Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Propozycja na lipiec: TAURON

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 20 lipiec 2015 - 18:22

Widzę, że coś nieśmiało z propozycjami na lipiec po tym całym zjeździe na GPW i panice związanej z Grecją zapewne również. Więc chyba będę pierwszy. Moją propozycją jest Tauron. Wystarczy spojrzeć na C/WK (0,39) i C/Z (5,50). Wycena jest moim zdaniem po prostu śmieszna. Rating BBB z perspektywą stabilną. W lipcu powinno się udeptać dno i akcje pójdą w górę. Obecnie spółka jest wyceniona właściwie jak bankrut, a nie ma z bankrutem kompletnie nic wspólnego. Wiem, że była sprawa z kopalniami, ale rynek chyba przesadził z wyceną (przeceną?) i to mocno. Czekam na opnie.

Ciężko mi natomiast wyznaczyć moment wejścia, ale myślę, że około 4zł powinno się udać. Natomiast w przypadku wzmocnienia trendu spadkowego zamiast kupić za 4zł powiedziałbym wyczekać parę dni i kupić przy sygnale odwrócenia trendu, a nie po danej sumie (nie wiem, czy jest taka opcja w portfelu SII).

• 0