Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

Wybór ZUS a OFE?

ZUS OFE emerytury

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
53 odpowiedzi na ten temat

#21 spider87

spider87

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:40

Problemem nie jest wybór między ZUS a ZUS i OFE jednak zupełnie coś innego. Problemem jest cały system emerytalny, który jeśli nie zostanie zmieniony to będziemy niedługo oczekiwać kolejnego podwyższenia wieku emerytalnego, zwiększenia składek albo zmniejszenia wysokości emerytur.

• 0

#22 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 4 lipiec 2014 - 18:55

Wybrałem OFE. Nie z nadziei na krociowe zyski, tylko z czystej przekory i niechęci do zorganizowanej złodziejki.

No i w zasadzie preferuję nawet g*** warte realne papiery wartościowe niż zapis palcem po wodzie w zbankrutowanym ZUS. Może kiedyś wybory wygra Kongres Nowej Prawicy i pozwolą przenieść te papiery na prywatne rachunki inwestycyjne, a potem zrobić z tym, co się komu żywnie podoba.

:D

• 0

#23 Bartosz_Kaniewski

Bartosz_Kaniewski

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów

Napisany 8 lipiec 2014 - 10:45

Polacy nie potrafią oszczędzać  więc takie trochę przymuszanie do oszczędzania na emeryturę nie jest złe ale na litość niech nie okradają w biały dzień Polaków!!

• 0

#24 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 8 lipiec 2014 - 20:05

Jeśli nie potrafią oszczędzać, to między innymi przez dekady tresury, która próbuje im wmówić, że zatroszczy się o ich dobro i pełną michę. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek wychował rozsądnego, odpowiedzialnego człowieka przez ciągłe wyręczanie go (skrajnie nieudolne zresztą) w tym, co powinno należeć do jego elementarnych obowiązków.

• 0

#25 Bartosz_Kaniewski

Bartosz_Kaniewski

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów

Napisany 9 lipiec 2014 - 0:27

Ale trzeba stopniowo ludzi przyuczać żeby z pokolenia na pokolenia było przekazywane w genach. Jeśli teraz jak to ktoś wyżej pisze Korwin odda te pieniądze na prywatne rachunku (pomijając upadek systemu emerytalnego) to ludzie to wydadzą moment.

• 0

#26 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:39

A kto miałby tych ludzi niby przyuczać? Dobrotliwe państwo, pełne troski o ich dobro? Czyli - ci goście z taśm? Litości.

To są, niestety, dwie skrajnie różne wizje człowieka i roli państwa. Prawica stawia na wolność i odpowiedzialność, lewica chce nas wychowywać i się o nas troszczyć. Przepraszam, ale te opowieści o wychowywaniu mrożą mi krew w żyłach. Do pewnych rzeczy się ludzi nie przygotowuje. Rodzimy się wolnymi ludźmi, wystarczy tego nie psuć. Mężczyzna nigdy nie jest gotowy na bycie np. mężem czy ojcem - staje się nim po prostu i wtedy musi wziąć tyłek w troki i dorosnąć do roli, w którą wszedł. Tak to działa.

• 0

#27 hardkorowy_inwestor

hardkorowy_inwestor

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 9:29

Bycie mężem czy ojcem wynika trochę z natury ale też z nauki bo przecież obserwujemy swojego ojca jak nas wychowuje.

Inwestowania i dbania o własne oszczędności nikt nas nie uczy, dziecko nie ma możliwości "podglądnąć" jak robią to rodzice.

Uważam, że na lekcjach przedsiębiorczości powinna się mówić o możliwościach inwestycji, ryzykach itd po pierwsze wychodząc już ze szkoły młodzież będzie wiedzieć, że nie ma cudów jak amber gold, a na własną emeryturę trzeba zapracować samemu.

• 0

#28 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 21:29

Nie do końca rozumiem ideę - rozumiem, że wolność i odpowiedzialność są OK, ale uczyć nas tego będzie socjalistyczne państwo przez publiczne szkoły?

Nie rozumiem, czym się przedsiębiorczość, finansowy rozsądek i odpowiedzialność różnią od całej reszty materii przekazywanej w domowym wychowaniu. Tej tajemnej wiedzy, że trzeba wziąć tyłek w troki, brać się do roboty i samemu zapracować na siebie i swoją przyszłość, że trzeba mieć trochę pieniędzy na czarną godzinę, że kredyty trzeba brać z głową a najlepiej ich unikać, to mnie akurat nauczył dziadek, który, z racji różnorakich okołowojennych perypetii, nie skończył nawet podstawówki.

• 0

#29 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 16 lipiec 2014 - 10:18

http://www.sii.org.p...ion.html#ak7813

Najnowsze statystyki. Jak dobrze pójdzie, to będzie milion.

• 0

#30 spider87

spider87

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 10:52

To zdecydowanie za mało żeby OFE było wciąż tak znaczące na giełdzie jak obecnie...

• 0

#31 Majasowak

Majasowak

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 16 lipiec 2014 - 12:53

Zainwestowałam w OFE, zobaczymy co z tego będzie. 

• 0

#32 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 4 sierpień 2014 - 8:36

1,7 mln.

To według Was dobry wynik, czy zły?

• 0

#33 arielka1990

arielka1990

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Zainteresowania:Muzyka i rpg

Napisany 4 sierpień 2014 - 10:28

Póki mam wybór to wybrałam OFE. Jak to nic nie da to przynajmniej będę mogła się z tego wycofać i przejść całkowicie do ZUSu ;->

• 0

#34 marlenawilcz

marlenawilcz

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 6 sierpień 2014 - 8:58

Ja wybiorę OFE, nie liczę z tego tytułu na zysk ale tak trochę z czystej przekory w stosunku do Rządu, który leci w kulki z naszymi "emeryturami".

Również wybrałam OFE. Mam bardzo podobne zdanie :)

• 0

#35 Adrian Mackiewicz

Adrian Mackiewicz

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 13:56

Już 2,3 mln osób w OFE, a dokumenty wciąż są liczone. A jeszcze całkiem niedawno zastanawialiśmy się, czy będzie milion. A do końca 30 lipca zapisanych było zaledwie 1,3 mln osób.

Milion osób zapisało się w jeden dzień? Nic dziwnego, że strona internetowa ZUS-u wysiadła.

• 0

#36 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 13:11

Dane na dzisiaj to ponad 2,5 mln.

• 0

#37 rysiekx89

rysiekx89

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Gniezno

Napisany 14 sierpień 2014 - 11:17

No to jak widać mało kto chce wyrzucać kasę w błoto. Czy w ZUS.

• 0

#38 Inwestor giełdowy

Inwestor giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 22:08

Podziwu godna liczba, biorąc pod uwagę, ile zrobiono, żeby utrudnić obronę OFE i skomplikować sam proces pozostania poza ZUS. Trzeba więc będzie zrobić ustawową dorzynkę i przenieść resztę siłą.

• 0

#39 Szymon Bartnik

Szymon Bartnik

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:19

Ja wybiorę OFE, nie liczę z tego tytułu na zysk ale tak trochę z czystej przekory w stosunku do Rządu, który leci w kulki z naszymi "emeryturami".

Również wybrałam OFE. Mam bardzo podobne zdanie :)

Coś czuję że 70% ludzi, którzy wybrali OFE miało takie same przesłanki :) Ja również z czystej przekory i zasady, że choćby to były grosze, to nie przekażę ich do ZUSu.

• 0

Człowiek ma tylko jedną broń do walki ze swoimi pomyłkami – własny rozum Ludvik von Mises

#40 slawkoon

slawkoon

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejscowość:Radomsko

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:35

Też wybrałem ZUS z czystej przekory, bo przecież każdy wie, że jak ten statek zacznie tonąć to i tak przerzucą kasę z OFE na ZUS :P

• 0