Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

dot.: "Krośnieńskie Huty Szkła "KROSNO" S.A."

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 aalkad@wp.pl

aalkad@wp.pl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 17:38

Witam szanowne Forum... :)

jest to mój pierwszy post na Forum dlatego proszę o wyrozumiałość gdybym czemuś uchybił. Próbowałem znaleźć odpowiedź na temat ale bezskutecznie, dlatego założyłem osobny temat. Mój problem polega na tym, że zostało mi trochę akcji spółki jak w tytule, Spółka jest w trakcie upadłości likwidacyjnej i nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse odzyskać trochę pieniędzy zaposiadane akcje a jeżeli tak to jakie należy podjąć działania by tak się stało. Jeżeli ktoś wie jak to pomóc to bardzo proszę o info...

• 0

#2 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 9:11

wszystko zależy od procesu likwidacji. W pierwszej kolejności spłacone muszą zostać zobowiązania spółki w oparciu o środki pochodzące z likwidowanego majątku. Akcjonariusze zostaną zaspokojeni (w określonej części) na samym końcu i do tego wyłącznie, jeśli zostanie cokolwiek do podziału po likwidacji majątku i spłacie długów. Natomiast proszę pamiętać, że zawsze można dokonać sprzedaży tych akcji na podstawie umowy cywilno-prawnej, odpisując stratę z tych akcji od podstawy opodatkowania. Więcej przeczyta Pan na ten temat w zakładce Eksperci SII radzą na stronie SII.

• 0

#3 aalkad@wp.pl

aalkad@wp.pl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 17:22

pięknie dziękuję... :)

• 0

#4 Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 0:34

No niestety posiadacze akcji są na końcu "łańcucha pokarmowego". W tym przypadku akurat mają lepiej właściciele obligacji.

• 0

Lepiej jest mieć częściowo rację, niż być całkowicie w błędzie.” – Warren Buffett