Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Systemy mechaniczne

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 8 luty 2008 - 9:17

No właśnie. Kombinował ktoś z was z użyciem systemów mechanicznych? Ostatnio dużo nad tym siedzę i widzę (na podstawie backtestów i fowardtestów), że niektóre osiągają nawet niezłe rezultaty. Wygląda na to jednak, że podstawą użycia większości jest cierpliwość i opanowanie. Może ktoś z was może coś polecić? Ja obecnie testuję goldwarrior02b - dam znać jakie osiągnę wyniki.
  • 0

#2 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 8 luty 2008 - 11:30

WIG20FUT_1.jpg WIG20FUT_2.jpg
Witam,
Systemy stają się popularniejsze w bessie :rolleyes: Pisząc o systemach mechanicznych masz na uwadze generowanie
sygnałów transakcji, czy całkowitą automatykę łącznie z zleceniami? Jeden z domów maklerskich miał fundusz oparty
na systemie, pewnie jeszcze to funkcjonuje. Zawsze podziwiałem tych co po 3 m-cach testów ogłaszali sukces, przeliczali
wyniki wstecz i hurrra. Nie mówię już o testach w tydzień czy 2 dni. Najpierw budziło to moje zainteresowanie, potem
podziw, załamanie nad moją tępotą. Ale jestem cierpliwy i uparty. Pierwsze poważniejsze prace prowadziłem
w 2001r. ostatnie jesienią 2006 i kontrola w 2007 + drobne usprawnienia. Tak poglądowo dokładam 2 fotki
Pozdrawiam
  • 0

#3 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 8 luty 2008 - 14:34

WIG20FUT_1.jpg WIG20FUT_2.jpg
Witam,
Systemy stają się popularniejsze w bessie :rolleyes: Pisząc o systemach mechanicznych masz na uwadze generowanie
sygnałów transakcji, czy całkowitą automatykę łącznie z zleceniami? Jeden z domów maklerskich miał fundusz oparty
na systemie, pewnie jeszcze to funkcjonuje. Zawsze podziwiałem tych co po 3 m-cach testów ogłaszali sukces, przeliczali
wyniki wstecz i hurrra. Nie mówię już o testach w tydzień czy 2 dni. Najpierw budziło to moje zainteresowanie, potem
podziw, załamanie nad moją tępotą. Ale jestem cierpliwy i uparty. Pierwsze poważniejsze prace prowadziłem
w 2001r. ostatnie jesienią 2006 i kontrola w 2007 + drobne usprawnienia. Tak poglądowo dokładam 2 fotki
Pozdrawiam

Miałem na myśli systemy która od razu handlują. Prawdę mówiąc jestem sceptyczny chociaż patrząc na fowardtesty z poprzednich dwóch lat zysk jest regularny. Jeżeli się wierzy w AT to tym samym powinno wierzyć się w systemy mechaniczne - pytanie tylko czy jest się w stanie stworzyć program lepszy od naszego mózgu? Pod względem tolerancji ryzyka na pewno - ale czy pod względem analitycznym ?
Co do funduszy Superfund TFI podajże działa w całości na systemach mechanicznych. Ich wyniki pozostawiają jednak wiele do życzenia.
  • 0

#4 Robo gwt

Robo gwt

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 1 lipiec 2011 - 11:12

Miałem na myśli systemy która od razu handlują. Prawdę mówiąc jestem sceptyczny chociaż patrząc na fowardtesty z poprzednich dwóch lat zysk jest regularny. Jeżeli się wierzy w AT to tym samym powinno wierzyć się w systemy mechaniczne - pytanie tylko czy jest się w stanie stworzyć program lepszy od naszego mózgu? Pod względem tolerancji ryzyka na pewno - ale czy pod względem analitycznym ?
Co do funduszy Superfund TFI podajże działa w całości na systemach mechanicznych. Ich wyniki pozostawiają jednak wiele do życzenia.

wypróbuj system do automatycznego handlu na Forex w gowebtrade. Daje on możliwość stworzenia robota w oparciu o własną strategię w kilka minut, a także przetestowania strategii na podstawie danych historycznych, wraz z optymalizacją wyników. Jest prosty w obsłudze, wyeliminowana została potrzeba tworzenia algorytmów. tu jest link do robota: www.gowebtrade.pl/robot
więcej informacji:robo@gowebtrade.com
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie