Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

Wybór ZUS a OFE?

ZUS OFE emerytury

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#21 spider87

spider87

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:40

Problemem nie jest wybór między ZUS a ZUS i OFE jednak zupełnie coś innego. Problemem jest cały system emerytalny, który jeśli nie zostanie zmieniony to będziemy niedługo oczekiwać kolejnego podwyższenia wieku emerytalnego, zwiększenia składek albo zmniejszenia wysokości emerytur.

• 0

#22 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 4 lipiec 2014 - 18:55

Wybrałem OFE. Nie z nadziei na krociowe zyski, tylko z czystej przekory i niechęci do zorganizowanej złodziejki.

No i w zasadzie preferuję nawet g*** warte realne papiery wartościowe niż zapis palcem po wodzie w zbankrutowanym ZUS. Może kiedyś wybory wygra Kongres Nowej Prawicy i pozwolą przenieść te papiery na prywatne rachunki inwestycyjne, a potem zrobić z tym, co się komu żywnie podoba.

:D

• 0

#23 Bartosz_Kaniewski

Bartosz_Kaniewski

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów

Napisany 8 lipiec 2014 - 10:45

Polacy nie potrafią oszczędzać  więc takie trochę przymuszanie do oszczędzania na emeryturę nie jest złe ale na litość niech nie okradają w biały dzień Polaków!!

• 0

#24 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 8 lipiec 2014 - 20:05

Jeśli nie potrafią oszczędzać, to między innymi przez dekady tresury, która próbuje im wmówić, że zatroszczy się o ich dobro i pełną michę. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek wychował rozsądnego, odpowiedzialnego człowieka przez ciągłe wyręczanie go (skrajnie nieudolne zresztą) w tym, co powinno należeć do jego elementarnych obowiązków.

• 0

#25 Bartosz_Kaniewski

Bartosz_Kaniewski

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów

Napisany 9 lipiec 2014 - 0:27

Ale trzeba stopniowo ludzi przyuczać żeby z pokolenia na pokolenia było przekazywane w genach. Jeśli teraz jak to ktoś wyżej pisze Korwin odda te pieniądze na prywatne rachunku (pomijając upadek systemu emerytalnego) to ludzie to wydadzą moment.

• 0

#26 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:39

A kto miałby tych ludzi niby przyuczać? Dobrotliwe państwo, pełne troski o ich dobro? Czyli - ci goście z taśm? Litości.

To są, niestety, dwie skrajnie różne wizje człowieka i roli państwa. Prawica stawia na wolność i odpowiedzialność, lewica chce nas wychowywać i się o nas troszczyć. Przepraszam, ale te opowieści o wychowywaniu mrożą mi krew w żyłach. Do pewnych rzeczy się ludzi nie przygotowuje. Rodzimy się wolnymi ludźmi, wystarczy tego nie psuć. Mężczyzna nigdy nie jest gotowy na bycie np. mężem czy ojcem - staje się nim po prostu i wtedy musi wziąć tyłek w troki i dorosnąć do roli, w którą wszedł. Tak to działa.

• 0

#27 hardkorowy_inwestor

hardkorowy_inwestor

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 9:29

Bycie mężem czy ojcem wynika trochę z natury ale też z nauki bo przecież obserwujemy swojego ojca jak nas wychowuje.

Inwestowania i dbania o własne oszczędności nikt nas nie uczy, dziecko nie ma możliwości "podglądnąć" jak robią to rodzice.

Uważam, że na lekcjach przedsiębiorczości powinna się mówić o możliwościach inwestycji, ryzykach itd po pierwsze wychodząc już ze szkoły młodzież będzie wiedzieć, że nie ma cudów jak amber gold, a na własną emeryturę trzeba zapracować samemu.

• 0

#28 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 21:29

Nie do końca rozumiem ideę - rozumiem, że wolność i odpowiedzialność są OK, ale uczyć nas tego będzie socjalistyczne państwo przez publiczne szkoły?

Nie rozumiem, czym się przedsiębiorczość, finansowy rozsądek i odpowiedzialność różnią od całej reszty materii przekazywanej w domowym wychowaniu. Tej tajemnej wiedzy, że trzeba wziąć tyłek w troki, brać się do roboty i samemu zapracować na siebie i swoją przyszłość, że trzeba mieć trochę pieniędzy na czarną godzinę, że kredyty trzeba brać z głową a najlepiej ich unikać, to mnie akurat nauczył dziadek, który, z racji różnorakich okołowojennych perypetii, nie skończył nawet podstawówki.

• 0

#29 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 16 lipiec 2014 - 10:18

http://www.sii.org.p...ion.html#ak7813

Najnowsze statystyki. Jak dobrze pójdzie, to będzie milion.

• 0

#30 spider87

spider87

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 10:52

To zdecydowanie za mało żeby OFE było wciąż tak znaczące na giełdzie jak obecnie...

• 0

#31 Majasowak

Majasowak

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 16 lipiec 2014 - 12:53

Zainwestowałam w OFE, zobaczymy co z tego będzie. 

• 0

#32 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 4 sierpień 2014 - 8:36

1,7 mln.

To według Was dobry wynik, czy zły?

• 0

#33 arielka1990

arielka1990

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Zainteresowania:Muzyka i rpg

Napisany 4 sierpień 2014 - 10:28

Póki mam wybór to wybrałam OFE. Jak to nic nie da to przynajmniej będę mogła się z tego wycofać i przejść całkowicie do ZUSu ;->

• 0

#34 marlenawilcz

marlenawilcz

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 6 sierpień 2014 - 8:58

Ja wybiorę OFE, nie liczę z tego tytułu na zysk ale tak trochę z czystej przekory w stosunku do Rządu, który leci w kulki z naszymi "emeryturami".

Również wybrałam OFE. Mam bardzo podobne zdanie :)

• 0

#35 Adrian Mackiewicz

Adrian Mackiewicz

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 13:56

Już 2,3 mln osób w OFE, a dokumenty wciąż są liczone. A jeszcze całkiem niedawno zastanawialiśmy się, czy będzie milion. A do końca 30 lipca zapisanych było zaledwie 1,3 mln osób.

Milion osób zapisało się w jeden dzień? Nic dziwnego, że strona internetowa ZUS-u wysiadła.

• 0

#36 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 13:11

Dane na dzisiaj to ponad 2,5 mln.

• 0

#37 rysiekx89

rysiekx89

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Gniezno

Napisany 14 sierpień 2014 - 11:17

No to jak widać mało kto chce wyrzucać kasę w błoto. Czy w ZUS.

• 0

#38 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 22:08

Podziwu godna liczba, biorąc pod uwagę, ile zrobiono, żeby utrudnić obronę OFE i skomplikować sam proces pozostania poza ZUS. Trzeba więc będzie zrobić ustawową dorzynkę i przenieść resztę siłą.

• 0

#39 Szymon Bartnik

Szymon Bartnik

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:19

Ja wybiorę OFE, nie liczę z tego tytułu na zysk ale tak trochę z czystej przekory w stosunku do Rządu, który leci w kulki z naszymi "emeryturami".

Również wybrałam OFE. Mam bardzo podobne zdanie :)

Coś czuję że 70% ludzi, którzy wybrali OFE miało takie same przesłanki :) Ja również z czystej przekory i zasady, że choćby to były grosze, to nie przekażę ich do ZUSu.

• 0

Człowiek ma tylko jedną broń do walki ze swoimi pomyłkami – własny rozum Ludvik von Mises

#40 slawkoon

slawkoon

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Radomsko

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:35

Też wybrałem ZUS z czystej przekory, bo przecież każdy wie, że jak ten statek zacznie tonąć to i tak przerzucą kasę z OFE na ZUS :P

• 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie