Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

Propozycja: DANKS

dywidenda

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 25 kwiecień 2015 - 12:24

Proponuję DANKS z NC. Przemawia za tym bardzo atrakcyjna historia dywidend i wyjątkowo niska wycena akcji. Firma wykazuje też wzrost zysków, jest stabilna i ma stałych zleceniodawców. Moja sugestia: kupować w okolicach 1zł, sprzedawać przy wzrostach powyżej 1,50zł. Przy braku takich wzrostów trzymać do dywidendy (ponad 10/% ceny akcji zwraca sie co roku w dywidendach!).

• 0

#2 Chiefmike

Chiefmike

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 14 maj 2015 - 17:12

Płynność bardzo mała. Zarząd nie zawsze odpowiada na meile. Skupione Akcje z rynku nie zostały umorzone. 50% zysku na skup 50% na dywidende - dywidenda spada. Ja tej spółki nie widzę w Portfelu.

• 0

#3 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 15 maj 2015 - 20:23

Mała płynność? Można prosić o rozwinięcie myśli? Można jednego dnia akcje tej spółki kupić po np. 1,01 a sprzedać po 1,05 (przykład historyczny z niedawna). Fakt, czasem ciężko kupić, bo popyt większy od podaży. Rzeczywiście bywają też dni, ze nie ma właściwie obrotu na spółce. Ale z drugiej strony często też są dni z obrotem w dziesiątkach tysięcy w pojedynczych transakcjach, co jest naprawdę sporym obrotem jak na tak małą spółkę.Dywidenda nie spadła - rekomendacja zarządu to nie mniej niż 13gr, reszta idzie na skup celem umorzenia (jeszcze nie umarzają, bo to musi na WZA być przegłosowane). Czyli jeżeli 50% wypłaty to dywidenda, a pozostałe 50% to skup, to całość dywidendy w tym roku wynosi minimum 26gr. Akcje jeśli będą umorzone to po WZA i zakończeniu skupu. Nie wiem jak z tymi mailami, może to zależy od ich ilości i co jest w nich zawarte, zarząd to nie call center, ale chętnie zbadam temat. Ja te akcje widziałem w swoim portfelu i zarobiłem w interwałach D1, 1T, do miesiąca nie zaszedłem, ponieważ brałem zyski po 5%. Ja pisałem, ze Danks niekoniecznie jest na długi termin, natomiast moim zdaniem ryzyko inwestowania w tę spółkę jest znikome - od początku notowania zarówno przychody jak i zyski spółki są coraz wyższe względem poprzednich lat i jednocześnie firma ma stałe zlecenia u dużych kontrahentów, m. in. banków. Do tego dochodzi bardzo miły fakt, ze zarząd w raportach nie przechwala się, wyniki spółki są lepsze niż zarząd zapowiada, co stało się regułą przy Danks.

• 0

#4 Chiefmike

Chiefmike

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 16 maj 2015 - 8:38

Mała płynność - sam sobie odpowiedziałeś, że nie ma czasami obrotu na Spółce. W handel za parę stówek szkoda się bawić.

Akcje Spółka już skupiła po 1,19 zł i dalej ich nie umorzyła nie wiadomo co się dzieje, czy komus je dadzą ? czy sobie premie wyplacą w Akcjach ? Złamali zaufanie.

Jeśli teraz wyplacą 50% zysku w dywidendzie a za 50% skupią to nie wiem zkąd  NAGLE dywidenda wskoszy z 13 gr na 26 gr - nie wiesz o czym mówisz.

Dywidenda nie spada ? - nie żartuj.

Zarząd to nie call center ? - żartujesz spółka publiczna ich obowiązek to odpisanie na meile, jak nie mają czasu niech kogoś zatrudnią, chcesz wkładać pieniądze w firmę która Cię olewa ?

Chcesz mieć firmę księgową w portfelu - super innowacyjny biznes.

• 0

#5 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 17 maj 2015 - 22:22

To nie ma być innowacyjne, tylko zyskowne. A handlować da się z zyskiem spokojnie tym papierem, sprawdziłem w praktyce. Wiem o czym mówię, jeżeli spółka płaci 13gr, a pozostałe 50% idzie na skup celem umorzenia, to w rezultacie idzie 26gr (13 dostajesz jako dywidendę, reszta idzie w wartość akcji). Chyba, że nie wiesz, na czym skup polega, to wtedy zapraszam do adekwatnej lektury. Kiedy był skup po 1,19, możesz przybliżyć? Ja słyszałem tylko, o dodruku akcji w 2013 z prawem poboru. Mam nadzieję, ze wiesz co to prawo poboru, ja tutaj tylko przytaczam fakty, terminy giełdowe są w innym dziale. Oczywiście, że dodruk nadwątlił zaufanie, ale też dzięki temu można tym handlować korzystając na wahaniach. Co ważne spółka stabilna finansowo i stale zwiększa zyski (to też się przekłada na wartość akcji, największe zyski są ze zmiany wartości  nie z dywidend). Handel za parę stówek? 1000-100000 sztuk dziennie można spokojnie dziennie obrócić. Ja się jednak w taki handel pobawię jeszcze nieraz (100000zł*105%=105000zł - tyle można było na tych akcjach dziennie wyciągać na luzie i nadal to będzie możliwe). Nie oprze się na tym dużego portfela to na pewno, ale tak łatwe 5000zł dziennie jednak moim zdaniem to dobra dywersyfikacja portfela. Zresztą, czy na jakiejkolwiek małej spółce z NC można oprzeć duży portfel?

• 0

#6 Chiefmike

Chiefmike

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 18 maj 2015 - 8:16

Te 50% które Spółka wyda na skup Akcji nie musi wcale zwiekszyć ceny Akcji.- To TWOJE pobożne życzenia.

Skup już raz był poszukaj, Akcje dalej nie umożone... Spółka nie wie jeszcze kiedy i czy umoży zapytaj ich.

Proszę nie odsyłać urzytkowników forum do książek - to niegrzeczne, widzę że kolega się w ksążkach zakochał. Realne życie to niestety nie ksiazki.

Zysk Realny jest z Dywidend, i ze startupów - zarabianie na kursie to spekulacja ja się w nią nie bawię, w długim okresie przegrasz spekulując.

• 0

#7 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 18 maj 2015 - 12:52

Wciąż nie widzę żadnego konkretu, a jedynie spekulacje na temat, że spółka kiedyś skupowała i nie umorzyła (nawet roku nie widzę, więc nie pytam o link, bo to byłoby pobożne życzenie). Chodziło o skup z 2014? Jak się o czymś pisze, to wypada napisać o co dokładnie chodzi, bo pisanie, że kiedyś coś tam wiele nie pomaga. Radzę przeczytać wątek o tamtym skupie do końca zanim pisze się o czymś, o czym nie ma się pojęcia i zarzuca innym, że to oni nie mają pojęcia. Jeżeli zysk realny jest z dywidend, to DANKS jak najbardziej tutaj pasuje. te "pobożne życzenia" sprawdzają się na DANKS od lat, więc dlaczego teraz miałoby się coś zmienić. Dywidenda ponad 15% z roku  na rok (15-25%). To są praktyczne dane a nie odrealnione spekulacje, ja cały czas podawałem fakty zamiast obrażać tutaj kogoś. Niestety to Pan sugerował, że ja nie wiem, o czym piszę, a okazało się odwrotnie i podkreślam, że to nie ja pisałem "znajdź sobie coś tam kiedyś tam".

To dość niegrzeczne pisać ogólnikami, żeby nie było wiadomo o co chodzi oraz popełniać przy tym podstawówkowe błędy. Prawidłowa pisownia: umorzyć. Ja chętnie podyskutuję, ale na temat faktów i praktyki, a nie odrealnionych uwag nic nie wnoszących. Obracałeś tym papierem? A ja tak. Dziękuję, tyle na temat praktyki a teoretyzowania i siedzenia w książkach. Żeby było śmieszniej, ja najpierw inwestowałem w akcje (nie na żadnym demo, ale realnymi pieniędzmi), a później dopiero co nieco się doszkoliłem, żeby zarabiać jeszcze więcej. Pragnę też dodać, że moda na spółki dywidendowe może minąć, tak jak każda inna moda na rynkach finansowych (radzę zauważyć, że dywidenda wcale nie musi być w długim terminie tożsama z zyskiem, a zwiększenie wartości akcji to niekoniecznie manipulowanie kursem).

• 0

#8 Chiefmike

Chiefmike

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 18 maj 2015 - 13:13

Nie przyszedlem na to forum aby kopać się z koniem - dlatego nie będę prowadził dyskusji z Panem, któremu nie chce się samemu poszukać danych na temat spółki do której widocznie ma sentyment.

Każdy ma swoją strategię inwestycyjną, jeśli obraca Pan na samym Danksie kapitalem 100 000 zł i zarabia Pan pieniadze to nie wiem co Pan robi na forum, chyba szuka zwady.

• 0

#9 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 18 maj 2015 - 18:31

Dzielę się doświadczeniami. Oraz zasięgam opinii pozostałych. Nigdy nie handluje się samemu ze sobą stąd każda opinia jest cenna. Już powiem bezpośrednio, że zysk ze skupu i odsprzedaży akcji Danks wypłacił w tamtym roku w postaci zwiększonej dywidendy. Czy mam sentyment do tej firmy? Nie wiem. Może po prostu nauczyłem się trochę przeczuwać jej kurs. Z tym skupem to była niemiła sprawa ale koniec końców zyskiem się podzielili. Do mnie zawsze najbardziej przemawia  stabilny wzrost zysków, Danks nawet w tym roku osiągnął wyższy wynik niż w poprzednim pomimo słabszej sytuacji dla branży. Danksa przedstawiłem przede wszystkim jako przykład tego, że można na new connect zarobić całkiem ładnie i bez większego ryzyka. Zauważmy również, że nawet Ci, którzy kupili akcje po 2,50zł to w sumie dostali 51 gr dywidendy i jeszcze dostaną minimum 13gr w tym roku. Akcje spółek płacących takie dywidendy na gpw są z reguły wyceniane na powyżej 4zł.Mi po prostu logika nasuwa wniosek, że trzymając te akcje prędzej czy później każdy zarobi nieźle. Dodajmy, ze jesli ktoś kupił po 2,50zł, to mógł skorzystać z prawa poboru oraz później sprzedać część akcji podczas skupu, a tzw. buyback nie jest opodatkowany. Uczciwość firmy oceniam jako średnią, miło, że poruszasz ten temat. Niestety z uczciwością w biznesie zawsze było ciężko, a to jeszcze Polska, trzeba wziąć na to poprawkę.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: dywidenda