Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pytanie o debiut giełdowy spółki

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Sobiera

Sobiera

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 4 luty 2015 - 13:32

Mam pytanie odnośnie możliwości debiutu spółki. W przypadku prospektu emisyjnego dotyczącego emisji akcji, emitent jest zobowiązany zamieścić sprawozdania za 3 ostatnie lata obrotowe. I tutaj pojawia się moje pytanie. Jak wygląda to w przypadku spółki, która została zarejestrowana np. przed rokiem?  Czy taka spółka może wejść na giełdę czy musi odczekać te 3 lata aby mogła przedstawić odpowiednie sprawozdania? Dodatkowo czy taka spółka, która ma akcje/udziały w innych przedsiębiorstwach działających dłużej niż 3 lata może sporządzić na podstawie ich raportów skonsolidowane sprawozdanie na podstawie którego przygotuje prospekt emisyjny?

Wiem też, że jest możliwość przeprowadzenia odwrotnej fuzji ze spółką już notowaną ale chciałbym dowiedzieć się czy debiut takiej spółki jest możliwy bez takich działań. 

• 0

#2 Jacek Regulski

Jacek Regulski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisany 4 luty 2015 - 13:55

Nie jestem prawnikiem ale na rynku już trochę jestem i zwłaszcza na początku życia rynku NewConnect pojawiało się mnóstwo spółek które były dopiero co założone więc raczej chodzi o 3 lata lub jeśli krócej to całość.

Co do odwrotnego przejęcia czy jak to nazywasz fuzji jest to chyba tańsze wejście na giełdę niż spełniać po kolei wszystkie procedury GPW

• 0