Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wybór rachunku maklerskiego

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 fristajl

fristajl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 1 lipiec 2014 - 0:22

Witam,

Szukam nowego rachunku maklerskiego. Zależałoby mi, aby spełniał on następujące kryteria:

1) brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku
2) dostęp do darmowej aplikacji na iPhona, która umożliwia śledzenie notowań w czasie rzeczywistym oraz składanie zleceń
3) możliwość dokonywania darmowych przelewów na zewnątrz w PLN (może być od jakiejś kwoty przelewu)
4) dostęp do najbardziej podstawowych instumentów - akcje, obligacje, ETF

Jestem członkiem SII tak więc chętnie skorzytam ze zniżek przysługujących SII.

Wstępnie wyselekcjonowałem DM mBanku. Czy jest coś innego na rynku co spełniałoby powyższe kryteria a co być może pominąłem? Chętnie wybrałbym DM z niższymi prowizjami niż DM mBank o ile taki jest przy zachowaniu powyższych kryteriów. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Maciek

• 0

#2 Alina K.

Alina K.

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 1 lipiec 2014 - 0:26

Po pierwsze SII nie ma zniżki na mBank. Była wcześniej ale niema niestety. W innym wątku był poruszany ten temat. Co do reszty to wcześniej poleciłabym xtb bo było bez opłat, niska prowizja i duża platform również mobilnych ale ostatnio zmienili platformę i są spore opłaty. Ofertę bośa przeglądałeś?

Edytowany przez Alina K., 1 lipiec 2014 - 0:26 .

• 1

#3 fristajl

fristajl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 1 lipiec 2014 - 9:41

Dzięki Alina za odpowiedź :)

1) XBT: mam tam aktualnie rachunek, dotychczas byłem z niego zadowolony ale w związku ze zmianami, o których wspominasz uciekam z tego DM. Oni też nie mieli dotychczas aplikacji mobilnej.
2) mBank: mam eMaklera w mBanku i tam faktycznie nie ma zniżek z SII ale oddzielnym tematem jest chyba DM mBank i tam powinny być zniżki. Tak przynajmniej wynika ze strony SII. Jeżeli informacja ta byłaby nieaktualna to proszę o informację gdyż rozpatruję DM mBanku. Czy byłabyś w stanie znaleźć link do dyskusji, gdzie była poruszana kwestia zniżek w mBanku?
3) BOŚ: patrzyłem pobieżnie na ich ofertę i wydawało mi się, że nie mają aplikacji na telefon, która umożliwiałaby śledzenie notowań i dokonywanie transakcji, jeżeli coś przeoczyłem to będę wdzięczny za skorygowanie. Wieczorkiem dogłębniej przeanalizuję ich stronę :)

Jeśli ktoś miałby jakieś inne propozycje DM to też chętnie przeanalizuję.

• 0

#4 Alina K.

Alina K.

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 1 lipiec 2014 - 10:20

Wybacz późną porą odpisywałam. Na giełdę była Sidoma i faktycznie platformy mobilnej nie było. Do forexu mieli ich kilka na tablety, telefony itd.

• 0

#5 Bartosz_Kaniewski

Bartosz_Kaniewski

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów

Napisany 1 lipiec 2014 - 13:32

Ja się nie spotkałem jeszcze z aplikacją do platformy giełdowej. Nie skaczę po DM więc ciężko mi stwierdzić czy jest tak na pewno. Korzystam już od lat wielu z beskidzkiego ale to raczej z sentymentu bo jeszcze przychodziłem tam do biura.

Może już czas faktycznie na zmianę...

@fristajl

Czy ta aplikacja się przydaje czy to tylko taki wodotrysk?

• 0

#6 Lekhu

Lekhu

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 1 lipiec 2014 - 14:00

Z mojej strony napisać mogę tylko o DM ING oraz DM BOŚ:

W jednym i drugim dla członków SII jest dostępna opcja rachunku bezpłatnego.

Jeszcze rok temu w ING nie było żadnej aplikacji mobilnej, a aplikacja Sidoma Online była dla mnie kłopotliwa w codziennym użytkowaniu z uwagi na niestabilność pracy.

W DM BOŚ jest aplikacja mobilna, ale tylko w opcji rachunku płatnego. Minusem jest jednak to, że nie posiada ona opcji składania zleceń wg informacji na stronie bossa.pl.

Tak, czy inaczej DM BOŚ posiada dobrą ofertę edukacyjną oraz rozbudowany dział analiz i rekomendacji. Zajmuje wysoką pozycje w ostatnim rankingu biur maklerskich (2014?).

• 1

#7 fristajl

fristajl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 1 lipiec 2014 - 15:31

@Bartosz_Kaniewski
W XTB i Aliorze czegoś takiego nie miałem więc nie mogę się ustosunkować. W eMaklerze aplikacja na telefon (Statica) umożliwiała tylko sprawdzenie notowań walorów w czasie rzeczywistym a więc jej działanie było bardziej ograniczone niż to co wpisałem w moich oczekiwaniach :) Niemniej jednak już taka drobna rzecz stanowiła dla mnie dużą wartość. Póki co jest ona darmowa ale w TOiP jest napisane zdaje się, że taki stan będzie się utrzymywał do końca roku albo jakoś do stycznia 2015, pytanie co będzie dalej. Uciążliwe jest też to, że aplikacja aktywna jest przez 3 miesiące i co 3 miesięce trzeba przedłużać aktywację (póki co za darmo).

• 0

#8 Inventer89

Inventer89

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 1 lipiec 2014 - 20:23

Również kończę swoją przygodę z XTB. Bardzo dobrze wspominam lata spędzone z XTB. Niestety prowizje są zbyt duże - choć gdy zachce mi się mieć dostęp do rachunków zagranicznych, to pewnie powrócę :)

Ja się rozglądam za Deutsche Bank - do prowadzenia rachunku maklerskiego trzeba mieć konto w tymże banku, jednak z tego co się dowiedziałem można je mieć za darmo. Prowizja to 0,19%. I są apki na iOS. Głębiej przejrzę warunki w przyszłym tygodniu.
  • 1

#9 Jakub Ciepiela

Jakub Ciepiela

Rekin giełdowy

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 2 lipiec 2014 - 9:58

Z dyskusji widzę, że prowizja i platformy mobilne są dla Was najważniejsze. Nawet nie tylko to żeby platforma mobilna była ale była dobra, posiadała jakieś funkcje (nie tylko podgląd notowań).

Mam w związku z tym pytanie do Państwa, czy porównując rachunku w różnych instytucjach bierzecie również pod uwagę czy jest to bankowy DM, a jeśli tak to czy ma znacznie czy jest duży/mały bank, czy oferta DM jest powiązanie z ofertą bankową np. możliwość zakupu akcji pod zastaw środków na lokacie?

P.S.

Na rynku jest wiele rankingów instytucji finansowych, może zrobić ankietę dotyczącą platform? Chcecie się z ciekawości dowiedzieć z jakich platform korzystają inni?

• 0

#10 Inventer89

Inventer89

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 2 lipiec 2014 - 11:47

To musi być duży DM, albo z renomą jak XTB, albo powiązany z dużym bankiem, szczerze mówiąc nie załóżmy bym konta maklerskiego w spółdzielczym
  • 0

#11 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 4 lipiec 2014 - 18:40

Dziwne podejście. Dla mnie w zasadzie "renoma" nie ma znaczenia. Czy to bank, czy duży lub mały niezależny broker - to może być ważne dla mocno lewarowanych day traderów. Dla mnie liczą się niskie prowizje.

Jest jedna rzecz, za którą byłbym skłonny zapłacić nieco więcej - i to są zaawansowane zlecenia. Przy czym oferowane przez ING i BOSSA zlecenia OTO, OCO i Trailing to trochę za mało jak dla mnie. Gdyby można było te zlecenia przynajmniej jedno od drugiego odpalać...

Aha - obecnie korzystam z Aliora. Jakoś mi tak zostało, a założyłem, bo można było założyć nie ruszając tyłka z fotela (online).

Edytowany przez Inwestor giełdowy, 4 lipiec 2014 - 18:41 .

• 0

#12 fristajl

fristajl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 6 lipiec 2014 - 23:52

Nie ma dla mnie znaczenia czy jest to bankowy DM. Nie ma znaczenia czy bank jest duży czy mały. Ważne, aby był to podmiot regulowany przez KNF i to mi wystarcza. Jeżeli jest bankowy to jakieś dodatkowe oferty np. ON dla zgromadzonych środków pieniężnych byłyby miłym dodatkiem. Renoma jest dla mnie ważna ale rozumiana jako brak złej sławy jeśli chodzi o obsługę klienta, działalność systemów IT.

Poniżej moje krótkie podsumowanie wybranych informacji jakie uzyskałem w ostatnich dniach w odniesieniu do oferty DM, które były dotychczas polecane w tym wątku. Mogło mi się gdzieś coś pomylić więc jakby co warto niezależnie zweryfikować aktualność poniższych informacji jeśli ktoś szukałby rachunku dla siebie. Ja zdecydowałem się póki co na DM mBanku.

BOŚ:

Jest oferta dla członków SII. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie w pakiecie żółtym. Akcje 0,29%, ETF 0,25%. W pakiecie żółtym brak aplikacji mobilnej. Jest ona dostępna w pakiecie zielonym, który kosztuje 45 zł/mies. Można się z tej opłaty zwolnić jeśli robi się miesięcznie 20 tys. obrotu. Aplikacja umożliwia tylko śledzenie notowań. Przelewy między DM a bankiem BOŚ chodzą zgodnie z sesjami. Koszt przelewu to 1 zł w przypadku przelewów poniżej 500 zł.

mBank:

Jest oferta dla członków SII. Brak opłat za otwarcie i prowadznie. Akcje i ETF 0,35%. Jest za darmo dostęp do aplikacji mobilnej umożliwiającej śledzenie notowań i składanie zleceń. Przelewy między DM a mBankiem chodzą w czasie niemalże rzeczywistym poza godzinami wieczornymi i weekendami. Przelewy do mBanku za darmo, do innych banków 5 zł.

ING:

Jest oferta dla członków SII. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie. Akcje i ETF 0,29% ale jest teraz fajna promocja, która pozwala jeszcze obniżyć opłaty od transakcji. Aplikacji mobilnej póki co brak ale trwają prace nad nią i najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni-miesięcy zostanie udostępniona. Przelewy między DM a ING do 2h, zazwyczaj mieszczą się do 1h. Przelewy do ING za darmo, do innych banków 1,5 zł.

Deutche Bank:

Brak oferty dla członków SII ale oferta standardowa wydaje się bardzo ciekawa. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie ale jest za to kwartalna opłata od wartości aktywów w wysokości 0,003%. Akcje i ETF 0,19%. Jest aplikacja mobilna pozwalająca śledzić notowania. Przelewy między DM a DB do 10 min. Przelewy do DB i na zewnątrz za darmo.

• 1

#13 Jacek Regulski

Jacek Regulski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisany 8 lipiec 2014 - 15:30

mBank:

Jest oferta dla członków SII. Brak opłat za otwarcie i prowadznie. Akcje i ETF 0,35%. Jest za darmo dostęp do aplikacji mobilnej umożliwiającej śledzenie notowań i składanie zleceń. Przelewy między DM a mBankiem chodzą w czasie niemalże rzeczywistym poza godzinami wieczornymi i weekendami. Przelewy do mBanku za darmo, do innych banków 5 zł.

Popraw swoje podsumowanie - NIE MA OFERTY DLA CZŁONKÓW SII

• 0

#14 rabarbar

rabarbar

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • Miejscowość:Czeladź

Napisany 14 sierpień 2014 - 8:43

Z dyskusji widzę, że prowizja i platformy mobilne są dla Was najważniejsze. Nawet nie tylko to żeby platforma mobilna była ale była dobra, posiadała jakieś funkcje (nie tylko podgląd notowań).

Mam w związku z tym pytanie do Państwa, czy porównując rachunku w różnych instytucjach bierzecie również pod uwagę czy jest to bankowy DM, a jeśli tak to czy ma znacznie czy jest duży/mały bank, czy oferta DM jest powiązanie z ofertą bankową np. możliwość zakupu akcji pod zastaw środków na lokacie?

P.S.
Na rynku jest wiele rankingów instytucji finansowych, może zrobić ankietę dotyczącą platform? Chcecie się z ciekawości dowiedzieć z jakich platform korzystają inni?

Temat bardzo ciekawy ale trudny.
Na moim blogu, z którym wystartowałem niedawno, w wakacje zamieściłem próbę porównania kilkunastu rachunków maklerskich.
Niestety, nie dysponowałem wtedy wystarczającą ilością czasu więc musiałem się ograniczyć do kilku najlepszych ofert nie robiąc pełnego przeglądu rynku.
Piszę, iż temat trudny gdyż wymaga dużego nakładu pracy w krótkim czasie. Aby ogarnąć dużą ilość ofert i zdąrzyć opublikować artykuł przed zmianą warunków promocyjnych w biurach trzeba się naprawdę sprężyć. Zwłaszcza, że moim zamysłem było wyszukanie oferty z rachunkiem maklerskim, kontem osobistym oraz rachunkiem FOREX. Zadanie karkołomne i wiem że nie najlepiej mi to wyszło. Postaram się za jakiś czas odświeżyć temat i napisać nowy artykuł ale potrzebuję na to wygospodarować więcej wolnego czasu.
Zatem ja osobiście zachęcam do podjęcia tematu i jestem bardzo zainteresowany wynikiem pracy :)
A to link do mojego artykułu: http://inwestor.org....k-inwestycyjny/ a to drugi z artykułów po otwarciu wybranego konta http://inwestor.org....abylem-opisuje/

Edytowany przez rabarbar, 23 sierpień 2014 - 6:41 .

• 0