Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

propozycja na maj: PCCrokita

dywidenda średni termin długi termin

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 9 maj 2015 - 19:18

Bardzo dobra spółka, którą warto dodać do portfela. Tutaj ważny link wyjaśniający szczegółowo dlaczego teraz jest najlepszy moment na kupno. W skrócie: ciężkie pierwsze półrocze 2015 było spowodowane inwestycjami w nowe produkty i przestojem spowodowanym modernizacją. Spółka wykazuje wzrost zysku nawet przy niesprzyjającej koniunkturze (jak pokazała przeszłość). Obecnie modernizacja pozwoli na obniżenie kosztów produkcji oraz wzrost marż dzięki wprowadzeniu specjalistycznych produktów. Kto kupi teraz będzie jeszcze miał szanse cieszyć się blisko 8% dywidendą.

Z racji, że spółka rokrocznie płaci coraz wyższa dywidendę i cechuje się stałym wzrostem oraz to teraz będą widoczne skutki nowych inwestycji, w maju jest dobry czas na wejście w spółkę (wzrosty były powolne w I kwartale ze względu na wydatki inwestycyjne, ale już od drugiego zaczęły przyspieszać). Moją sugestią jest trzymanie akcji co najmniej na średni termin, a jeżeli w 2016 koniunktura będzie sprzyjać lub firma będzie kontynuować swoje prosperity, trzymać na termin długi, nawet kilkuletni. mnie osobiście lekko odstrasza niski ff, lecz i tak kupiłem w piątek dla dywidendy. Do 2016 te akcje powinny pikować w górę. Dodajmy, że jest to duża spółka, co dodatkowo zachęca do trzymania na dłuższe terminy.

• 0

#2 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 10 maj 2015 - 12:42

Dodatkowo, dla miłośników matematyki: cena na tle sektora chemicznego w ciągu 2 lat - 37,12%, a na tle WIG 27,18%. Jak widać spółka wyprzedza benchmark w znacznym stopniu. C/WK 1,56 -to niedrogo jak na dużą, stabilną spółkę. Cena/Zysk -12,80, ale należy uwzględnić stały wzrost zysków oraz rozwój firmy. Zysk właścicielski oceniam nieco wyżej niż zysk księgowy, ponieważ obecnie spółka wchodzi na nowe rynki i otwiera nowe specjalistyczne produkcje.

• 0

#3 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 3 czerwiec 2015 - 14:02

Ponawiam propozycję. Na czerwiec. Teraz jeszcze dodatkowym argumentem jest, że tak samo rekomenduje dom maklerski. Kolejna trafna propozycja z mojej strony.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: dywidenda, średni termin, długi termin