Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Platforma

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 21:52

Na jakich platformach Forex gracie? Polskich, zagranicznych?
Powymieniajmy się w tym wątku opiniami na temat platform, ich wad oraz zalet.

Zapraszam do dyskusji
  • 0

#2 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 21 grudzień 2007 - 1:23

Witam :-)
Ja korzystam z polskich i zagranicznych. Wybór platformy zależy od predyspozycji gracza i jego potrzeb :-).
Pozdrawiam
  • 0

#3 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 18:51

No wiadomo, ale opinia by była cenna ;).
XTB, IDMSA, Saxo, NorthF ? wiadomo, ze każdy gra według swojej strategii, ale obsługę i jakość platformy da się ocenić B)
  • 0

#4 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 20:38

Witam Panie Jarosławie (mój imienniku) :-)
Trudno jest doradzić komuś wybór platformy, kogo się nie zna (jako gracza). Obecnie każdy dostawca platformy dba o to, aby każdy jego uczestnik był z niej (platformy) zadowolony. Menu i tak każdy tworzy sobie według własnych upodobań. Dobra platforma musi gwarantować notowania online, serwis informacyjny, narzędzia techniczne (strategie, wskaźniki), walory, na które chce się grać, możliwość lewarowania pozycji, małe spready, szybkie realizacje przelewów. Pozostałe elementy są dla mnie mniej istotne. Teraz w zależności, czy chciałby Pan grać na indeksy, akcje, waluty, surowce, czy jeszcze inne bardziej złożone instrumenty, doradziłbym inną platformę. Ponadto jest istotne, czy dana platforma musi być polska, czy może być założona w dowolnym miejscu na świecie - a to jest bardzo istotne, choćby z uwagi na okres jej funkcjonowania podczas doby.
Pozdrawiam
  • 0

#5 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 8 luty 2008 - 9:18

Ja korzystałem z EFIXa, teraz przerzuciłem się do XTB. Plusem XTB jest, że korzysta z prawie niezmienionej wersji MetaTradera na który stworzono wiele wskaźników i strategii które mogą być pomocne w handlu.
  • 0

#6 Robert Taborowski

Robert Taborowski

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Zainteresowania:inwestycje, inwestycje w grunty

Napisany 21 lipiec 2008 - 18:51

Witam,
Mam pytanie odnośnie platformy. Mam otwarty rachunek demo na XTB przymierzam się do otwarcia rachunku rzeczywistego ale na kilku forach znalazłem same złe oceny XTB i rachunku rzeczywistego, occzywiście każda z osób która się wypowiadała zachwalała demo ale rachnem rzeczywisty proponują otworzyć u innego brokera. Czy ktoś ma podobne doświadczenie.
  • 0

#7 Mateusz O.

Mateusz O.

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 16:33

.
  • 0

#8 Hubert Osiński

Hubert Osiński

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 11:02

Są również inne możliwości.
Można swoją gotówkę powierzyć w zarządzanie na rynku.
Mowa o podmiotach doświadczonych oraz narzędziach, które pozwalają wykonywać kilka transakcji w ciągu jednej sekundy!
przy zero kosztowej platformie (bez spreadu), stąd są możliwe do osiągnięcia (optymalnie) zyski w okolicach 10/15% (notowane są również wyższe stopy zwrotu).
  • 0

#9 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 13:10

Jasne, ze można powierzyć swoje fundusze w zarządzanie, ale przecież nikt nimi nie będzie zarządzał charytatywnie. Czy mógłby Pan przybliżyć te narzędzia i doświadczone podmioty innym inwestorom?
  • 0

#10 Mateusz O.

Mateusz O.

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 22:18

Czy mógłby Pan przybliżyć te narzędzia i doświadczone podmioty innym inwestorom?

Przy okazji rowniez napisac, kto dokonuje audytu tych "doswiadczonych podmiotow". Chyba dla wszystkich jest oczywiste, ze nie wylozy sie X pieniedzy bez potwierdzenia, ze te 10 czy 15% bylo osiagane w rzeczywistosci.
  • 0

#11 Jakub Małecki

Jakub Małecki

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 13:28

Ja korzystam z platformy DealBook 360. Dla chętnych jest ona do ściągnięcia przy założeniu rachunku na www.coolforex.pl
A gwoli ścisłości-drodzy koledzy i koleżanki-zacznijmy rozróżniać platformę od brokera ;)
Tu cytat Nievinnego z forum forex.nawigator.biz:
,,1.1 Broker a platforma transakcyjna?
Broker jest instytucją, która przechowuje twój depozyt, jest drugą stroną Twoich transakcji lub jej szuka, "przez niego" możesz handlować walutami.
Platforma transakcyjna jest to oprogramowanie, dzięki któremu składamy zlecenia, przeprowadzamy analizę na wykresach i testujemy swoje strategie automatyczne (podkreślony tekst nie dotyczy brokerów ECN, co nie oznacza, że jest to u nich niemożliwe).
Podsumowując broker to nie to samo co platforma, bo to broker zapewnia oprogramowanie a nie odwrotnie''.
A więc stosujmy odpowiednie terminy proszę B)
  • 0

#12 Hubert Osiński

Hubert Osiński

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 14:49

Dla osoby poczatkujacej Oanda. Mozna z niej korzystac, ale tylko do pewnego momentu.

Co to za moment??
  • 0

#13 Mateusz O.

Mateusz O.

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 6 grudzień 2009 - 17:27

.
  • 0

#14 Radek Regdos

Radek Regdos

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:59

Witam,
ja używam plus500 i jestem całkiem zadowolony, jest demo, ale to platforma raczej dla wyjadaczy :)
  • 0

#15 Marcin Duda

Marcin Duda

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 9 sierpień 2010 - 12:57

Witam,
ja używam plus500 i jestem całkiem zadowolony, jest demo, ale to platforma raczej dla wyjadaczy :)

może trochę odświeżę temat, a przy okazji od razu zadam pytanie. Proszę powiedzieć jak spisuje się platforma plus500. Post napisany został stosunkowo dawno, więc sądzę, że autor ma trochę doświadczenie z platformą.

Pragnę jednak nadmienić, że Plus500 Ltd, Belize nie posiada zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności maklerskiej. Informacja taka jest dostępna na stronie KNF http://www.knf.gov.p...czne/index.html , więc osobiście bym do takiej firmy podchodził z dystansem. Sam używam platformy Meta Trader 4, natomiast mój broker to Admiral Markets. Zarówno do platformy jak i brokera nie mam żadnych zastrzeżeń. Platforma działa płynnie. Zlecenia realizowane są natychmiastowo. Z brokerem nie miałem żadnych problemów. Bardzo dobry kontakt z biurem obsługi klienta, bezproblemowa wypłata środków z rachunku.

Pozdrawiam
Marcin
  • 0

#16 Radek

Radek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 9:58

Odświeżając trochę temat:

1) Używałem TMS - niezła no i polska (ponadto na New Connect)
2) Używam Oandy - bardzo elastyczna ale ograniczone możliwości analizy (dobra dla początkujących graczy - np. przelew PayPalem, ponadto dostęp do newsów z zagranicznych serwisów)
3) Teraz myślę o AAAFX (w oparciu o MT4) - współpracuje z platformą z Punktu 4.
4) Ponadto testuję platformę łączącą traderów z inwestorami - Zulutrade

To jeśli chodzi o moje doświadczenia.

pozdr.
  • 0
Mój Blog o zarabianiu na Forex z Zulutrade

#17 Jarosław Zawada

Jarosław Zawada

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 10:41

Ja tylko http://www.xtb.pl/ ale w nowej wersji już mi się nie podoba.
  • 0

#18 Janusz Achtabowski

Janusz Achtabowski

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 6 lipiec 2012 - 11:42

Ja mam xtb i ALPARI uk.
Na Alpari mikro loty wiec można testować.
  • 0

#19 Bartosz Gawroński

Bartosz Gawroński

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejscowość:Malta
  • Zainteresowania:Fascynat rynków finansowych. Od 6 lat mieszkam na Malcie. Reprezentuje Sensus Capital Markets Ltd. na polskim rynku.

Napisany 18 październik 2013 - 18:12

a ja na Sensus Capital Markets Ltd.

• 0
Pozdrawiam Bartosz Gawroński b.gawronski@sensus-capital.com www.sensus-capital.com