Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 1 głosów

Propozycja: Vistula

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Mateusz A.

Mateusz A.

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisany 8 czerwiec 2015 - 8:46

Szanowni Państwo,

Chciałem zaproponować do portfela spółkę VISTULA.

Za przydzieleniem jej argumentuję dobra sytuacja całego obszaru handlu detalicznego, dobra sytuacja finansowa spółki oraz poprawa przychodów w 1 kwartale R/R. Prognozuję dalszą poprawę.

Z wykresu widać korektę po ostatnim dynamicznym wzroście i oceniam, że spółka będzie kontynuowała trend wzrostowy.

Z punktu widzenia wskaźników C/Z, C/WK wypada lepiej niż konkurencja, np spółka BYTOM.

Wg ostatniej rekomendacji została wyceniona na 2,50zł, co daję szanse na przyzwoity 10% zysk

Czekam na Państwa komentarze, ocenę i "zdrową" krytykę.

• 0

#2 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 8 czerwiec 2015 - 11:25

Ale na jaki termin? Mocne wsparcie na 2,10 i perspektywa szybkiego wzrostu. Ja myślę o jakiejś szybkiej spekulacji na Vistuli. Może nie daytrade,ale tydzień, dwa. Co do długoterminowych wzrostów mam wciąż pewne wątpliwości co do spółki. Wielu inwestorów jest prawdopodobnie sparzonych tym, co w spółce się działo i może to jeszcze przez pewien czas mieć odzwierciedlenie w spowolnionym wzroście.

• 0

#3 Artur Garus

Artur Garus

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 15:52

Z racji iż mamy już mały pakiet akcji Vistuli na którym mamy zysk, proponuję dobrać kolejny pakiet. Dzięki mocnym spadkom na rynku, w/w spółka również uległa korekcie co pozwala nam dobrać po lepszej cenie. Wyniki za I półrocze już za rogiem, o tym że tendencja wzrostowa zostanie utrzymana nie trzeba nikogo przekonywać.

-wycena podniesiona do 2,85zł,

-systematyczne raporty o nabywaniu akcji przez osoby blisko związane z spółką,

• 0

#4 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 2 wrzesień 2015 - 8:46

Cena 2.58zł, dobieranie przy obecnej wycenie daje zbyt mały take profit względem ryzyka.

• 0

#5 Rafał Irzyński SII

Rafał Irzyński SII

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 10:01

Witajcie,

temat Vistuli jest jak dla mnie zamknięty - jest ona już w Portfelu :). Nie ma mowy o zwiększeniu pakietu, gdyż mamy odpowiednią strategię dotyczącą dywersyfikacji Portfela i zamierzamy się jej trzymać. Mamy 3 segmenty, każdy ma maksymalny poziom udziału w całym Portfelu. Proponuję rozpocząć debatę, kiedy zrealizować zyski na Vistuli? Z racji tego, że jest ona w segmencie "własnych inwestycji" możemy ją trzymać w dowolnym horyzoncie.

• 0

#6 Artur Garus

Artur Garus

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 9 październik 2015 - 21:32

a VST wciąż nie dobrana, trudno :angry: . O zamknięciu pozycji mowy być nie może, nie przy takich poziomach :rolleyes: .

• 0