Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* - - - - 1 głosów

Propozycje do portfela SII Polna i Vigo System

Vigo Vigo System GPW SII Portfel Polna

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#21 Chiefmike

Chiefmike

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 25 maj 2015 - 8:11

Znów nadinterpretacja, i łapanie za szczegóły. Zobacz na to co sam piszesz bo tego się czytać nie da - twoje posty nadają się do kosza a nie hyde parku.

Złotówka mocna, Jen mocny, Wskaźniki to wyrocznia, cena drobiu to bardzo istotna informacja która ma wpływ PGE i Vigo - no super szukanie i podawanie argumentów z pupy no gratuluje.

Jestem zamkniety na wskaźniki a jedak inwestuje w 'Hi Tech', a Ty patrzysz tylko na wskaźniki,  i traktujesz je jako wyrocznia, i jako prawdę objawioną - gratuluje, ba lepiej ! wiesz czym ja się kieruje, jak inwestuje, no to super powinieneś być już miliarderem posiadajac takie zdolności  - wskaźniki to pomoc tylko i wyłącznie, czytanie ze zrozumieniem się kłania i wyłączenie nadinterpretacji - typowej dla Kobiet, typowe Polaczkowe podejsćie aby się przyczepic i pić krew.

Proszę już nie odpisywać.

• 0

#22 maRk_555

maRk_555

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 maj 2015 - 8:57

Przepraszam, ale musialem sie wypowiedziec ... bo to co czytam od pana arjaqa to az wlos sie na glowie jezy i widac, ze nie ma Pan w ogole zadnego pojecia na temat tej spolki tak samo jak raczej z fizyka nie jest Pan za pan brat, bo nie rozumie Pan podstaw dzialalnosci tej firmy kompletnie, dlatego wyjasnie, bo nie ukrywam, ze kupiłem ja na debiutcie, sam jestem inzynierem z troche innej branzy, ale spolka nie dosc mocno interesuje. Po pierwsze to nie jest startup ale to juz było mówione. Startupem to mozemy Selvite nazwac. Zatrudniaja 70 doktorow prowadza badania i biora granty i malo co z tego wynika, od czasu do czasu zrobia maly PR i podbije sie cena akcji, choć dla mnie Selvita to pralnia pieniedzy ktora robi cos ale niewiadomo co dokladnie ale ciemny lud łapie, że to na raka niczym obietnice Dudy za 300 milardów PLN.

Po drugie popyt na detektory podczerwieni nie ma szans, zeby nie rósł w dobie coraz większej automatyzacji, robotyzacji itp. Tam gdzie automatyka, zaawansowane technologie, robotyka, tam musi byc podczerwień. Pomijam sprawy wojskowe, bo to zawsze bedzie scisle tajne i o wielu rzeczach sie nie dowiemy, ale wojsko naprowadza chyba wszystko za posrednictwem podczerwieni (lub laseru czy radaru), wiec mozliwosci sa skonczone.

Maly popyt na tej spolce wynika z faktu, ze 99% osob nie ma pojecia o tej technologi, a budowa tych urzadzen przypomina budowe procesorow do komputerów. Ile jest Inteli? No jest 1 AMD konkurent, ale daleko z tyłu, tu mamy bardzo podobna sytuacje. Bariera wejscia jest przeogromna, co czyni spolke unikalna rokujaca na przyszłosc. Konkurencja? No jest ... no przeciez jest AMD. Spolka tez nie za bardzo sie reklamuje i to jest jej blad, ale moze taka strategie obrali. To w koncu sami inzynierowie ktorzy robia swoje a nie wiecej gadaja niz robia, jak wiekszosc naszych spolek na GPW a potem takie dyrdymały inwestorzy opowiadaja, ktorzy patrza sie na C/Z i inne wskazniki, analize techniczna czy Bog wie co tam jeszcze. To tak nie dziala przy "nowych technologiach" i kto jak kto ale Pan panie arjaq powinien to raczej wiedziec.

Czy moze pojawic sie konkurecja? A może się pojawić nowy konkurent Intela i robić procesory 2x lepsze i wydajniejsze od i7-5960X? Albo od Nvidii? W teorii tak, ale ryzyko trzeba wszedzie zaakceptowac jak chce sie zarobić.

Nie ma tez co tego porownywac do Medicalalgorithms. Ci to faktycznie byli startupem. Nie twierdze, ze sytuacja tutaj sie powtorzy bo w/g mnie nie, ale inwestujemy w technologie i przyszlosc, ale trzeba ja rozumiec wpierw  zeby jej sie nie bac i wylozyc pieniadze.

• 0

#23 Chiefmike

Chiefmike

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 25 maj 2015 - 13:10

Dziękuje za Post o to właśnie chodzi. Ja niestety wcześniej nie byłem wyedukowany i  nie zdecydowałem się na IPO, ale teraz planuje zakupy.

Właśnie w Polsce to tylko, Banki, Węgiel.

Dodam,że Vigo chce zwiekszyć produkcje właśnie budują linie produkcyjną, a detektor nie tylko dla wojska (drony, pociski,) czy NASA.

Ludzie prywatni zaczną bawić się Dronami to każdy będzie chciał mieć detektor.

Ponad to: Detektory mają zastosowanie w medycynie, wykrywanie próchnicy, nowotworów, zatorów w powierzchniowych naczyniach krwionośnych. - 'telemedycyna' - w każdym domu Detektor.

Strona 17-20 - https://akcjonariat....EM_20150408.pdf

Patrząc na wzkaźniki to kolega arjaq - nie zainwestowal by ani w Intela, Ani w AMD bo wskaźniki nie te (startup) aby wskażniki były miarodajne potrzeba danych z kilkunastu lat - wtedy firma będzie duża i będzie dzieliłą się dywidendą 2-5%, (Vigo planuje wyplacać wiecej) , a Ci co wejdą na początku zarobią XXX-XXXX %.

Inwestuje się w przyszłość i w technologię,  dobrze, ze chociaż jedna osoba sie zemna zgadza.

• 0

#24 Zofii

Zofii

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 maj 2015 - 18:31

Czytając ten temat, jako kobieta i z przerwami na śmiech jako osoba znająca ekonomię mogę stwierdzić, że do dyskusji wnieśli tutaj coś tylko panowie Rafał oraz Arjaq. Pozostali dwoje pasują pod rys psychologiczny podejmujących decyzje wyłącznie za emocjami (mark i chief) i obrażający się jak kobiety, że ktos ma inne zdanie (stwierdza to kobieta, Panowie). Trzeba tylko przeczytać całość i znać jakies podstawówkowe podstawy (!), zeby zrozumieć śmieszność sytuacji. Druga rzecz zaskakująca, to że arjaq, po którego wypowiedziach od razu widać znajomość rynku i jakieś wykształcenie kierunkowe marnuje czas na spory z ludźmi, którzy nie wiedzą co to siła waluty a banki i księgowych uważają za symptom biedy i słabej koniunktury. Zalecam lekturę, po paru wypowiedziach łatwo sobie wyobrazić dlaczego statystyczne 80% inwestorów (tutaj obstawiam, ze jest to chiefmike) regularnie traci na giełdzie na rzecz pozostałych 20%.

• 0

#25 maRk_555

maRk_555

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 maj 2015 - 19:13

Zofii, Warren Buffet mawia, ze inwestuje się w to w co się wierzy i przede wszystkim trzeba rozumieć model biznesowy danej firmy. Panowie mogą mieć super wykształcenie ekonomiczne, ale modelu biznesowego spółki technologicznej dotyczącej skomplikowanych zagadnień fizycznych na pewno nie zrozumieją. Dyskusja dotyczy spółki VIGO System a nie banków, a wierz mi, że fizyki 99% ludzi nie rozumie, zresztą Ty też.

No dobra to teraz fakty :

Swoją drogą póki co ze 180zł dokupionych potem 200zł warte są 232, do tego 5,61PLN dywidendy. Gdyby nie IPO zysk za 2014 rok wzrosłby o 1.5M PLN, 1Q więcej o 10% obrotu, zysk mniejszy przez działalność inwestycyjną idzie wybaczyć - zobaczymy 1H koło lipca.

Zakończmy tą dyskusję i wróćmy do niej za rok, dwa - wtedy będzie można zrewidować profesjonalną wiedzę, albo doświadczenie i nos. Akcje to nie pomarańcze - tak też mawia Buffet, śmieszność to masz na Medicalalgoritms czy Livechat'cie z C/Z > 50 gdzie nikt nawet o tym nie myślał kilka lat temu. To pokazuje ile ludzie potrafią zapłacić za technologię kiedy nagle coś drgnie w komunikacji. Zresztą giełda to odwrotność sklepu - to pewnie też wiesz... Jak odkurzacz masz kupić za 3000zł to pukasz w głowę sprzedawcy, ale jak akcje stoją po 1zł to nikt tego nie chce kupić, ale jak kosztują 3000zł to stado ludzi rzuca się na to i jeszcze podbija.

Z całym szacunkiem dla ekonomistów, czasami za dużo wiedzą, żeby faktycznie podjąć ryzyko zysków i w książkach o podstawach inwestowania zdania typu "Jak ekonomiści mówią, że jest dno to kupuj, a jak mówią, że jest super to sprzedawaj" jeszcze się nie zawiodłem, bo coś w tym jest (ostatnio Rosja +30% w 3M)

W każdym razie życzę wszystkim sukcesów w inwestowaniu i dużej dozy cierpliwości.

Edytowany przez maRk_555, 25 maj 2015 - 19:18 .

• 0

#26 Chiefmike

Chiefmike

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 25 maj 2015 - 22:53

Czytając ten temat, jako kobieta i z przerwami na śmiech jako osoba znająca ekonomię mogę stwierdzić, że do dyskusji wnieśli tutaj coś tylko panowie Rafał oraz Arjaq. Pozostali dwoje pasują pod rys psychologiczny podejmujących decyzje wyłącznie za emocjami (mark i chief) i obrażający się jak kobiety, że ktos ma inne zdanie (stwierdza to kobieta, Panowie). Trzeba tylko przeczytać całość i znać jakies podstawówkowe podstawy (!), zeby zrozumieć śmieszność sytuacji. Druga rzecz zaskakująca, to że arjaq, po którego wypowiedziach od razu widać znajomość rynku i jakieś wykształcenie kierunkowe marnuje czas na spory z ludźmi, którzy nie wiedzą co to siła waluty a banki i księgowych uważają za symptom biedy i słabej koniunktury. Zalecam lekturę, po paru wypowiedziach łatwo sobie wyobrazić dlaczego statystyczne 80% inwestorów (tutaj obstawiam, ze jest to chiefmike) regularnie traci na giełdzie na rzecz pozostałych 20%.

Po wypowiedziach pana Arjaq właśnie można stwierdzić, że To ON przeczytał  parę książek,  i nawet licencjata nie zrobił a już jest Inwestorem.

Jeśli wykształcenie kierunkowe swiadczy o wiedzy - no to gratuluje, podejścia. Fanka papierka ?

Zofii - typowa kobieta, wiesz w której jestem grupie, wiesz jakie mam doświadczenia, wiesz czy tracę czy zarabiam na Giełdzie no normalnie następny jasnowidz ludzie co wy robicie na tym forum ?

• 0

#27 Chiefmike

Chiefmike

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 25 maj 2015 - 22:59

Swoją drogą póki co ze 180zł dokupionych potem 200zł warte są 232, do tego 5,61PLN dywidendy. Gdyby nie IPO zysk za 2014 rok wzrosłby o 1.5M PLN, 1Q więcej o 10% obrotu, zysk mniejszy przez działalność inwestycyjną idzie wybaczyć - zobaczymy 1H koło lipca.

Zakończmy tą dyskusję i wróćmy do niej za rok, dwa - wtedy będzie można zrewidować profesjonalną wiedzę, albo doświadczenie i nos. Akcje to nie pomarańcze - tak też mawia Buffet, śmieszność to masz na Medicalalgoritms czy Livechat'cie z C/Z > 50 gdzie nikt nawet o tym nie myślał kilka lat temu. To pokazuje ile ludzie potrafią zapłacić za technologię kiedy nagle coś drgnie w komunikacji. Zresztą giełda to odwrotność sklepu - to pewnie też wiesz... Jak odkurzacz masz kupić za 3000zł to pukasz w głowę sprzedawcy, ale jak akcje stoją po 1zł to nikt tego nie chce kupić, ale jak kosztują 3000zł to stado ludzi rzuca się na to i jeszcze podbija.

Z całym szacunkiem dla ekonomistów, czasami za dużo wiedzą, żeby faktycznie podjąć ryzyko zysków i w książkach o podstawach inwestowania zdania typu "Jak ekonomiści mówią, że jest dno to kupuj, a jak mówią, że jest super to sprzedawaj" jeszcze się nie zawiodłem, bo coś w tym jest (ostatnio Rosja +30% w 3M)

W każdym razie życzę wszystkim sukcesów w inwestowaniu i dużej dozy cierpliwości.

Dokładnie a ludzie narzekają, że mało zarobili i mówią, że to zła spółka. Będą wskakiwać gdy kurs będzie dużo wyżej.

Większość ekonomistów, analityków  z papierkami ma problem pobić rynek - są po prostu mało inteligentni, nie mają wizji. Większość ma kredycik we Franeczku.

Bańka to jest na CDP - firma która nic nie produkuje fizycznie ma kapitalizacje jak JSW - to jest Ciekawe.

Czytając ten temat, jako kobieta i z przerwami na śmiech jako osoba znająca ekonomię ...

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać. Według kogo ?

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Vigo, Vigo System, GPW, SII, Portfel, Polna