Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

PCZ S.A. upadłość

PCZ

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Adam Serdyński

Adam Serdyński

  Początkujący Inwestor

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 1 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 8:07

Spółka złożyła wniosek o upadłość układową.

Jest to dziwne gdyż spółka wykazała za zeszły rok zysk netto ponad 12 mln. zł a za tylko I kwartale 2015 zysk netto ponad 7 mln zł. Pod koniec maja spółka wydała przeszło 10 mln zł na wcześniejszą spłatę obligacji, ale zapadających głównie w 2017 r. Tymczasem 30 czerwca  wygasa seria B na 8 mln. Dodatkowo po uwagach audytora suma bilansowa umniejszyła się o prawie połowę. W wyniku tego skonsolidowane kapitały własne  zmalały w sprawozdaniu rocznym o prawie 60% proc. do ok 200 mln zł  w stosunku do sprawozdania po IV kwartale.

Czy to nie jest kolejny przekręt?


 • 0

#2 Piotr Tawrel

Piotr Tawrel

  Inwestor średniozaawansowany

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 19 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:Wrocław

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:28

Pojawił się komunikat z PHM PCZ, jakby nic złego się nie stało:

 

"Komunikat - Oświadczenie Polskiego Holdingu Medycznego PCZ we Wrocławiu

Polski Holding Medyczny PCZ we Wrocławiu w nawiązaniu do ukazujących się mało precyzyjnych a wręcz nieprawdziwych informacji medialnych o upadłości Holdingu, zawiadamia o dalszym, niezakłóconym funkcjonowaniu spółek PHM PCZ. Zgodnie z komunikatem nr 28/2015 z dnia 26 czerwca 2015r. opublikowanym na stronach serwisowych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, do Sądu Gospodarczego we Wrocławiu wysłany został przez Zarząd PCZ S.A. we Wrocławiu wniosek o ogłoszenie upadłości na drodze postepowania układowego dotyczący tylko jednej ze spółek wchodzących w skład Polskiego Holdingu Medycznego PCZ tj. konkretnie PCZ S.A. (jako emitenta obligacji na rynku CATALYST oraz akcji na rynku NEW CONNECT); zdarzenie to nie dotyczy prowadzenia działalności medycznej w innych podmiotach m. in. przychodniach i szpitalach we Wrocławiu, w Środzie Śląskiej, Górze, Ziębicach, Brzegu, w obiektach sanatoryjnych w Przerzeczynie Zdroju, świadczeń w zakresie usług transportu medycznego realizowanego przez Polskie Pogotowie Ratunkowe, czy też działalności dystrybucyjnej hurtowni farmaceutyczno-medycznej Polskiej Centrali Zaopatrzenia CeFarMed we Wrocławiu wchodzących w skład Holdingu jako odrębne Spółki . Polski Holding Medyczny PCZ jednoznacznie oświadcza, iż wykonuje na bieżąco i będzie realizował w dalszym ciągu w wyżej wymienionych Spółkach świadczenia medyczne na rzecz pacjentów dbając w szczególności o wysoki poziom tych usług.

Wrocław dnia 29.06.2015r.
Stanisław Pachołek PHM PCZ"

 

link: http://www.prw.pl/ar...ednej-ze-spolek


 • 0
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie