Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


arjaq

Użytkownik od 24 kwi 2015
Offline Ostatnio aktywny lis 13 2017 5:48
-----

Moje posty

W temacie:W co inwestujecie?

1 luty 2016 - 0:31

Wspomnę też, że przestałem kompletnie grać na giełdzie polskiej, obecnie chyba czas na forex, dopóki nie skończy się "hossa prezydencka" i "wzrosty spowodowane stabilizacją polityczną". Szkoda, szczerze mówiąc akcje były ciekawsze, a analiza spółek większy walor edukacyjny.


W temacie:W co inwestujecie?

1 luty 2016 - 0:26

Wracając do tematu w co inwestuję - w poprzednim tygodniu sprzedaż jena była co najmniej fajną inwestycją i pewnie jeszcze przez pewien czas będzie w związku z decyzją Kurody. Podobnie sprzedawanie złotówki za dowolną walutę stało się ostatnio wspaniałą inwestycją w związku z (właściwie każdymi) działaniami obecnego rządu (właśnie jesteśmy po korekcie Panie i Panowie, zaraz kolejna drożyzna na dewizach). Dodam, że fajnie zwraca się teraz ZAR (Rand RPA, ponieważ jest skorelowany dodatnio ze złotem - a to obecnie ma swój może krótki, ale jednak renesans).


W temacie:Na czym się opieracie

14 listopad 2015 - 0:39

Ja staram się dobrać do danej pary, indeksu lub towaru to, co jest najskuteczniejsze w danym wypadku. Głównie data trade plus wskaźniki techniczne w kwestii oceny wejścia/wyjścia. A na długi horyzont czasowy- mikropozycje na carry trade. Ciężko mi na razie powiedzieć, jaki jest na tym zwrot/sukces, ponieważ carry trade rozliczę dopiero na interwale 11letnim. Na pewno pozytywnym faktem jest, że konto oparte na tej taktyce żyje i ma się dobrze od ponad roku.


W temacie:propozycja AATholding

14 październik 2015 - 9:18

Popatrzyłem na różne wskaźniki i w sumie znalazłem coś lepszego, a że aathold mogłem zgarnąć w 1 dzień (kupiłem po 22,40) 5,5% zysku to z tej sprzedaży mój nowy zakup ufundowałem. Do AAT wrócę jak stanieje, albo w dniu wypuszczenia wyników kwartalnych. Lepszy 2 razy zysk po 5-10% dziennie niż trzymać akcje przez lata :D


W temacie:propozycja AATholding

13 październik 2015 - 9:17

fair value to jedno. Druga rzecz, AAT dostarcza również przeciwpożarówki itp., co daje stały popyt dość niezależny od humorów rynkowych (obowiązek posiadania systemów zabezpieczeń w budynkach). Scenariusz dość prosty: względem wspomnianych wcześniej fundów i większych inwestorów, już teraz NN OFE skupiło nieco tych akcji. Akcje tak naprawdę miały być na debiucie za ponad 30 zł, to drugi atut - one są po prostu obecnie przecenione. Wzrosty zysków tez powinny być widoczne, gram na najbliższe 2 kwartały na właśnie wyniki. Firma sporo inwestowała przed debiutem, i jak zawsze ładnie będzie to dopiero teraz widoczne (podobnie jak to miało miejsce w 4fun, tyle, że tutaj nie będzie fundamentalnych zmian, a jedynie inwestycja w rozwój). Firma planuje konsolidować branżę, jeśli to się uda, wtedy odleci na pewno jak to w zwyczaju technologiczne mają. Wyniki moim zdaniem nie są napompowane szczególnie właśnie przez to, że spółka na debiut wybrała sobie czas akurat tuż po inwestycjach, wskaźniki C/WK i C/Z wyglądają wręcz odstraszająco. Tak, czy tak założonym scenariuszem jest patrzenie na to, jak spółka wywiąże się z obietnic podczas najbliższych 2 kwartałów. W razie czego powinno się sprzedać z zyskiem nawet w razie niepowodzenia, trzeba tylko obserwować, czy OFE nie wysypuje.