Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Fam Grupa Kapitałowa SA (Fam, FAM)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 3 styczeń 2008 - 23:26

Szanowni Państwo

Informujemy, iż drobni akcjonariusze FAM GK prowadzą akcję mającą na celu wspólne oddziaływanie na dalszy rozwój spółki. Cele inicjatywy zapoczątkowanej przez Kol. Rubika (www.gx160.pl):
1. wzmocnienie roli drobnych inwestorów w akcjonariacie; 2. zapewnienie wsparcia dla realizacji strategii rozwoju FAM GK na lata 2008-2010; 3.przeciwdziałanie potencjalnym zmianą, które mogą godzić w interesy drobnych akcjonariuszy FAM GK; 4. wprowadzenie swoich przedstawicieli do RN spółki.
Inicjatywa będzie realizowana w 2 etapach. W pierwszym etapie akcjonariusze zainteresowani inicjatywą zostaną poproszeni o przesłanie do emitenta świadectw depozytowych w związku z NWZA zwołanym na dzień 6 luty 2008, a następnie (Ci którzy nie będą uczestniczyć w NWZA
osobiście) o przesłanie stosownych pełnomoctnictw. W drugim etapie (po osiągnięciu odzewu na poziomie min 5%) zostanie powołane do życie Porozumienie drobnych inwestorów FAM GK.
Akcja ta jest prowadzona "za" tj. za dalszą, niezakłóconą kontynuacją rozwoju GK FAM, a "nie" przeciw Komuś lub czemuś.

Pozdrawiam
rubik
PS. Rubik to nie tylko inwestor/akcjonariusz/ ale od dwóch lat czynny obserwator , analityk i nadzorca poczynań zarządu czym dzieli sie na swojej stronie internetowej www.gx160.pl. Polecam jego zaangażowanie we własne pieniądze!!!! Tomek Bujak
  • 0

#2 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 4 styczeń 2008 - 13:52

Akcja ruszyła! trwa jej organizowanie się.
  • 0

#3 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 10 luty 2008 - 11:42

Decyzja o podjeciu formy zorganizowanej krystalizuje się . Inicjatywa uzyskala poparcie na walnym co uwidoczniło glosowanie na kandydate zgloszonego przez niezależnych inwestorów.
  • 0

#4 Adam Gardełko

Adam Gardełko

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:58

Fajny temat... pisze jedna osoba haha kazdy inny to olewa. Wazne ze "akcja ruszyla sie organizowac", czy jak to inaczej było napisane? W kazdym razie bełkot. Ale fajnie sie czyta haha. Ja mam pomysl na rozwiazanie pierwszego z waszych problemow, czyli jak zwiekszyc sile akcjonariatu inwestorow - kupcie wiecej akcji. Nie ma za co dziekowac, pozdrawiam całe SII
  • 0

#5 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 12 luty 2008 - 19:57

Temat nie koniecznie musi być polemiką, Tomek pisze i przekazuje informacje, które z jego punktu widzenia uznaje za istotne dla naszej społeczności, kto chce może skorzystać. Tym czasem Pana retoryka ocen personalnych wydaje mi się
bardzo mało konstruktywna , jak i również nie merytoryczna, ani zabawna. Jak dobrze sięgam pamięcią wstecz to również nie po raz pierwszy.

Pozdrawiam
Tadeusz Chrostek
  • 0

#6 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 luty 2008 - 12:16

Informacja tu zamieszczona jest wsparciem dodatkiem do informacji na stonie sii interwencje gdzie są podstawowe informacje w sprawie porozumienia oraz linku gdzie mozna więcej przeczytac na ten temat.
Forum nie sluzy i dla pana p.Adamie tylko do dyskusji. Jak zauwazyłem używa pan go do wylewania żali na sposób działania SII.
Gdyby nie opdowiedż masowa :) szczerze zmartwionych przedstawicieli SII ..mozna by powiedziec rozmawiał pan sam z sobą! :)
Ale wracajac do FAMU . Pozrozumieniem zainteresowanych jest kilkadziesiąt osób ! Dowodem było ostatnie WZA gdzie zarejstrowało siepona 50ciu akcjonariuszy zwykle było kilka osób.
Na przedstawiciela jeszcze nieformalnego porozumienia do RN oddano 5.607.301 głosów czyli 18,54% wszystkich akcji czyli prawie 40% akcji obecnych na WZA!
Jest to olbrzymi sukces drobnego akcjonriatu!
  • 0

#7 Adam Gardełko

Adam Gardełko

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 15 luty 2008 - 17:45

Chrostak, a kto Cie upowaznil to recenzowania mojej wypowiedzi?
  • 0

#8 Adam Gardełko

Adam Gardełko

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 15 luty 2008 - 17:49

Panie Bujak sukces to bedzie jak ten wasz przedstawiciel zostanie naprawde wprowadzony do RN. Juz pan Cieslak jest w RN ZEGA i co z tego? Jakies efekty? Ja nie widze zadnych.
Fajnie by bylo gdyby wszyscy czlonkowie RN z ramienia SII skladali jakies sprawozdania z tego co tam robia.
No chyba ze wszystkim odpowiada taka sytuacja jak teraz, to w takim razie ja mam wazna INICJATYWE - zawiazmy porozumienie ws. sytuacji w KGHMie, wprowadzmy mnie do RN a ja bede tam urzedował. I znowu bedzie mozna sie chwalic ze SII ma swojego przedstawiciela gdzies tam... Oczywiscie zadnych efektow tego nie bedzie, bo ja jestem z natury leniwy ale fakt faktem, ze bedzie mozna chwalic sie ze SII ma swojego czlowieka w RN. Dla celow propagandowych moge nawet nosic wtedy koszulke z napisem I Love SII. Co Wy na to? pozdrawiam, milego weekendu
  • 0

#9 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 15 luty 2008 - 23:55

Zgaduje że do mnie piszesz, choć pomyliło Ci się nazwisko ,ale to pikuś, a Pikuś to mój pies i jego pytałem o zgodę :rolleyes: i zrobił hau hau , i domyśliłem się że się zgodził B) Zdradzę Ci jeszcze pewną tajemnicę
jak mój pies warczy to otwieram krótkie a jak merda ogonem to długie, spróbuj to dobry system. Pozdrawiam
  • 0

#10 Konrad Smok

Konrad Smok

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 luty 2008 - 13:55

Witam,

stosunkowo rzadko wypowiadam się na forum, gdyż nie do końca odpowiada mi taka forma komunikowania się, pozwalająca - jak w tym wypadku - na wygłaszanie dowolnie formułowanych zarzutów, do tego przy zachowaniu całkowitej anonimowości. Panie Adamie mam prośbę, a w zasadzie dwie. 1. - proszę bardziej rozważnie i ze znacznie większym zastanowieniem komentować wypowiedzi pozostałych użytkowników. 2. - moja osobista prośba - zamiast ustawicznie formułować dość lekkomyślne "zarzuty" na forum, oparte na niejasnych argumentach, proszę do mnie po prostu zadzwonić, a będziemy mogli skonfrontować nasze poglądy w poruszanych przez Pana kwestiach. Tel. do mnie na biurko (071) 332-95-66.

Pozdrawiam
Konrad Smok
SII
  • 0

#11 Adam Gardełko

Adam Gardełko

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:57

Panie Konradzie,

prosze mi wybaczyc moja irytacje ale ja odnosze wrazenie, ze z SII nie mozna rozmawiac. Oplacilem skladke, oddzewu zero. Zdenerwowany opisalem wszystko na forum - dostalem odpowiedz Pana Masłowskiego, ze mam okreslic termin przelewu. Podalem termin, oddzewu zero. Potem pojawia sie wiadomosc, ze "w sii nic nie ginie" (cytat moze niedokladny) i ze ani przelewu ani deklaracji nie ma. Ja placilem poprzez bank internetowy wiec jak moge udowodnic, ze pieniadze przelalem?

Druga sprawa - kontakt z SII. Prezes na maile nie odpowiada. Niejednokrotnie probowalem sie dodzwonic ale zawsze odbiera taki pan co tak szybko sie przedstawia i zawze mowi ze on sie dana sprawa nie zajmuje i nie ma do kogo przelaczyc.

Po drugie to nie uwazam, aby prosba o publiczne sprawozdaniaz RN byla jakims nietaktem. Ludzie, ktorzy pracuja - ktorzy za pomoca glosow nas, inwestorow indywidualnych dostali sie do RN powinni w jakis sposob ten dlug zaufania splacic. Bo powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie inwestorzy indywidualni to kto slyszalby w ogole o p. Cieslaku?

A pan to długo w SII pracuje?

Postaram sie zadzwonic jutro, poniewaz mimo, ze nie dostalem karty to zaplacilem za członkostwo i mam zamiar korzystac.

Pozdrawiam
  • 0

#12 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 20 luty 2008 - 21:24

Panie Bujak sukces to bedzie jak ten wasz przedstawiciel zostanie naprawde wprowadzony do RN. Juz pan Cieslak jest w RN ZEGA i co z tego? Jakies efekty? Ja nie widze zadnych.
Fajnie by bylo gdyby wszyscy czlonkowie RN z ramienia SII skladali jakies sprawozdania z tego co tam robia.
No chyba ze wszystkim odpowiada taka sytuacja jak teraz, to w takim razie ja mam wazna INICJATYWE - zawiazmy porozumienie ws. sytuacji w KGHMie, wprowadzmy mnie do RN a ja bede tam urzedował. I znowu bedzie mozna sie chwalic ze SII ma swojego przedstawiciela gdzies tam... Oczywiscie zadnych efektow tego nie bedzie, bo ja jestem z natury leniwy ale fakt faktem, ze bedzie mozna chwalic sie ze SII ma swojego czlowieka w RN. Dla celow propagandowych moge nawet nosic wtedy koszulke z napisem I Love SII. Co Wy na to? pozdrawiam, milego weekendu

Panie Adamie,

Zeby nie wdawać się w zbędną dyskusję odpowiem krótko...

Proszę sprawdzić jakie postulaty stawiało SII w momencie tworzenia się Porozumienia ZEG. Proszę przeanalizować raporty za ostatnie kwartały. Proszę przeanalizować, jakie prace z z naszych propozycji restrukturyzacyjnych zostały wykonane. Proszę również sprawdzić, jak zmieniał się udział w akcjonariacie członków porozumienia i proszę również zauważyć, że w ciągu ponad roku ani razu nie zmniejszyło się zaangazowanie Porozumienia w akcjonariacie, a w dodatku ani jeden uczestnik nie zrezygnował z udziału w Porozumieniu. Myślę, że to jest wystarczający argument mówiący o tym, że osoby będące w Porozumieniu lepiej potrafia analizować sytuację spółki i oceniać moją pracę. Jeśli dla Pana efektem udzialu w RN jest tylko i wyłącznie gwałtowny skok kursu akcji - najlepiej w jak najkrótszym terminie (bo jeśli pisze Pan, że nic sie nie dzieje, to mogę sie domyslac, że chodzi Panu o brak szybkiego wzrostu kursu akcji), to ja odpowiadam, że mnie na tym nie zależy. Mnie zależy na stabilnym i systematycznym wzroście wartości Spółki (nie na przestrzeni tygodnia, ale kilku lat).Pan rzuca slowa na wiatr, nie popierając tego żadnymi konkretnymi informacjami. Propaganda rozsiewana z niezrozumialych powodów nie jest dla mnie zrozumiała. Odpowiedzią na wszelkie Pana wątpliwości są liczby i plany rozwoju Firmy. Proszę je umiejętnie analizowac, a dopiero później komentować moją pracę, a raczej jej efekty.

Piotr Cieślak
SII
  • 0

#13 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 224 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 22 luty 2008 - 15:18

Panie Konradzie,

prosze mi wybaczyc moja irytacje ale ja odnosze wrazenie, ze z SII nie mozna rozmawiac. Oplacilem skladke, oddzewu zero. Zdenerwowany opisalem wszystko na forum - dostalem odpowiedz Pana Masłowskiego, ze mam okreslic termin przelewu. Podalem termin, oddzewu zero. Potem pojawia sie wiadomosc, ze "w sii nic nie ginie" (cytat moze niedokladny) i ze ani przelewu ani deklaracji nie ma. Ja placilem poprzez bank internetowy wiec jak moge udowodnic, ze pieniadze przelalem?

Postaram sie zadzwonic jutro, poniewaz mimo, ze nie dostalem karty to zaplacilem za członkostwo i mam zamiar korzystac.

Pozdrawiam

I ja Panu swego czasu odpisałem , że bardzo proszę o przesłanie potwierdzenia przelewu, gdyż w podanym przez Pana terminie żadnego takiego przelewu nie było. Na moją prośbę oczywiście żadnego odzewu nie było.
Jednocześnie, po kilku PM od czytelników forum na ich wyraźną prośbę, czuję sie w obowiązku udzielić Panu kolejnego ostrzeżenia za .... sposób wypowiedzi. Mam nadzieję, że domyśli się Pan o co chodzi samodzielnie.

Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#14 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 luty 2008 - 14:46

pPiotrze ,pMichale zapraszam panów do i nnej sekcji chyba ze co byłoby na pewno symaptyczne checie sie wypowiedziec na temat FAMU :) . Pan Adam na pewno wie ze nawet internetowe banki posiadaja historie rachunku i moza skopiować swoją płatność i zgłosic sie do biura SII.
Ja zachęcam do wypowiedzi na temat FAMu bo ostatnio sporo sie dzieje i szczególnie Piotr mam nadzieje przyjrzy sie spółce a wlasciwie spółkom PONAR i FAM.
  • 0

#15 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 luty 2008 - 13:30

19 marca 2008 NWZA ważne bo dotyczące możliwości wyłaczenia pp z nowej emisji dla dotyczczasowych akcjonariuszy!
  • 0

#16 Adam Gardełko

Adam Gardełko

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 4 marzec 2008 - 22:02

FAM jest ok
  • 0

#17 spider87

spider87

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 9:52

Co to za dziwny twój w akcjonariacie "porozumienie akcjonariuszy"? Skąd to się wzięło?

• 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie