Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Propozycja: Aforti Holding S.A.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 underground

underground

    Początkujący Inwestor

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 12 maj 2017 - 8:51

Spółka od dłuższego czasu pokazuje skokowy wzrost wyników przychodowych wynikający z prowadzonej działalności przez spółki zależne: Aforti Finance, Aforti Exchange oraz Aforti Collections. Całość usług dedykowana dla sektora MSiP.

www.afortiholding.pl

Aforti Finance skokowo udziela więcej pożyczek dla MSiP (takie chwilówki tylko, że dla firm), ale ta działalność jest dość kapitałochłonna,  Aforti Exchange to internetowy kantor, który jest aktualnie w trakcie uruchomienia projektu w Rumumii, czyli niskie koszty funkcjonowania, ale możliwość skalowania na inne rynki

Aforti Collections to świeża spółka w zakresie windykacji, ciekawe uzupełnienie oferty dla dwóch w/w spółek.

Prowadzą też rozmowy w sprawie przejęcia podmiotu z branży leasingowej.

 

Polityka informacyjna spółki jest dość obszerna, gdyż poza raportami okresowymi publikuje wyniki miesięczne osiągane przez spółki zależne z reguły do 5 dnia każdego miesiąca oraz biuletyny informacyjne ok. 14 dnia każdego miesiąca. Dlatego spółka jest w segmencie NC Focus. Zresztą w badaniu SII też dostała wyróźnienie.

Wygląda interesująco.

Z rzeczy negatywnych: stosunkowo wysokie zadłużenie, cała sprawa związana z przejęciem AfortiSecurities i brakiem zgody KNF, struktura akcjonariatu.


  • 0
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie