Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Sprzedanie akcji po odcięciu dywidendy

dywidenda

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 GregZX

GregZX

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 9:38

Cześć,

Mam nadzieję, że piszę w stosownym dziale forum. Kilka dni temu od ceny moich (nie tylko moich ;) akcji KGHM odcięte zostało 5 PLN na poczet dywidendy, która zostanie wypłacona w dwóch ratach. Co by się stało, gdybym teraz sprzedał te akcje? Czy dywidenda dalej zostanie mi wypłacona? Czy moje biuro maklerskie przekaże mi dywidendę, mimo, że nie będę już formalnie akcjonariuszem spółki?

To pytanie może wydawać się nieco głupie dla osób, które miały do czynienia już z taką akcją. pierwszy raz "zgarniam" dywidendę i rozważam różne możliwości.

Dzięki wielkie za wyrozumiałość,

Pzdr,

GP

• 0

#2 Jakub Ciepiela

Jakub Ciepiela

Rekin giełdowy

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 10 lipiec 2014 - 9:49

Witaj!

napiszę tylko, że wystarczy trzymać akcję do końca dnia w którym został wyznaczony tzw. dzień dywidendy. Poniżej podrzucam dwa linki z naszego serwisu, które na pewno Ci się przydadzą. Gdyby coś było jeszcze niejasne zapraszam.

Tutaj masz opisane o prawie do udziału w zyskach rocznych.

Na naszej stronie znajdziesz też wiele informacji opisanych przez praktyków. Jeśli zaczynasz to na pewno się przyda.

• 0

#3 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 10 lipiec 2014 - 10:28

Cześć,

Mam nadzieję, że piszę w stosownym dziale forum. Kilka dni temu od ceny moich (nie tylko moich ;) akcji KGHM odcięte zostało 5 PLN na poczet dywidendy, która zostanie wypłacona w dwóch ratach. Co by się stało, gdybym teraz sprzedał te akcje? Czy dywidenda dalej zostanie mi wypłacona? Czy moje biuro maklerskie przekaże mi dywidendę, mimo, że nie będę już formalnie akcjonariuszem spółki?

To pytanie może wydawać się nieco głupie dla osób, które miały do czynienia już z taką akcją. pierwszy raz "zgarniam" dywidendę i rozważam różne możliwości.

Dzięki wielkie za wyrozumiałość,

Pzdr,

GP

Tak, możesz te akcje sprzedać, dywidenda i tak już jest Twoja.

W tym Akcjonariuszu jest artykuł dla początkujących, gdzie jest wszystko o dywidendach:

http://www.sii.org.p...iaj.html#ak7702

• 0

#4 GregZX

GregZX

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 7:26

Wielkie dzięki za odpowiedzi Panowie! Wszystko jest już dla mnie jasne.

Pozdrawiam,
GP

• 0

#5 wieslawzk

wieslawzk

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 październik 2014 - 20:40

GregZX, gdybyś chciał dowiedzieć się więcej o strategii inwestowania dywidendowego, polecam Ci darmowy kurs video na http://www.youtube.c...dySBk81eMKZluLr

Chętnie też odpowiem, gdybyś miał jakieś pytania odnośnie dywidend,

pozdrawiam,

Wiesław

• 0

Pozdrawiam

Wiesław Zajiczek

Kurs inwestowania dywidendowego: http://www.ekademia.pl/kurs/dywidendy

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: dywidenda