Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

O Akcjonariuszu

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#21 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 16 grudzień 2007 - 19:57

Witam,

W jakim horyzoncie czasu możemy oczekiwać archiwalnych "pdf"-ów Akcjonariusza ?

Pozdrawiam

Do końca roku.

Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#22 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:35

To super ( mam na uwadze br. :) ),

Dziękuję. Pozdrawiam
  • 0

#23 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 21:37

No to czekamy z niecierpliwością :)
  • 0

#24 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:09

Zrobiłem taką stronę:

http://www.sii.org.p...cjonariusz.html

Powinno działać tak:
- dla członków SII pliki z archiwalnym Akcjonariuszami za darmo
- dla pozostałych osób, koszt 40 punktów SII, aktualnie większość użytkowników ma jakieś punkty (zdobyli je za rejestrację na profilu, wypełnienie jakiejś ankiety, itp.), wkrótce będzie można u nas na stronie kupić te punkty.

Gdyby coś nie działało, proszę o informacje.

Pzdr.
Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#25 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 18:15

Co firma, to firma :) . Działa. Dziękuję
  • 0

#26 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 2 styczeń 2008 - 21:37

W ostatnim (tj. 3/2007) Akcjonariuszu, jest kolejny 3-ci już artykuł edukacyjny z zakresu AT. Z końcowego akapitu rozumiem, że autor zamyka temat teorii Dowa i przejdzie w kolejnym materiale do fal Eliota. Zakładam, że nt. teorii Dowa
można by jeszcze pisać sporo, analizować kolejne przypadki i prowadzić polemikę za i przeciw, co pewnie przekroczyło
by przyjęte ramy artykułu. Nie mniej pragnę w tym kontekście podnieść pewien aspekt. Końcowa część artykułu, podkreśla fakt, że przedmiotowa teoria powszechnie znana jest, jako teoria techniczna, a faktycznie tak nie jest, gdyż do całości należy również część fundamentalna, co autor artykułu podkreśla. Ja już wcześniej w innym materiale(książce)
z tym zagadnieniem się spotkałem, lecz również w tak skromnym ujęciu, polegającym na wspomnieniu o istnieniu
nie, jako "drugiej części". Pewnie w to miejsce można włożyć taką część fundamentalną, jaka inwestorowi pasuje do
własnego modelu, ale nie o to mi chodzi, lecz jak to ujmował i widział Dow z kumplami. Może da radę dorobić ten kawałek
Jak nie w oddanym już do druku Akcjonariuszu to tu na forum.
Swoją droga, uważam, że po 100 latach, przyszedł czas na poprawki :), poprawiając dwa aspekty w tej teorii, można ją
ostro wzmocnić w części technicznej, czyniąc bardziej zrozumiałą w trudnych momentach. To jednak już okazja na inny temat.

Pozdrawiam
  • 0

#27 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 4 styczeń 2008 - 21:21

Brawo za archiwalne numery :)
a pomysł z punktami bardzo dobry B)
  • 0

#28 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów
  • Miejscowość:Legionowo

Napisany 7 styczeń 2008 - 19:38

W ostatnim (tj. 3/2007) Akcjonariuszu, jest kolejny 3-ci już artykuł edukacyjny z zakresu AT. Z końcowego akapitu rozumiem, że autor zamyka temat teorii Dowa i przejdzie w kolejnym materiale do fal Eliota. Zakładam, że nt. teorii Dowa
można by jeszcze pisać sporo, analizować kolejne przypadki i prowadzić polemikę za i przeciw, co pewnie przekroczyło
by przyjęte ramy artykułu. Nie mniej pragnę w tym kontekście podnieść pewien aspekt. Końcowa część artykułu, podkreśla fakt, że przedmiotowa teoria powszechnie znana jest, jako teoria techniczna, a faktycznie tak nie jest, gdyż do całości należy również część fundamentalna, co autor artykułu podkreśla. Ja już wcześniej w innym materiale(książce)
z tym zagadnieniem się spotkałem, lecz również w tak skromnym ujęciu, polegającym na wspomnieniu o istnieniu
nie, jako "drugiej części". Pewnie w to miejsce można włożyć taką część fundamentalną, jaka inwestorowi pasuje do
własnego modelu, ale nie o to mi chodzi, lecz jak to ujmował i widział Dow z kumplami. Może da radę dorobić ten kawałek
Swoją droga, uważam, że po 100 latach, przyszedł czas na poprawki :), poprawiając dwa aspekty w tej teorii, można ją
ostro wzmocnić w części technicznej, czyniąc bardziej zrozumiałą w trudnych momentach. To jednak już okazja na inny temat.

Pozdrawiam

Ja przychylam sie do prośby Pana Tadeusza :)
  • 0

#29 Szymon Zając

Szymon Zając

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 9 styczeń 2008 - 7:53

Również popieram Pana Tadeusza.

Po za tym cieszę się że można akcjonariusz pobrać. Może w przyszłości każdy nowy „akcjonariusz” wystawiać z możliwością pobrania jako PDF. Bo na razie są dostępne od 1-3 kwartału.
  • 0

#30 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 14:42

Każdy Akcjonariusz będzie teraz jakiś czas po wydaniu dostępny u nas na stronie jako pdf (dla członków za darmo).
Co do kontynuacji rozważań o teorii Dowa, to poproszę może autora artykułu o zabranie głosu może tutaj na forum jak się zgodzi.

Michał Masłowski
SII
  • 0

#31 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:14

Dziękuję. Będziemy czekać z niecierpliwością, domknięcie tej teorii do końca, w pierwotnej wersji, z pewnością będzie
sukcesem. Jednocześnie wydaje mi się że weryfikacja pewnych tez, o czym już wspomniałem, może być podstawą do
realizacji jednego z Pana marzeń :) . Gdy by autor nie chciał zabrać głosu, to może da się go przekonać aby przekazał
materiał na ten temat.
  • 0

#32 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 15:31

Witam serdecznie,

Przypominam, że w najbliższy poniedziałek razem z Parkietem ukaże się kolejny Akcjonariusz.
Wkrótce potem zostanie także wysłany do członków SII.

Pzdr.
Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#33 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 19:35

A kiedy możemy spodziewać się wersji pdf Akcjonariusza na stronie SII?
  • 0

#34 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 15:41

To za pewien czas. Teraz zgodnie z planem wyślemy go do członków. I dopiero jak dostaną członkowie, to za jakiś czas będzie powszechnie do ściągnięcia.

Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#35 Tomasz Gessner

Tomasz Gessner

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 22:23

Witam serdecznie,

Ramy artykułu faktycznie nie pozwalały na szersze opisanie problemu, ale też nie to było jego celem, ponieważ z założenia jest to poradnik dotyczący podstaw AT. Ciężko mi się natomiast wypowiadać odnośnie szerszego odniesienia do części fundamentalnej tej teorii, chociażby dlatego, że zwykle bliższe mi są kwestie techniczne. O podłożu fundamentalnym oraz psychologicznym pokrótce wspomniałem w artykule przy omawianiu poszczególnych faz hossy i bessy.

Zgadzam się jednak, że część techniczną można by nieco „wzmocnić”. Ja osobiście sprowadzam część sygnalną do coraz niższych interwałów. Cześć sygnalna zawarta w teorii z założenia odnosi się raczej do zakończenia ruchów o charakterze średnioterminowym, czy też nawet długoterminowym, natomiast równie dobrze można to odnieść do zdecydowanie szybszych ruchów.

Co ciekawe, właśnie aktualna sytuacja na naszym rynku i sporej części papierów bardzo mi przypomina sygnały wynikające z teorii Dowa. Proszę zauważyć, że na niektórych papierach udało się przekroczyć wcześniejszy dołek z 16 stycznia (dołkiem 22 stycznia), a na niektórych nie (a więc zbliżamy się do sytuacji na wykresie 3 w artykule, gdzie pokazane są 2 wersje sygnalne, czyli bez nowego dołka i z poprawionym, wcześniejszym dołkiem).

Podobnie rzecz ma się na WIG20, gdzie minima z 16 (pamiętna luka bessy ze środy) zostały pogłębione. Teraz rynek próbuje właśnie wracać nad utworzone wcześniej, lokalne wierzchołki (odpowiednik punktu B1 - wykres 3 w artykule) i jeśli się to uda, mielibyśmy potwierdzenie poprawy sytuacji, być może nawet na nieco większą skalę. Wspomniane wzmocnienie tej teorii (czego jestem gorącym zwolennikiem) może się odbywać także na bazie łączenia z innymi narzędziami (choć jak to bywa z AT, często jest to kwestia subiektywnego podejścia), jak chociażby w przypadku WIG20 wspomniany punkt B1 w tej chwili jest także przeze mnie traktowany jako linia szyi odwróconej RGR (oznaczenia zielone na załączonym wykresie - link ponizej), dodatkowo wzmocniona obecnością luki bessy z 16.01. Jak więc widać, nad każdą teorią / koncepcją można jeszcze indywidualnie popracować i łączyć z innymi narzędziami.

Wykres WIG20

Pozdrawiam
Tomasz Gessner
  • 0

#36 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 0:39

Witam,
Dziękuję serdecznie za zajecie stanowiska w sprawie. Jednak bardzo szkoda, że nie znamy
sposobu wartościowania zastosowanego, przez Dowa. W pełni podzielam Pana sposoby
podejścia przytoczone w artykule i uzupełnieniu na forum, tak w zakresie stosowania
w trendach o różnym horyzoncie czasu, jak i łączeniu z innymi narzędziami.
Pisząc wcześniej o wzmocnieniu „w części technicznej”, miałem na myśli uczynienie
sygnałów technicznych bardziej czytelnymi po przez spojrzenie na te sygnały i zależności
z innej perspektywy. Perspektywa, która powstaje po zweryfikowaniu po 100 latach
części założeń, które w tej teorii są prawie, że pryncypialne jednak zawężają pole pracy
szarych komórek :rolleyes: . Subiektywizm to nie tylko cecha AT. Przewracając cyframi w analizie
fundamentalnej, zasady matematyki obowiązują w obliczeniach danych, jednak, jakie
dane weźmiemy lub dostaniemy :) i który z wzorów czy którą z zasad uznamy za słuszniejszą
do zastosowania w danym przypadku, pozostaje już po za naukami ścisłymi. Dobrze, że istnieją teorie
z zakresu inżynierii finansowej czy ekonomii, jednak bez względną przesłanką
o której trzeba pamiętać – w tym procesie uczestniczą ludzie. AT pozwala na względnie szybką ocenę rynku,
czy kontrolę jego stanu i ja to też robię. Literatura opisuje przypadki
zdecydowanych zwolenników AT, którzy wręcz deklarują izolację od pozostałych informacji
pozostając przy samych wykresach cen. Jednak nie spotkałem przypadku, w którym
omawiano przykład analityka –pustelnika. Tak teraz, jak i dawniej żyjemy wśród ludzi
informacje docierają do nas mimo woli, a nawet jak się od nich odcinamy to pozostaje
podświadomość.
Przytoczony przykład AT na załączonym wykresie, interpretacji teorii wraz z jej wzmocnieniem
przez formację techniczną, w mojej subiektywnej ocenie uznałbym
za istotny pod jedną zasadniczą przesłanką : wykres przedstawia cały horyzont inwestycyjny,
a fala spadkowa pokazana na wykresie jest trendem głównym. I tu wracamy do podstaw dylematu, :
co jest trendem, bądź, co, dla kogo jest trendem
Pozdrawiam.
  • 0

#37 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 23:02

Witam ponownie,
W ramach analitycznych rozważań, proponuję spojrzeć na odmienne oznaczenie punktów zwrotnych, równie
pasujących do założeń Dowa, na załączonym obrazku indeks Wig20 od dołka w maju 2005 do wczoraj. Ciekawostką
jest że byliśmy w tym czasie na WallStreet, a w następnym 2006 r, konferencja była miesiąc później i dołek też :) .Gdy by tak
w 2007 również konferencję przesunąć to ponownie była by w dołku, no tym razem prawie w dołku :rolleyes:
Indeks_Wig20.jpg
Pozdrawiam
  • 0

#38 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 13 luty 2008 - 20:39

Jaka przyszłość czeka Akcjonariusza, co kryje sie pod zdaniem "być może od przyszłego numeru zmieni się sposób i zasady dystrybucji Akcjonariusza"? Czy to tajemnica i musimy poczekać do kolejnego :lol:
  • 0

#39 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 15 luty 2008 - 17:56

Niespodzianka, ale jeszcze nie od przyszłego numeru. Kolejny numer będzie dystrybuowany identycznie jak styczniowy.

Pzdr.
Michał Masłowski
SII
  • 0

#40 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 8 kwiecień 2008 - 21:37

W dziale Akcjonariusza na stronie dodałem do ściągnięcia ostatni styczniowy numer 1/2008.
Dla członków SII oczywiście za darmo.

Pozdrawiam
Michał Masłowski
SII
  • 0