Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Propozycja na lipiec: TAURON


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 arjaq

arjaq

    Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 20 lipiec 2015 - 18:22

Widzę, że coś nieśmiało z propozycjami na lipiec po tym całym zjeździe na GPW i panice związanej z Grecją zapewne również. Więc chyba będę pierwszy. Moją propozycją jest Tauron. Wystarczy spojrzeć na C/WK (0,39) i C/Z (5,50). Wycena jest moim zdaniem po prostu śmieszna. Rating BBB z perspektywą stabilną. W lipcu powinno się udeptać dno i akcje pójdą w górę. Obecnie spółka jest wyceniona właściwie jak bankrut, a nie ma z bankrutem kompletnie nic wspólnego. Wiem, że była sprawa z kopalniami, ale rynek chyba przesadził z wyceną (przeceną?) i to mocno. Czekam na opnie.

Ciężko mi natomiast wyznaczyć moment wejścia, ale myślę, że około 4zł powinno się udać. Natomiast w przypadku wzmocnienia trendu spadkowego zamiast kupić za 4zł powiedziałbym wyczekać parę dni i kupić przy sygnale odwrócenia trendu, a nie po danej sumie (nie wiem, czy jest taka opcja w portfelu SII).


  • 0
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie