Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Kamil Kowalczyk

Użytkownik od 27 lut 2014
Offline Ostatnio aktywny paź 10 2014 11:04
-----

Moje posty

W temacie:Klienci DM IDM S.A.

17 wrzesień 2014 - 16:56

oj ciężko będzie wiem cokolwiek wyciągnąć ale życzę powodzenia. może sii coś pomoże?


W temacie:Eko Export SA (EkoExport, EEX)

17 wrzesień 2014 - 16:54

@Artald reprezentujesz firmę eko export?


W temacie:Dom Maklerski BOŚ

26 sierpień 2014 - 12:58

Niedawno pojawiła się BossaMobile, korzystał ktoś z Was już?

http://bossa.pl/narzedzia/bossaMobile/


W temacie:Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNIG, PGN)

26 sierpień 2014 - 11:15

Dołek został wybity na w okolicach marca/kwietnia przy 4,10 zł. Ostatnie 20 sesji, spowodowało spadek i krąży przy 4,88 – 4,67 zł. Szansa na odnowienie długich pozycji?


W temacie:Krótka sprzedaż akcji

18 lipiec 2014 - 11:56

Są brokerzy gdzie masz dźwignię na akcjach 25:1 więc podobna jak na kontraktach na naszej giełdzie (http://www.cityindex.../akcje-cfd.aspx). Dywidendy i prawa głosu nie masz ale jak mówisz podobnie jak przy krótkiej sprzedaży na giełdzie.

 

Jakoś nie widzi mi się, żebym to ja mając pozycję krótką musiał płacić komuś dywidendę. Nie znalazłem nigdzie w sieci potwierdzenia na to.

 

Szukałem w sieci  trafiłem na wyjaśnienie pojęć krótka sprzedaż i pozycja krótka, które przez wiele osób jest używane wymiennie, a to nie do końca prawda/

Pojęcie krótka sprzedaż stosowane jest tylko w zakresie papierów wartościowych, natomiast pojęcie pozycji krótkiej jest pojęciem szerszym. Pojęcie pozycji krótkiej obejmuje zarówno papiery wartościowe oraz instrumenty finansowe nie będące papierami wartościowymi.


Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie