Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

MF chce pobudzić handel na GPW

podatki ministerstwo finansów

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 hardkorowy_inwestor

hardkorowy_inwestor

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 9 lipiec 2014 - 11:07

Przeczytałem, że Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie pakietu mającego pobudzić handel na GPW, a zwłaszcza inwestycje długoterminowe.

"

Resort rozważa m.in.:

- wprowadzenie zachęt podatkowych dla niewycofujących się z inwestycji na rynku głównym GPW przez 4-5 lat;

- zwolnienie z opodatkowanie odsetek od długoterminowych obligacji bankowych bądź zniesienie w okresie 2-3 lat podatku od odsetek z nabytych obligacji wyemitowanych przez banki;

- bilansowanie zysków i strat z inwestycji kapitałowych (odsetek i zbycia papierów) osób fizycznych i rozliczanie dochodów przez podmioty prowadzące ich rachunki.

"

Rząd widzi problem jakim będzie sprzedaż przez OFE akcji i próbuje przeciwdziałać temu co może potem nastąpić...

• 0

#2 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 9 lipiec 2014 - 12:19

Nie za bardzo wiem, co oznacza to:

bilansowanie zysków i strat z inwestycji kapitałowych (odsetek i zbycia papierów) osób fizycznych i rozliczanie dochodów przez podmioty prowadzące ich rachunki.

Czyli co? Tak konkretnie?

• 0

#3 hardkorowy_inwestor

hardkorowy_inwestor

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 9 lipiec 2014 - 12:53

Nie wiem;) To nie moje propozycje;)

Może chodzi o to, że jeśli na akcjach stracimy, a na obligacjach zarobimy to nie zapłacimy podatku od tego co zarobimy, a wszystko rozliczy nasz DM?

• 0

#4 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 9 lipiec 2014 - 13:49

No wiem. Też gdzieś to dzisiaj czytałem i dalej nie rozumiem o co chodzi z tym bilansowaniem.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: podatki, ministerstwo finansów