Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

szkolenia giełdowe

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 23:25

Witam, chciałbym sie dowiedzieć Waszej opinii o szkoleniach giełdowych. Takie jak np. Profesjonalny Inwestor i inne. Czy opłaca sie uczestniczyć ? Mam na myśli szkolenia płatne ;) Może jakieś opinie uczestników?
  • 0

#2 Agnieszka Witkowska

Agnieszka Witkowska

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 4 styczeń 2008 - 20:24

Witam, co prawda nie uczestniczyłam w płatnych szkoleniach, ale miałam przyjemność uczestniczyć w otwartnym szkoleniu w warsztatach z analizy technicznej. Odbywało się na na podstawie hipotetycznych danych dla spółki która przygotowywała się na debiut na NewConnect. Fakt ciekawe dla inwestorów spółki, coś typu gotowa prognoza, ale obserwując sale widziałam że zaawansowani się ziewali, początkujący mieli w oczach lekki zament jedyne zainteresowanie ze stony tychże inwestorów. Wniosek mój taki że trudno dobrać dla siebie odpowiednie szkolenie. Dla początkujących jest sporo opracowań, z których korzystałam i mogę kilka polecić, ale szkolenia cięzko ocenić tylko po cenie :lol: :lol:
  • 0

#3 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 5 styczeń 2008 - 11:14

Witam,

Uczestniczyłem w wielu szkoleniach i tych "bez płatnych" jak i płatnych. Nie widzę istotnej korelacji tj. związku po między
odpłatnością a poziomem merytorycznym, czy poziomem prezentacji wartości merytorycznych. Bywają zajęcia, w których
uczestniczy się w pełni przez cały czas, nawet jak jest to 5 czy 8 godzin zajęć "bezpłatnych", jak i takie, za które zapłacisz
kilka stów i odbiera się je, jako max sp...... , zepsute, ale nawet jak po tych słabszych pozostaje materiał dydaktyczny,
papierowy, czy elektroniczny, to jest, do czego po czasie wrócić i z czego korzystać.
Po drugie moim zdaniem, w zdecydowanej większości przypadków nie ma szkoleń bezpłatnych, zawsze ktoś za to płaci
Jak nie bez pośrednio to pośrednio. Osobiście wolę te płatne, ale o wyborze decyduje zawartość i cel.
Jedno z podstawowych założeń ekonomii można ująć w stwierdzeniu że " nie ma darmowych obiadków" :)

Pozdrawiam
  • 0

#4 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów
  • Miejscowość:Legionowo

Napisany 7 styczeń 2008 - 19:43

Znaczy sie powinno się wybrać na kilka szkoleń, i dopiero potem wyciągnąć ewentualne wnioski czy opłacalo się czy nie :) Jak sam nie sprawdzisz to się nie przekonasz :)
  • 0

#5 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 7 styczeń 2008 - 20:47

Właśnie tak, tak uważam. Osobiście nie pamiętam takiego szkolenia z którego bym coś nie wyniósł.
Nie mam oczywiście na myśli łyżeczki lub długopisu :rolleyes: czy innych wartości materialnych :)
  • 0

#6 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów
  • Miejscowość:Legionowo

Napisany 7 styczeń 2008 - 21:32

Panie Taduszu nikt Pana nie bedzie posądzał o dlugopis :D

Wniosek z tego jeśli z darmowych szkoleń można coś wynieść to po co przeplacać :D
  • 0

#7 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 7 styczeń 2008 - 22:26

Możesz liczyć na lepszy długopis , ciastka i kawę :rolleyes:a czasami i obiad
Powiem tak, w Ikei zjesz hot doga za 1 zeta, w Macro poczęstujesz się od hostessy ciasteczkiem, czekoladką,
pasztecikiem kawą itp. a w Geancie na galerii dostaniesz próbkę perfum do poniuchania i ulotkę z rabatem
na letnie wczasy a w Media Markt to pół sklepu w promocji, ale ja kupuje to co potrzebuje a nie to co akurat jest w promocji. Jak tak się złoży że jest zbieg promocji z moimi potrzebami to OK, mogę powstrzymać się od natychmiastowego pragnienia i kupić coś po lub przed sezonem ale to co potrzebuję. Jeśli za "jakiś " zestaw wiedzy
muszę zapłacić 10-20tyś + frycowe, to za przeproszeniem ale na ATK nikt mi tego za darmo nie powie,( bo też musiał za to zapłacić) chyba że w 100 odcinkach przez 50 lat. Po za tym ATK jest darmowe dla uczestników, a nie zawsze tak było,
i nie sądzę by nic nie kosztowało
  • 0

#8 Kacper Paluch

Kacper Paluch

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 7 luty 2008 - 12:35

Witam!!

Odnośnie szkoleń... Byłem na 1 szkoleniu (darmowym) z AT organizowanym przez TMS...
14 lutego we Wrocławiu odbędzie się szkolenie "podstawowe", organizowane przez XTB. Jeżeli chcielibyście uzyskać więcej informacji to zapraszam na: http://www.xtb.pl/strona.php?p=55 (jest tam dokładny opis itp). Ja już się zapisałem, skoro i tak mam wolne, to mogę iść i posłuchać...
  • 0

#9 Kacper Paluch

Kacper Paluch

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 luty 2008 - 15:37

6 marca we Wrocławiu odbędzie się szkolenie z AT, więcej informacji pod adresem: http://www.tmsdirect.pl/szkolenia.php
  • 0

#10 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 28 luty 2008 - 13:58

sznasa na darmoche kawa w cenie darmochy! juz w najblizszą sobote na GPW spotkanie oddzialu
na Giełdzie Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4 w sali NewConnect.

Program spotkania:
12:00 – 13:00 „Analiza Finansowa, jak przewidzieć zyski spółek" - Marcin Dybek - Analityk Finansowy - Centrum Analiz Finansowych EBIT
13:00 – 13:10 Przerwa
13:10 – 14:00 c.d. wykładu analityka z popularnego portalu www.rsg.pl
14:00 – 14:15 Przerwa kawowa
14:15 – 14:55 Kluby Inwestora - forma, zasady działania - Michał Lachowicz
14:55 – 15:10 Kluby Inwestora, propozycje oddziału - Tomasz Bujak
15:10 – 15:15 Przerwa
15:15 – 16:00 Sprawy bieżące Oddziału.
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie