Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


rabarbar

Użytkownik od 20 lut 2013
Offline Ostatnio aktywny lis 7 2017 10:03
-----

Moje tematy

Propozycja do portfela SII: Cormay

31 sierpień 2015 - 10:03

Witam.

 

Inwestycja wysokiego ryzyka, zważywszy na fakt walki byłego Prezesa z obecnymi władzami o przywództwo w spółce zależnej Orphee(w Cormay'u udało się przejęcie większością głosów - z czego ja, jako drobny inwestor jest bardzo zadowolony - niestety, walka ma negatywny wpływ na kurs akcji).

 

Obecnie jesteśmy w trakcie emisji akcji w Cormay'u, wynikającej z praw poboru. W komunikacie z 28.08.2015, widać iż emisja doszła do skutku i fundusze na budowę własnego zakładu oraz wprowadzenie rewolucyjnych analizatorów są zapewnione.

O zakończeniu wojny o nadzór nad spółką Orphee jeszcze nie może być mowy, ale po ostatniej zmianie dyrektorów zarządzających sytuacja ma się ku lepszemu.

 

Czemu taka propozycja?

Wprawdzie jestem akcjonariuszem tej spółki i moje podejście do sprawy może być stronnicze, ale wydaje mi się iż po wejściu nowej serii akcji do notowań i początkowym spadku ich wartości(co zazwyczaj ma miejsce w takich sytuacjach) nadarzy się okazja do taniego zakupu(okolice 1.70PLN/szt. ???).

 

Akcje straciły ponad 80% ze swej wartości i to za sprawą działań... wiadomo kogo.

Do tej pory nabywanie tych akcji było łapaniem spadającego noża. Obecnie, poniżej gruntu zlecieć już nie może. Potencjał do wzrostu jednak jest przeogromny. Fundusze inwestycyjne, jak pamiętam kupowały Cormay'a powyżej 10zł/szt i z pewnością będą dążyły do odrobienia tej straty. Zaznaczam, iż obecny prezes został wybrany przez zarządzających tymi funduszami...