. Interesuje mnie przede wszystkim giełda praska, japońska, turecka, ale za wszelkie informacje będę wdzięczny.