Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wzrosty czy spadki ? a może horyzont :-(

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
47 odpowiedzi na ten temat

#41 Sławomir Sidorek

Sławomir Sidorek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 18:24

Po kroku w dół na samym początku sesji, przez resztę notowań zaczęliśmy się wspinać niejako po schodach mozolnie do góry. W tej wspinaczce nie byliśmy odosobnieni. Wystarczy porównać ze sobą wykresy dzienne indeksów WIG i WIG20 z głównymi wskaźnikami Europy (DAX, FTSE 100, CAC 40). Po zielonym otwarciu w USA europejskim giełdom (łącznie z naszą GPW) udało się zakończyć dzień na lekkich plusach. WIG20 zyskał 0,41 % przy obrocie niespełna 630 mln.

Sytuacja techniczna pozostaje niezmienna. Praktycznie wszystkie wskaźniki metody punktowo-symbolicznej już od kwietnia i maja br. wieszczyły spadki, a wczoraj dołączył do nich najwolniejszy, długoterminowy wskaźnik WSE 30Wk. Wszystkie też znajdują się poniżej istotnego poziomu 30%. Nie oznacza to, że spadki już się kończą, ale każde odwrócenie do kolumny X powinno być brane pod uwagę jako potencjalny zalążek wzrostów.

Na wykresie XO indeksu WIG20 pozostajemy na poziomie styczniowego dołka, które na chwilę obecną stało się dla byków wsparciem. Zapewne nastroje w początku nowego tygodnia dyktowane będą zamknięciem sesji za Oceanem. Trudno jednak w tej chwili prognozować, co będzie działo się dalej. Mimo wszystko z decyzjami inwestycyjnymi radziłbym poczekać do momentu pojawienia się konkretnych sygnałów na wskaźnikach analizy punktowo-symbolicznej.

Dodany obrazek
  • 0

#42 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 22 listopad 2008 - 18:03

Swego czasu zastanawiałem sie nad czymś co zwiemy teorią Dowa, ten temat jest trochę schowany. Wydaje mi się że
do tego tematu forum lepiej będzie pasował i prędzej znajdą sie partnerzy do rozważań. Dla przypomnienia o co chodziło wklejam link
http://forum.sii.org...s...dpost&p=453
http://forum.sii.org...s...dpost&p=491
http://forum.sii.org...s...dpost&p=492
oraz http://forum.sii.org...s...dpost&p=493

Pozdrawiam
  • 0

#43 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 21:25

Witam,

Poprzedni post dla ułatwienia zawiera linki, to ułatwienie miało sens i spełniało swą rolę przed przebudową forum,
niestety po zmianach wprowadzają w błąd, przenosząc nie do tych postów co poprzednio, hm . . . nie wiem, co o tym sądzić :(

Pozdrawiam
  • 0

#44 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 7 luty 2009 - 12:21

Witam,
:rolleyes: trochę wygłupiłem się w poprzednim poście, z przebudową forum, a właściwie należy rzec z rzekoma przebudową. Całe zamieszanie zrobiłem sobie a przy okazji innym czytelnikom tym, że wszedłem na forum z innego kompa :), a tam, w tym drugim komputerze ustawiony był inny sposób wyświetlania- w postaci drzewa- co zmienia układ prezentacji

Pozdrawiam
  • 0

#45 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 7 maj 2009 - 22:58

Witam,
Dla przypomnienia na początku wykres z stycznia ubiegłego roku.Wig20 -1 Sytuacja zrobiła się na tyle ciekawa, że pokusiłem się na dorysowanie historii notowań. Wig20 -2. Są to wykresy liniowe jak widać, a mniej widać, że w ujęciu tygodniowym z stanem na dzień dzisiejszy. By sprawę w ujęciu tygodniowym uznać za zamkniętą brakuje jeszcze sesji z piątku. Rysuje się pewna analogia do sytuacji z szczytu w 2007r. Przekroczona linia głównego trendu spadkowego, dość mocne odbicie od minimów, atak na poprzedni szczyt średnioterminowy, nadzieje na kontynuację wzrostów. Nawiązując do T. Dowa, której założenia były już wspominane tak w Akcjonariuszu jak i na stronach forum, przez analogię należałoby uwzględnić pozostałe indeksy. Pozostałe indeksy, które zastąpiłyby dziś ( w dzisiejszych czasach) na naszym rynku „średnie przemysłowe”, które pełniły u Dowa kluczową rolę w ocenie rynku przed wielu laty. Prócz analogi AT do sytuacji z szczytu istnieją różnice. Te różnice to sytuacja fundamentalna, która jest zapominaną, choć nie odłączną częścią całości. W szczycie, gdy indeksy walczyły o utrzymanie wzrostów fundamenty wskazywały na trwające już spowolnienie. Tym samym przebicie wsparć było sygnałem technicznym, w którym ceny potwierdziły fundamenty. Teraz zaś sytuacja jest trochę odwrotna. Odwrotność ta jest typowa dla kształtujących się dołków. W dołkach ruch cen wyprzedza fundamenty. Te same wskaźniki fundamentalne, których spadek dynamiki sygnalizował spowolnienie w hossie obecnie utrzymują nadal tą samą tendencję. Za odbiciem jak na razie wskazują wskaźniki wyprzedzające a te zaś są oparte nie o twarde dane a o opinie i nastroje. Kolejne to niskie wyceny powodujące okazje do zakupów, czy też często wartości niższe od wycen księgowych, co zmusza firmy do obrony przed przejęciem za psie pieniądze Argumentów za i przeciw jest akurat na miarę walki o istotną linię oporu. Choć od jakiegoś czasu nie brakuje zwolenników zakupów, do gry wkraczają fachowcy od marketingu pokazując pierwsze dobre wyniki, to pokonanie oporu może być właściwym momentem do zamknięcia. . . krótkich zajętych w okolicach 3200.. Wykres celowo wykonałem w ujęciu liniowym by wytłumić szum, jak i celowo w ujęciu tygodniowym ze względu na horyzont przykładowej inwestycji. Ale nie ubiegajmy spraw nim nastąpią

Pozdrawiam

Załączone miniaturki

• Wig20___1.jpg
  • Wig20___2.jpg

• 0

#46 Artur Garus

Artur Garus

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 1 listopad 2011 - 21:40

odkurzę nieco zakurzony temat,
dziś piękne spadki na giełdach europejskich, jankesi obecnie też mocno lecą w dół, wychodzi na to że wracamy do spadków i kto wie czy nie spotkamy się znów z dołkami z końca września i początku października br. jakiś czas temu Piotr Kuczyński mówił nawet że wg niego to jest wysokie prawdopodobieństwo iż jedziemy na dołki z 2009r., nic tylko trzymać się z dala od akcji, no chyba że grać na ich spadki.
  • 0

#47 Jarosław Zawada

Jarosław Zawada

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 7:48

Odświeżmy temat na nowo. Dawno się nic nie działo a akurat to forum bardzo merytoryczne jest.
  • 0

#48 Marek Woliński

Marek Woliński

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 3 sierpień 2012 - 8:14

Będzie rosło :rolleyes:
  • 0