Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dywidendy za granicą

dywidendy zagranica linki

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 28 kwiecień 2015 - 11:27

Tutaj link do historii dywidend w USA.

Niestety z dobrych i przejrzystych źródeł odnalazłem na razie jedynie to.

Natomiast byłbym wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie giełd światowych w kwestii dywidend. Interesuje mnie przede wszystkim giełda praska, japońska, turecka, ale za wszelkie informacje będę wdzięczny.

• 0

#2 Andrzej

Andrzej

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 5:46

Tutaj link do historii dywidend w USA.

Niestety z dobrych i przejrzystych źródeł odnalazłem na razie jedynie to.

Natomiast byłbym wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie giełd światowych w kwestii dywidend. Interesuje mnie przede wszystkim giełda praska, japońska, turecka, ale za wszelkie informacje będę wdzięczny.

• 0

#3 goldman fish

goldman fish

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 14:45

MOGE POWIEDZIEC TAK NAPEWNO PLACI  DEUTSCHE BANK  HSBC BP UNICREDIT WIEM BO OD KILKU LAT DOSTAJE SKROMNE ALE PEWNE DYWIDENDY JAK NA LESZCZA PRZYSTALO DOBRE I TO

• 0

#4 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:44

Najlepiej wypada USA, ponieważ spółki często płacą kwartalnie lub miesięcznie i nie ma automatycznego obcinania z wartości kursu (jak u nas na GPW), wiec można często jednocześnie brać dywidendy i szukać okazji pod szybki handel, nie wykluczając brania dywidend. Oraz mamy to piękne i przejrzyste zestawienie dywidend historyczne, do którego link podałem powyżej. Teraz patrzę na giełdę Szwajcarską i firmy w porządku, perspektywy są, ale po pierwsze słabo rozumiem, ponieważ po angielsku ich strona nie jest, a o dywidendach nic kompletnie nie mogę znaleźć, ponieważ nawet jak wejdę na stronę spółki, to informacji brak (lub nie umiem znaleźć). A pod handel nie chcę tam kupować, myślę raczej pod dywidendy jakąś firmę od zegarków albo bank prywatny w Szwajcarii, i trzymać jak obligacje. Tutaj w każdym razie strona na giełdę szwajcarską, jeżeli ktos sie rozumuje i potrafi znaleźć informacje o dywidendach lub najlepiej zestawienie, będę wdzięczny za informacje.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: dywidendy, zagranica, linki

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie