Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dywidendy za granicą

dywidendy zagranica linki

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 28 kwiecień 2015 - 11:27

Tutaj link do historii dywidend w USA.

Niestety z dobrych i przejrzystych źródeł odnalazłem na razie jedynie to.

Natomiast byłbym wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie giełd światowych w kwestii dywidend. Interesuje mnie przede wszystkim giełda praska, japońska, turecka, ale za wszelkie informacje będę wdzięczny.

• 0

#2 Andrzej

Andrzej

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 5:46

Tutaj link do historii dywidend w USA.

Niestety z dobrych i przejrzystych źródeł odnalazłem na razie jedynie to.

Natomiast byłbym wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie giełd światowych w kwestii dywidend. Interesuje mnie przede wszystkim giełda praska, japońska, turecka, ale za wszelkie informacje będę wdzięczny.

• 0

#3 goldman fish

goldman fish

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 14:45

MOGE POWIEDZIEC TAK NAPEWNO PLACI  DEUTSCHE BANK  HSBC BP UNICREDIT WIEM BO OD KILKU LAT DOSTAJE SKROMNE ALE PEWNE DYWIDENDY JAK NA LESZCZA PRZYSTALO DOBRE I TO

• 0

#4 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:44

Najlepiej wypada USA, ponieważ spółki często płacą kwartalnie lub miesięcznie i nie ma automatycznego obcinania z wartości kursu (jak u nas na GPW), wiec można często jednocześnie brać dywidendy i szukać okazji pod szybki handel, nie wykluczając brania dywidend. Oraz mamy to piękne i przejrzyste zestawienie dywidend historyczne, do którego link podałem powyżej. Teraz patrzę na giełdę Szwajcarską i firmy w porządku, perspektywy są, ale po pierwsze słabo rozumiem, ponieważ po angielsku ich strona nie jest, a o dywidendach nic kompletnie nie mogę znaleźć, ponieważ nawet jak wejdę na stronę spółki, to informacji brak (lub nie umiem znaleźć). A pod handel nie chcę tam kupować, myślę raczej pod dywidendy jakąś firmę od zegarków albo bank prywatny w Szwajcarii, i trzymać jak obligacje. Tutaj w każdym razie strona na giełdę szwajcarską, jeżeli ktos sie rozumuje i potrafi znaleźć informacje o dywidendach lub najlepiej zestawienie, będę wdzięczny za informacje.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: dywidendy, zagranica, linki