Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

O Akcjonariuszu

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#21 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 16 grudzień 2007 - 19:57

Witam,

W jakim horyzoncie czasu możemy oczekiwać archiwalnych "pdf"-ów Akcjonariusza ?

Pozdrawiam

Do końca roku.

Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#22 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:35

To super ( mam na uwadze br. :) ),

Dziękuję. Pozdrawiam
  • 0

#23 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 21:37

No to czekamy z niecierpliwością :)
  • 0

#24 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:09

Zrobiłem taką stronę:

http://www.sii.org.p...cjonariusz.html

Powinno działać tak:
- dla członków SII pliki z archiwalnym Akcjonariuszami za darmo
- dla pozostałych osób, koszt 40 punktów SII, aktualnie większość użytkowników ma jakieś punkty (zdobyli je za rejestrację na profilu, wypełnienie jakiejś ankiety, itp.), wkrótce będzie można u nas na stronie kupić te punkty.

Gdyby coś nie działało, proszę o informacje.

Pzdr.
Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#25 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 18:15

Co firma, to firma :) . Działa. Dziękuję
  • 0

#26 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 2 styczeń 2008 - 21:37

W ostatnim (tj. 3/2007) Akcjonariuszu, jest kolejny 3-ci już artykuł edukacyjny z zakresu AT. Z końcowego akapitu rozumiem, że autor zamyka temat teorii Dowa i przejdzie w kolejnym materiale do fal Eliota. Zakładam, że nt. teorii Dowa
można by jeszcze pisać sporo, analizować kolejne przypadki i prowadzić polemikę za i przeciw, co pewnie przekroczyło
by przyjęte ramy artykułu. Nie mniej pragnę w tym kontekście podnieść pewien aspekt. Końcowa część artykułu, podkreśla fakt, że przedmiotowa teoria powszechnie znana jest, jako teoria techniczna, a faktycznie tak nie jest, gdyż do całości należy również część fundamentalna, co autor artykułu podkreśla. Ja już wcześniej w innym materiale(książce)
z tym zagadnieniem się spotkałem, lecz również w tak skromnym ujęciu, polegającym na wspomnieniu o istnieniu
nie, jako "drugiej części". Pewnie w to miejsce można włożyć taką część fundamentalną, jaka inwestorowi pasuje do
własnego modelu, ale nie o to mi chodzi, lecz jak to ujmował i widział Dow z kumplami. Może da radę dorobić ten kawałek
Jak nie w oddanym już do druku Akcjonariuszu to tu na forum.
Swoją droga, uważam, że po 100 latach, przyszedł czas na poprawki :), poprawiając dwa aspekty w tej teorii, można ją
ostro wzmocnić w części technicznej, czyniąc bardziej zrozumiałą w trudnych momentach. To jednak już okazja na inny temat.

Pozdrawiam
  • 0

#27 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 4 styczeń 2008 - 21:21

Brawo za archiwalne numery :)
a pomysł z punktami bardzo dobry B)
  • 0

#28 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów
  • Miejscowość:Legionowo

Napisany 7 styczeń 2008 - 19:38

W ostatnim (tj. 3/2007) Akcjonariuszu, jest kolejny 3-ci już artykuł edukacyjny z zakresu AT. Z końcowego akapitu rozumiem, że autor zamyka temat teorii Dowa i przejdzie w kolejnym materiale do fal Eliota. Zakładam, że nt. teorii Dowa
można by jeszcze pisać sporo, analizować kolejne przypadki i prowadzić polemikę za i przeciw, co pewnie przekroczyło
by przyjęte ramy artykułu. Nie mniej pragnę w tym kontekście podnieść pewien aspekt. Końcowa część artykułu, podkreśla fakt, że przedmiotowa teoria powszechnie znana jest, jako teoria techniczna, a faktycznie tak nie jest, gdyż do całości należy również część fundamentalna, co autor artykułu podkreśla. Ja już wcześniej w innym materiale(książce)
z tym zagadnieniem się spotkałem, lecz również w tak skromnym ujęciu, polegającym na wspomnieniu o istnieniu
nie, jako "drugiej części". Pewnie w to miejsce można włożyć taką część fundamentalną, jaka inwestorowi pasuje do
własnego modelu, ale nie o to mi chodzi, lecz jak to ujmował i widział Dow z kumplami. Może da radę dorobić ten kawałek
Swoją droga, uważam, że po 100 latach, przyszedł czas na poprawki :), poprawiając dwa aspekty w tej teorii, można ją
ostro wzmocnić w części technicznej, czyniąc bardziej zrozumiałą w trudnych momentach. To jednak już okazja na inny temat.

Pozdrawiam

Ja przychylam sie do prośby Pana Tadeusza :)
  • 0

#29 Szymon Zając

Szymon Zając

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 9 styczeń 2008 - 7:53

Również popieram Pana Tadeusza.

Po za tym cieszę się że można akcjonariusz pobrać. Może w przyszłości każdy nowy „akcjonariusz” wystawiać z możliwością pobrania jako PDF. Bo na razie są dostępne od 1-3 kwartału.
  • 0

#30 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 14:42

Każdy Akcjonariusz będzie teraz jakiś czas po wydaniu dostępny u nas na stronie jako pdf (dla członków za darmo).
Co do kontynuacji rozważań o teorii Dowa, to poproszę może autora artykułu o zabranie głosu może tutaj na forum jak się zgodzi.

Michał Masłowski
SII
  • 0

#31 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:14

Dziękuję. Będziemy czekać z niecierpliwością, domknięcie tej teorii do końca, w pierwotnej wersji, z pewnością będzie
sukcesem. Jednocześnie wydaje mi się że weryfikacja pewnych tez, o czym już wspomniałem, może być podstawą do
realizacji jednego z Pana marzeń :) . Gdy by autor nie chciał zabrać głosu, to może da się go przekonać aby przekazał
materiał na ten temat.
  • 0

#32 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 15:31

Witam serdecznie,

Przypominam, że w najbliższy poniedziałek razem z Parkietem ukaże się kolejny Akcjonariusz.
Wkrótce potem zostanie także wysłany do członków SII.

Pzdr.
Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#33 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 19:35

A kiedy możemy spodziewać się wersji pdf Akcjonariusza na stronie SII?
  • 0

#34 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 15:41

To za pewien czas. Teraz zgodnie z planem wyślemy go do członków. I dopiero jak dostaną członkowie, to za jakiś czas będzie powszechnie do ściągnięcia.

Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#35 Tomasz Gessner

Tomasz Gessner

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 22:23

Witam serdecznie,

Ramy artykułu faktycznie nie pozwalały na szersze opisanie problemu, ale też nie to było jego celem, ponieważ z założenia jest to poradnik dotyczący podstaw AT. Ciężko mi się natomiast wypowiadać odnośnie szerszego odniesienia do części fundamentalnej tej teorii, chociażby dlatego, że zwykle bliższe mi są kwestie techniczne. O podłożu fundamentalnym oraz psychologicznym pokrótce wspomniałem w artykule przy omawianiu poszczególnych faz hossy i bessy.

Zgadzam się jednak, że część techniczną można by nieco „wzmocnić”. Ja osobiście sprowadzam część sygnalną do coraz niższych interwałów. Cześć sygnalna zawarta w teorii z założenia odnosi się raczej do zakończenia ruchów o charakterze średnioterminowym, czy też nawet długoterminowym, natomiast równie dobrze można to odnieść do zdecydowanie szybszych ruchów.

Co ciekawe, właśnie aktualna sytuacja na naszym rynku i sporej części papierów bardzo mi przypomina sygnały wynikające z teorii Dowa. Proszę zauważyć, że na niektórych papierach udało się przekroczyć wcześniejszy dołek z 16 stycznia (dołkiem 22 stycznia), a na niektórych nie (a więc zbliżamy się do sytuacji na wykresie 3 w artykule, gdzie pokazane są 2 wersje sygnalne, czyli bez nowego dołka i z poprawionym, wcześniejszym dołkiem).

Podobnie rzecz ma się na WIG20, gdzie minima z 16 (pamiętna luka bessy ze środy) zostały pogłębione. Teraz rynek próbuje właśnie wracać nad utworzone wcześniej, lokalne wierzchołki (odpowiednik punktu B1 - wykres 3 w artykule) i jeśli się to uda, mielibyśmy potwierdzenie poprawy sytuacji, być może nawet na nieco większą skalę. Wspomniane wzmocnienie tej teorii (czego jestem gorącym zwolennikiem) może się odbywać także na bazie łączenia z innymi narzędziami (choć jak to bywa z AT, często jest to kwestia subiektywnego podejścia), jak chociażby w przypadku WIG20 wspomniany punkt B1 w tej chwili jest także przeze mnie traktowany jako linia szyi odwróconej RGR (oznaczenia zielone na załączonym wykresie - link ponizej), dodatkowo wzmocniona obecnością luki bessy z 16.01. Jak więc widać, nad każdą teorią / koncepcją można jeszcze indywidualnie popracować i łączyć z innymi narzędziami.

Wykres WIG20

Pozdrawiam
Tomasz Gessner
  • 0

#36 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 0:39

Witam,
Dziękuję serdecznie za zajecie stanowiska w sprawie. Jednak bardzo szkoda, że nie znamy
sposobu wartościowania zastosowanego, przez Dowa. W pełni podzielam Pana sposoby
podejścia przytoczone w artykule i uzupełnieniu na forum, tak w zakresie stosowania
w trendach o różnym horyzoncie czasu, jak i łączeniu z innymi narzędziami.
Pisząc wcześniej o wzmocnieniu „w części technicznej”, miałem na myśli uczynienie
sygnałów technicznych bardziej czytelnymi po przez spojrzenie na te sygnały i zależności
z innej perspektywy. Perspektywa, która powstaje po zweryfikowaniu po 100 latach
części założeń, które w tej teorii są prawie, że pryncypialne jednak zawężają pole pracy
szarych komórek :rolleyes: . Subiektywizm to nie tylko cecha AT. Przewracając cyframi w analizie
fundamentalnej, zasady matematyki obowiązują w obliczeniach danych, jednak, jakie
dane weźmiemy lub dostaniemy :) i który z wzorów czy którą z zasad uznamy za słuszniejszą
do zastosowania w danym przypadku, pozostaje już po za naukami ścisłymi. Dobrze, że istnieją teorie
z zakresu inżynierii finansowej czy ekonomii, jednak bez względną przesłanką
o której trzeba pamiętać – w tym procesie uczestniczą ludzie. AT pozwala na względnie szybką ocenę rynku,
czy kontrolę jego stanu i ja to też robię. Literatura opisuje przypadki
zdecydowanych zwolenników AT, którzy wręcz deklarują izolację od pozostałych informacji
pozostając przy samych wykresach cen. Jednak nie spotkałem przypadku, w którym
omawiano przykład analityka –pustelnika. Tak teraz, jak i dawniej żyjemy wśród ludzi
informacje docierają do nas mimo woli, a nawet jak się od nich odcinamy to pozostaje
podświadomość.
Przytoczony przykład AT na załączonym wykresie, interpretacji teorii wraz z jej wzmocnieniem
przez formację techniczną, w mojej subiektywnej ocenie uznałbym
za istotny pod jedną zasadniczą przesłanką : wykres przedstawia cały horyzont inwestycyjny,
a fala spadkowa pokazana na wykresie jest trendem głównym. I tu wracamy do podstaw dylematu, :
co jest trendem, bądź, co, dla kogo jest trendem
Pozdrawiam.
  • 0

#37 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 23:02

Witam ponownie,
W ramach analitycznych rozważań, proponuję spojrzeć na odmienne oznaczenie punktów zwrotnych, równie
pasujących do założeń Dowa, na załączonym obrazku indeks Wig20 od dołka w maju 2005 do wczoraj. Ciekawostką
jest że byliśmy w tym czasie na WallStreet, a w następnym 2006 r, konferencja była miesiąc później i dołek też :) .Gdy by tak
w 2007 również konferencję przesunąć to ponownie była by w dołku, no tym razem prawie w dołku :rolleyes:
Indeks_Wig20.jpg
Pozdrawiam
  • 0

#38 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 13 luty 2008 - 20:39

Jaka przyszłość czeka Akcjonariusza, co kryje sie pod zdaniem "być może od przyszłego numeru zmieni się sposób i zasady dystrybucji Akcjonariusza"? Czy to tajemnica i musimy poczekać do kolejnego :lol:
  • 0

#39 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 15 luty 2008 - 17:56

Niespodzianka, ale jeszcze nie od przyszłego numeru. Kolejny numer będzie dystrybuowany identycznie jak styczniowy.

Pzdr.
Michał Masłowski
SII
  • 0

#40 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 8 kwiecień 2008 - 21:37

W dziale Akcjonariusza na stronie dodałem do ściągnięcia ostatni styczniowy numer 1/2008.
Dla członków SII oczywiście za darmo.

Pozdrawiam
Michał Masłowski
SII
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie