Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

propozycja AATholding

debiuty dywidendy spółki wzrostowe

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 10 październik 2015 - 7:02

Proponuję AATholding.

Spółka jest ledwo po debiucie, ktoś wysypał się z akcji taniutko pierwszego dnia. Spółka od początku zapowiada płacenie dywidendy z 50% zysku, resztę przeznacza na dalszy rozwój. Dodatkowo podoba mi się wycena spółki na tle sektora i struktura branży. Branża nie jest zmonopolizowana, aczkolwiek AATholding jest sporą spółką i planuje zwiększać skalę działalności (jak na razie ze sporymi sukcesami). Sektor technologiczny to np. spółki VIGO, TFONE, jeżeli wycena będzie dążyć do typowych przedstawicieli branży - kierunek 100PLN na spokojnie. Dodatkowo za wzrostem wyceny przemawiają: niskie zadłużenie, sprawne zarządzanie cashflow, stabilne zyski przez lata (przynajmniej tak wykazywał prospekt), ciągły rozwój i wzrost zysków w czasie. Przy okazji spółka dobra nie tylko na portfel SII, ale również idealna na IKE/IKZE. Technicznie po szybkim promocyjnym wyprzedaniu akcji po debiucie spółka wzrosła ponad 5% jednego dnia. Może to nie to, co 4fun, który proponowałem miesiąc temu (ostatnio wolumeny po 50-70k w cenie podchodzącej pod 5zł, proponowałem kupno na kursie 4,20zł, sam kupiłem wcześniej jeszcze po 3,60 i niestety trafiło mój take profit zanim zdążyłem zareagować), bo tutaj wolumeny tylko ponad 40000 i nieco wolniejsza perspektywa wzrostów, ale jestem ciekaw opinii, zamieszczam propozycję.

Słabą strona spółki jest duża konkurencja, jednak w tej branży firmy preferuja stałych dostawców, dzięki czemu ta słabość jest złagodzona. wadą może tez być kraj pochodzenia - ryzyko walnych zgromadzeń za granicą to dodatkowe koszty dla inwestorów uczęszczających na WZ.

Kupno: po rynku

TP 1- 50zł, zależnie od warunków rynkowych TP 2: 100zł

SL:10zł

zysk/ryzyko: 9

• 0

#2 Rafał Irzyński SII

Rafał Irzyński SII

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisany 12 październik 2015 - 12:05

Witaj,

Szczerze powiem, że kompletnie nie śledziłem debiutu tej spółki. Po krótkim spojrzeniu na AAT wniosek jest taki, że przydałoby się głębsze spojrzenie :). Wskaźniki rynkowe nie wyglądają źle. Jak w Parkiecie napisali: "W I połowie 2015 r. sprzedaż zwiększyła się o 5,2 proc., do 78 mln zł. Wzrost EBITDA wyniósł 7,5 proc., do 10,4 mln zł, a zysku netto 20,7 proc., do 5,1 mln zł." - dynamiki przychodów i EBITDA nie powalają. Ale porównując je do spółek z segmentu własnych inwestycji jak np. Colian, Kania, Vistula, Grodno to AAT wypada nie za dobrze. W tym miejscu należy jeszcze brać standardowe ryzyko inwestorskie przy debiutach, czyli ryzyko podpompowania wyników przed debiutem. Do tego mamy jeszcze ryzyka takie jak wspomniałeś. Nie widzę zasadności porównania AAT z TFO, prędzej z Vigo, ale porównywanie wskaźników przy tego typu spółkach nawet jak je wszystkie zaliczymy do sektora technologicznego raczej nie ma sensu. Każda ma inne story jak np. TFO z wyceną nieruchomości deformując ewentualnie wk. AAT bardziej powiązana jest z kondycją budowlanki. Idąc dalej co mi przeszkadza to niskie obroty nawet po debiucie i zero historii na wykresie. Przy takiej sytuacji akcje narażone są na duże wahania, a tego raczej unikamy w Portfelu SII. 4fun był dobrym strzałem, gratulujemy. Jak AAT zacznie płacić dywidendę i będzie miała pod tym względem historię to i fundy się zainteresują bliżej. Większość spółek wchodząc na giełdę obiecuję, że będzie spółką dywidendową... ale do tego fundy już się przyzwyczaiły i nie robi to już na nich wrażenia.

A pod jakie story może być gra na akcjach AAT w najbliższych miesiącach według Ciebie? Masz na myśli potencjalne dyskonto między Twoją fair value a rynkową, czy coś jeszcze?

BTW tak dużych stop lossów jak 50% nie podejmujemy w Portfelu SII - nie nasz profil ryzyka wynikający z założeń Portfela.

• 0

#3 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 13 październik 2015 - 9:17

fair value to jedno. Druga rzecz, AAT dostarcza również przeciwpożarówki itp., co daje stały popyt dość niezależny od humorów rynkowych (obowiązek posiadania systemów zabezpieczeń w budynkach). Scenariusz dość prosty: względem wspomnianych wcześniej fundów i większych inwestorów, już teraz NN OFE skupiło nieco tych akcji. Akcje tak naprawdę miały być na debiucie za ponad 30 zł, to drugi atut - one są po prostu obecnie przecenione. Wzrosty zysków tez powinny być widoczne, gram na najbliższe 2 kwartały na właśnie wyniki. Firma sporo inwestowała przed debiutem, i jak zawsze ładnie będzie to dopiero teraz widoczne (podobnie jak to miało miejsce w 4fun, tyle, że tutaj nie będzie fundamentalnych zmian, a jedynie inwestycja w rozwój). Firma planuje konsolidować branżę, jeśli to się uda, wtedy odleci na pewno jak to w zwyczaju technologiczne mają. Wyniki moim zdaniem nie są napompowane szczególnie właśnie przez to, że spółka na debiut wybrała sobie czas akurat tuż po inwestycjach, wskaźniki C/WK i C/Z wyglądają wręcz odstraszająco. Tak, czy tak założonym scenariuszem jest patrzenie na to, jak spółka wywiąże się z obietnic podczas najbliższych 2 kwartałów. W razie czego powinno się sprzedać z zyskiem nawet w razie niepowodzenia, trzeba tylko obserwować, czy OFE nie wysypuje.

Edytowany przez arjaq, 13 październik 2015 - 13:22 .

• 0

#4 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 14 październik 2015 - 9:18

Popatrzyłem na różne wskaźniki i w sumie znalazłem coś lepszego, a że aathold mogłem zgarnąć w 1 dzień (kupiłem po 22,40) 5,5% zysku to z tej sprzedaży mój nowy zakup ufundowałem. Do AAT wrócę jak stanieje, albo w dniu wypuszczenia wyników kwartalnych. Lepszy 2 razy zysk po 5-10% dziennie niż trzymać akcje przez lata :D

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: debiuty, dywidendy, spółki wzrostowe

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie