Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

propozycja AATholding

debiuty dywidendy spółki wzrostowe

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 10 październik 2015 - 7:02

Proponuję AATholding.

Spółka jest ledwo po debiucie, ktoś wysypał się z akcji taniutko pierwszego dnia. Spółka od początku zapowiada płacenie dywidendy z 50% zysku, resztę przeznacza na dalszy rozwój. Dodatkowo podoba mi się wycena spółki na tle sektora i struktura branży. Branża nie jest zmonopolizowana, aczkolwiek AATholding jest sporą spółką i planuje zwiększać skalę działalności (jak na razie ze sporymi sukcesami). Sektor technologiczny to np. spółki VIGO, TFONE, jeżeli wycena będzie dążyć do typowych przedstawicieli branży - kierunek 100PLN na spokojnie. Dodatkowo za wzrostem wyceny przemawiają: niskie zadłużenie, sprawne zarządzanie cashflow, stabilne zyski przez lata (przynajmniej tak wykazywał prospekt), ciągły rozwój i wzrost zysków w czasie. Przy okazji spółka dobra nie tylko na portfel SII, ale również idealna na IKE/IKZE. Technicznie po szybkim promocyjnym wyprzedaniu akcji po debiucie spółka wzrosła ponad 5% jednego dnia. Może to nie to, co 4fun, który proponowałem miesiąc temu (ostatnio wolumeny po 50-70k w cenie podchodzącej pod 5zł, proponowałem kupno na kursie 4,20zł, sam kupiłem wcześniej jeszcze po 3,60 i niestety trafiło mój take profit zanim zdążyłem zareagować), bo tutaj wolumeny tylko ponad 40000 i nieco wolniejsza perspektywa wzrostów, ale jestem ciekaw opinii, zamieszczam propozycję.

Słabą strona spółki jest duża konkurencja, jednak w tej branży firmy preferuja stałych dostawców, dzięki czemu ta słabość jest złagodzona. wadą może tez być kraj pochodzenia - ryzyko walnych zgromadzeń za granicą to dodatkowe koszty dla inwestorów uczęszczających na WZ.

Kupno: po rynku

TP 1- 50zł, zależnie od warunków rynkowych TP 2: 100zł

SL:10zł

zysk/ryzyko: 9

• 0

#2 Rafał Irzyński SII

Rafał Irzyński SII

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisany 12 październik 2015 - 12:05

Witaj,

Szczerze powiem, że kompletnie nie śledziłem debiutu tej spółki. Po krótkim spojrzeniu na AAT wniosek jest taki, że przydałoby się głębsze spojrzenie :). Wskaźniki rynkowe nie wyglądają źle. Jak w Parkiecie napisali: "W I połowie 2015 r. sprzedaż zwiększyła się o 5,2 proc., do 78 mln zł. Wzrost EBITDA wyniósł 7,5 proc., do 10,4 mln zł, a zysku netto 20,7 proc., do 5,1 mln zł." - dynamiki przychodów i EBITDA nie powalają. Ale porównując je do spółek z segmentu własnych inwestycji jak np. Colian, Kania, Vistula, Grodno to AAT wypada nie za dobrze. W tym miejscu należy jeszcze brać standardowe ryzyko inwestorskie przy debiutach, czyli ryzyko podpompowania wyników przed debiutem. Do tego mamy jeszcze ryzyka takie jak wspomniałeś. Nie widzę zasadności porównania AAT z TFO, prędzej z Vigo, ale porównywanie wskaźników przy tego typu spółkach nawet jak je wszystkie zaliczymy do sektora technologicznego raczej nie ma sensu. Każda ma inne story jak np. TFO z wyceną nieruchomości deformując ewentualnie wk. AAT bardziej powiązana jest z kondycją budowlanki. Idąc dalej co mi przeszkadza to niskie obroty nawet po debiucie i zero historii na wykresie. Przy takiej sytuacji akcje narażone są na duże wahania, a tego raczej unikamy w Portfelu SII. 4fun był dobrym strzałem, gratulujemy. Jak AAT zacznie płacić dywidendę i będzie miała pod tym względem historię to i fundy się zainteresują bliżej. Większość spółek wchodząc na giełdę obiecuję, że będzie spółką dywidendową... ale do tego fundy już się przyzwyczaiły i nie robi to już na nich wrażenia.

A pod jakie story może być gra na akcjach AAT w najbliższych miesiącach według Ciebie? Masz na myśli potencjalne dyskonto między Twoją fair value a rynkową, czy coś jeszcze?

BTW tak dużych stop lossów jak 50% nie podejmujemy w Portfelu SII - nie nasz profil ryzyka wynikający z założeń Portfela.

• 0

#3 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 13 październik 2015 - 9:17

fair value to jedno. Druga rzecz, AAT dostarcza również przeciwpożarówki itp., co daje stały popyt dość niezależny od humorów rynkowych (obowiązek posiadania systemów zabezpieczeń w budynkach). Scenariusz dość prosty: względem wspomnianych wcześniej fundów i większych inwestorów, już teraz NN OFE skupiło nieco tych akcji. Akcje tak naprawdę miały być na debiucie za ponad 30 zł, to drugi atut - one są po prostu obecnie przecenione. Wzrosty zysków tez powinny być widoczne, gram na najbliższe 2 kwartały na właśnie wyniki. Firma sporo inwestowała przed debiutem, i jak zawsze ładnie będzie to dopiero teraz widoczne (podobnie jak to miało miejsce w 4fun, tyle, że tutaj nie będzie fundamentalnych zmian, a jedynie inwestycja w rozwój). Firma planuje konsolidować branżę, jeśli to się uda, wtedy odleci na pewno jak to w zwyczaju technologiczne mają. Wyniki moim zdaniem nie są napompowane szczególnie właśnie przez to, że spółka na debiut wybrała sobie czas akurat tuż po inwestycjach, wskaźniki C/WK i C/Z wyglądają wręcz odstraszająco. Tak, czy tak założonym scenariuszem jest patrzenie na to, jak spółka wywiąże się z obietnic podczas najbliższych 2 kwartałów. W razie czego powinno się sprzedać z zyskiem nawet w razie niepowodzenia, trzeba tylko obserwować, czy OFE nie wysypuje.

Edytowany przez arjaq, 13 październik 2015 - 13:22 .

• 0

#4 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 14 październik 2015 - 9:18

Popatrzyłem na różne wskaźniki i w sumie znalazłem coś lepszego, a że aathold mogłem zgarnąć w 1 dzień (kupiłem po 22,40) 5,5% zysku to z tej sprzedaży mój nowy zakup ufundowałem. Do AAT wrócę jak stanieje, albo w dniu wypuszczenia wyników kwartalnych. Lepszy 2 razy zysk po 5-10% dziennie niż trzymać akcje przez lata :D

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: debiuty, dywidendy, spółki wzrostowe