Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

LISTA ALERTÓW

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 JPFX

JPFX

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 0:24

Witam

Mam pytanie czy SII planuje jakąś interwencję w sprawie utworzenia tzw. LISTY ALERTÓW, która ma rzekomo powstać jeszcze w marcu ?
Powstanie takiej listy będzie bardzo szkodliwe dla akcjonariuszy spółek - de facto nie tylko groszowych, ale wszystkich, których choćby obroty są tak niskie, że spełniają kryteria umieszczenia na tej liście. Taki zabiega przypomina mi, poprzedni ustrój polityczny, w którym to władza wskazywała obywatelowi co ma robić. Kategorycznie jestem przeciwny takim zabiegom czy to ze strony KNF, czy to ze strony Zarządu Giełdy czy z jakiejkolwiek innej strony. Należy pamiętać, że te organy, które chcą teraz taką listę utworzyć nia dalej jak kilka miesięcy temu, wręcz bez przerwy wydawały zgodę na splity i emisje z prawem poboru - osobiście nie przeszkadza mi to, nie tylko ze względu na to iż sam trochę obserwuję rynek "groszówek" ale przede wszystkim dlatego, że takie zachowania i poczynania sieją niepotrzebną panikę i strach wsród ludzi. Każdy inwestor chcący zainwestować, sam poświęca czas i ostatecznie swoje pieniadze na tą spółkę w którą chce sie zaangażować, a dawanie mu jakichś oznak, ze strony organów nadzorującyh uważam za conajmniej nie stosowne. Umieszczenie FONa i ŻYWCA na liście alertów będzie jak najbardziej stosowne (oczywiście tylko dla tych, którzy chcą ja utworzyć) - jedna ma nominał groszowy, druga ma małe obroty. Natomiast należy pamiętać, że to inwestor, który chce kupić FON będzie widział, że sytuacja jaka aktualnie ma miejsce nie pozwala płynnie wejsc w tą spółkę i płynnie z niej wyjść - i to własnie ta przesłanka powinna byc dla niego elementem, który powinien zmusić go do zastanowienia się nad inwestycją, a nie działanie Giełdy, która umieszczjąc tą spółkę na takiej liście podświadomie sugeruje inwestorowi by w nią nie inwestował !! Raz, że zakrzywia to niepotrzebnie obiektywizm jaki powinien cechować wszystkie organy giełde nadzorujące i nią zarządzające ,a dwa, że w sposób dość widoczny może szkodzić interesowni akcjonariuszy tych spółek.

Czekam na odpowiedź i komentarze.

PS: Próbowałem się do Państwa dodzwonić - niestety, przykro mi to mówić, ale większe szanse są już w audiotele.
Może warto pomyśleć o dodatkowej lini telefonicznej ?

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie