Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

co sądzicie o afecie podsłuchowej

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#1 tomekbienczyk

tomekbienczyk

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Zainteresowania:motocykle, podróże, koszykówka

Napisany 17 czerwiec 2014 - 14:57

Wg. mnie stracimy wiarygodnosc kraju

• 0

#2 Jakub Makowski

Jakub Makowski

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 14:59

Rosyjska gazeta już się z nas naśmiewa, że oskarżeni zostaną Rosjanie albo marsjanie o nagrywanie ;)

• 0

#3 Jakub Makowski

Jakub Makowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 15:15

Bajka o aferze taśmowej

• 0

#4 p.rylewski

p.rylewski

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:11

Niestety więcej na tym stracimy, niż ugramy. Chociaż paradoksalnie "skompromitowani" politycy mogą zyskać w oczach wyborców -- na zasadzie: "ten X to nawet równy chłop jest, cham, ale swój".

• 0

#5 Jacek Regulski

Jacek Regulski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 12:14

Ja mam inne zdanie. Wprost chciał zrobić aferę, a tak na prawdę nic strasznego nie wyszło. W wielu tych rozmowach nie widzę na prawdę nic złego. Jeśli się znają rozmówcy to przeklinać sobie mogą ile chcą. Obgadywali innych? Kto tego nie robi od czasu do czasu?! Nawet to o murzyńskości i niskiej samoocenie jest w w tym dużo prawdy.

Znacznie bardziej mnie bulwersuje to, że nasze służby powołane do ochrony tajemnic państwowych, najwyższych urzędników itd. nie poradziła sobie z czymś takim. Wyszedł brak m.in. wyszkolenia, technologi. Myślę, że jeśli jakiś dziennikarz albo kelner mógł podsłuchiwać i nagrywać to obce służby robią to już od dawna i bardzo dokładnie.

• 0

#6 ews

ews

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 2 lipiec 2014 - 14:42

A mnie bulwersuje nie poziom rozmów ale kwoty wydawane na te tzw. biznesowe spotkania. Wyraźnie widać, że z interesami mają niewiele wspólnego a kwoty rzędu ponad tysiąca zł dla posiłek dla 2 osób to moim zdaniem przesada

• 0

#7 p.rylewski

p.rylewski

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 1:01

Myślę, że jeśli jakiś dziennikarz albo kelner mógł podsłuchiwać i nagrywać to obce służby robią to już od dawna i bardzo dokładnie.

To chyba całkiem oczywiste - to właśnie są powołane. A kontrwywiad ma im to utrudniać.

• 0

#8 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 14 lipiec 2014 - 11:11

A mnie bulwersuje nie poziom rozmów ale kwoty wydawane na te tzw. biznesowe spotkania. Wyraźnie widać, że z interesami mają niewiele wspólnego a kwoty rzędu ponad tysiąca zł dla posiłek dla 2 osób to moim zdaniem przesada

Dokładnie, zupełnie nie wiem dlaczego Sikorski z Rostowskim nie mogli zjeść za 200-300 zł, tylko od razu musieli za 1300 zł.

• 0

#9 Jakub Ciepiela

Jakub Ciepiela

Rekin giełdowy

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 14 lipiec 2014 - 11:25

Ostatnio czytałem wypowiedź kelnera z dobrej warszawskiej restauracji, że te 1300 zł świadczy, że się spieszyli i nie zjedli/wypili dużo;)

• 0

#10 Szymon Bartnik

Szymon Bartnik

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisany 30 lipiec 2014 - 12:31

Ja mam inne zdanie. Wprost chciał zrobić aferę, a tak na prawdę nic strasznego nie wyszło. W wielu tych rozmowach nie widzę na prawdę nic złego. Jeśli się znają rozmówcy to przeklinać sobie mogą ile chcą. Obgadywali innych? Kto tego nie robi od czasu do czasu?! Nawet to o murzyńskości i niskiej samoocenie jest w w tym dużo prawdy.

Znacznie bardziej mnie bulwersuje to, że nasze służby powołane do ochrony tajemnic państwowych, najwyższych urzędników itd. nie poradziła sobie z czymś takim. Wyszedł brak m.in. wyszkolenia, technologi. Myślę, że jeśli jakiś dziennikarz albo kelner mógł podsłuchiwać i nagrywać to obce służby robią to już od dawna i bardzo dokładnie.

No tak, szokują ludzi różne niepoprawne politycznie zwroty, przekleństwa itd. to trochę hipokryzja, bo tak naprawdę każdy wie, że w gronie prywatnym, gdzie nikt Cię nie podsłuchuje, mówisz do osoby którą znasz, nikt nie przebiera w słowach, nie przejmuje się przekleństwami. Nie oszukujmy się, że wszyscy są tacy święci, jest wręcz przeciwnie.

Mówię tu oczywiście głównie o zwrotach, wulgaryzmach używanych w tych rozmowach.

Natomiast kwestia tak ogromnego rachunku w restauracji również budzi we mnie wiele negatywnych emocji...

• 0

Człowiek ma tylko jedną broń do walki ze swoimi pomyłkami – własny rozum Ludvik von Mises

#11 hardkorowy_inwestor

hardkorowy_inwestor

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 13:01

Afera już przycichła...

• 0

#12 borsk89

borsk89

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Białystok
  • Zainteresowania:Muzyka, nowe technologie i rpg

Napisany 31 lipiec 2014 - 14:40

Afera przycichła jak każda. Kto teraz pamięta te afery z Samoobroną czy SLD? Nikt.

Jednak jak dla mnie ta afera nie była jakaś poważna. A po wypowiedziach Sikorskiego nabrałem do niego szacunku.

• 0

#13 Szymon Bartnik

Szymon Bartnik

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:08

Afera przycichła jak każda. Kto teraz pamięta te afery z Samoobroną czy SLD? Nikt.

Jednak jak dla mnie ta afera nie była jakaś poważna. A po wypowiedziach Sikorskiego nabrałem do niego szacunku.

Fakt, bardziej rozdmuchana była. Ktoś chciął osiągnąć jakiś spektakularny efekt, jednak nie do końca to wyszło...

• 0

Człowiek ma tylko jedną broń do walki ze swoimi pomyłkami – własny rozum Ludvik von Mises

#14 DAVGAZ

DAVGAZ

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Zainteresowania:Budownictwo Mieszkaniowe

Napisany 19 sierpień 2014 - 12:19

Fakty są takie, że państwo straciło na wiarygodności, ale kto trzymał władzę nadal ją trzyma, i bez względu do się będzie działo będzie ją miał....

• 0

#15 KancelariaTopolowa

KancelariaTopolowa

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Zainteresowania:Kancelaria Adwokackia pani adwokat Agaty Berniak-Ryży w Krakowie

Napisany 19 sierpień 2014 - 14:51

Zgadzam się  z DAVGAZ

• 0

#16 Szymon Bartnik

Szymon Bartnik

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 11:09

Ja również, w zasadzie efekt chyba nie został osiągnięty, a zaufanie do państwa nadszarpnięte bardzo.

• 0

#17 KoppertBS

KoppertBS

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisany 21 sierpień 2014 - 13:34

Ja mam tylko jeden ciekawy cytat Leca, który moim zdaniem dobitnie komentuję to co się stało;

"Nic nie mija bez echa, nawet cisza."

• 0

#18 LegalStatus

LegalStatus

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Zainteresowania:Prawo

Napisany 22 sierpień 2014 - 11:43

Najgorsze jest to, że z tej afery wynika dwa proste fakty (1) Nikt się z nami nie liczy (2) Jesteśmy (nasza praca jest) czyjąś własnością.. i tu nie chodzi tylko o państwo, ale aktualnie rządzących

• 0

#19 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 9:17

Najgorsze jest to, że z tej afery wynika dwa proste fakty (1) Nikt się z nami nie liczy (2) Jesteśmy (nasza praca jest) czyjąś własnością.. i tu nie chodzi tylko o państwo, ale aktualnie rządzących

Jeszcze kilka rzeczy można wywnioskować m.in. że nasze służby są beznadziejne.

• 0

#20 Szymon Bartnik

Szymon Bartnik

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 13:12

Jeszcze kilka rzeczy można wywnioskować m.in. że nasze służby są beznadziejne.

A całe państwo słabe. Można mnożyć przykłady, tylko czy jest już sens...

• 0