Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Systemy mechaniczne

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 8 luty 2008 - 9:17

No właśnie. Kombinował ktoś z was z użyciem systemów mechanicznych? Ostatnio dużo nad tym siedzę i widzę (na podstawie backtestów i fowardtestów), że niektóre osiągają nawet niezłe rezultaty. Wygląda na to jednak, że podstawą użycia większości jest cierpliwość i opanowanie. Może ktoś z was może coś polecić? Ja obecnie testuję goldwarrior02b - dam znać jakie osiągnę wyniki.
  • 0

#2 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 8 luty 2008 - 11:30

WIG20FUT_1.jpg WIG20FUT_2.jpg
Witam,
Systemy stają się popularniejsze w bessie :rolleyes: Pisząc o systemach mechanicznych masz na uwadze generowanie
sygnałów transakcji, czy całkowitą automatykę łącznie z zleceniami? Jeden z domów maklerskich miał fundusz oparty
na systemie, pewnie jeszcze to funkcjonuje. Zawsze podziwiałem tych co po 3 m-cach testów ogłaszali sukces, przeliczali
wyniki wstecz i hurrra. Nie mówię już o testach w tydzień czy 2 dni. Najpierw budziło to moje zainteresowanie, potem
podziw, załamanie nad moją tępotą. Ale jestem cierpliwy i uparty. Pierwsze poważniejsze prace prowadziłem
w 2001r. ostatnie jesienią 2006 i kontrola w 2007 + drobne usprawnienia. Tak poglądowo dokładam 2 fotki
Pozdrawiam
  • 0

#3 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 8 luty 2008 - 14:34

WIG20FUT_1.jpg WIG20FUT_2.jpg
Witam,
Systemy stają się popularniejsze w bessie :rolleyes: Pisząc o systemach mechanicznych masz na uwadze generowanie
sygnałów transakcji, czy całkowitą automatykę łącznie z zleceniami? Jeden z domów maklerskich miał fundusz oparty
na systemie, pewnie jeszcze to funkcjonuje. Zawsze podziwiałem tych co po 3 m-cach testów ogłaszali sukces, przeliczali
wyniki wstecz i hurrra. Nie mówię już o testach w tydzień czy 2 dni. Najpierw budziło to moje zainteresowanie, potem
podziw, załamanie nad moją tępotą. Ale jestem cierpliwy i uparty. Pierwsze poważniejsze prace prowadziłem
w 2001r. ostatnie jesienią 2006 i kontrola w 2007 + drobne usprawnienia. Tak poglądowo dokładam 2 fotki
Pozdrawiam

Miałem na myśli systemy która od razu handlują. Prawdę mówiąc jestem sceptyczny chociaż patrząc na fowardtesty z poprzednich dwóch lat zysk jest regularny. Jeżeli się wierzy w AT to tym samym powinno wierzyć się w systemy mechaniczne - pytanie tylko czy jest się w stanie stworzyć program lepszy od naszego mózgu? Pod względem tolerancji ryzyka na pewno - ale czy pod względem analitycznym ?
Co do funduszy Superfund TFI podajże działa w całości na systemach mechanicznych. Ich wyniki pozostawiają jednak wiele do życzenia.
  • 0

#4 Robo gwt

Robo gwt

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 1 lipiec 2011 - 11:12

Miałem na myśli systemy która od razu handlują. Prawdę mówiąc jestem sceptyczny chociaż patrząc na fowardtesty z poprzednich dwóch lat zysk jest regularny. Jeżeli się wierzy w AT to tym samym powinno wierzyć się w systemy mechaniczne - pytanie tylko czy jest się w stanie stworzyć program lepszy od naszego mózgu? Pod względem tolerancji ryzyka na pewno - ale czy pod względem analitycznym ?
Co do funduszy Superfund TFI podajże działa w całości na systemach mechanicznych. Ich wyniki pozostawiają jednak wiele do życzenia.

wypróbuj system do automatycznego handlu na Forex w gowebtrade. Daje on możliwość stworzenia robota w oparciu o własną strategię w kilka minut, a także przetestowania strategii na podstawie danych historycznych, wraz z optymalizacją wyników. Jest prosty w obsłudze, wyeliminowana została potrzeba tworzenia algorytmów. tu jest link do robota: www.gowebtrade.pl/robot
więcej informacji:robo@gowebtrade.com
  • 0