Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dom Maklerski BOŚ

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#1 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 5 marzec 2014 - 20:44

Witam forumowiczów!

Jak oceniacie platformę DM BOŚ? Jakieś rady? Warto założyć tam rachunek? Jak z awaryjnością i obsługą klientów?

• 0

#2 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 5 marzec 2014 - 21:42

Ja mam rachunek w BOŚ-iu. Ale IKE więc zaglądam tam rzadko i inwestuję tam rzadko. Ale to co widzę jest ok. Nie mam uwag.

• 0

#3 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 12:02

a jak jest z obsługą klienta? Dodzwonieniem się na infolinię itp?

• 0

#4 renton

renton

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów
  • Miejscowość:KRK
  • Zainteresowania:snowboard, mtb, hiking

Napisany 17 marzec 2014 - 23:26

Mam rachunek w BOS od 2009 roku. NOL działa nieźle, zwłaszcza po zmianie systemu transakcyjnego:). Dużo opcji do wyboru do rachunku - możliwość notować od Statici, apka na iphone, Amibroker free, forex...  Do call center nie dzwonie, ale sprawy na email załatwiają błyskawicznie. 

• 0

mój sposób na rynek: Giełdowy Wizjer Rentona

#5 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 23:41

Dzięki! O to mi chodziło. Zastanawiałem się między Alior, a BOŚ i założyłem w Aliorze bo tam mam też konto prywatne ale może też zrobię w BOŚu bo jest za darmo otwarcie, prowadzenie i zamknięcie?

• 0

#6 renton

renton

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:05

Jeżeli otwierasz rachunek z podstawową opcją - tzw. "żółty" nie ma opłat. Al to tylko rachunek, notowania w NOL z jedną linią.

• 0

#7 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 0:20

To słabo bo widzę, że nawet nie ma notowań na bieżąco.

• 0

#8 renton

renton

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 17:57

Dla pakietu żółtego masz jedną linię online.

• 0

#9 Stapik

Stapik

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 1 czerwiec 2014 - 17:53

Witam. 

Co oznacza jedna linia online? Jak to się przekłada na inwestowanie? 

• 0

#10 Michał Pospieszny

Michał Pospieszny

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • Miejscowość:Wronki

Napisany 2 czerwiec 2014 - 9:49

Witam

Tzn. że widzisz na żywo tylko po jednej ofercie kupna i sprzedaży no i w jakiej ilości.

pozdrawiam

• 0

#11 spider87

spider87

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 10:00

Na początek ten żółty pakiet wystarczy? (http://bossa.pl/oferta/gielda/pakiety/) Szkoda, że nie ma w ogóle aplikacji mobilnych

• 0

#12 rabarbar

rabarbar

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • Miejscowość:Czeladź

Napisany 14 sierpień 2014 - 6:08

Jestem klientem od kilku/kilkunastu lat. W porównaniu z rachunkiem w mbanku lub ING (mam obecnie trzy rachunki maklerskie) ten bije konkurencje na głowę. Posiadam pakiet zielony. Dużym minusem jest brak aplikacji do notowań mobilnych na androida(przynajmniej w tym pakiecie) ale do mobilnych nikt chyba nie udostępnia za "darmo". Darmo piszę w cudzysłowiu, gdyż jeśli nie robię obrotów płacę za pakiet 19zł/m-c.

Jest też dobra informacja. W lipcu otrzymałem informacje, iż w bossa.pl pracują nad aplikacją mobilną więc może w niedalekiej przyszłości coś się zmieni.

• 0

#13 Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:58

Niedawno pojawiła się BossaMobile, korzystał ktoś z Was już?

http://bossa.pl/narzedzia/bossaMobile/

• 0

Lepiej jest mieć częściowo rację, niż być całkowicie w błędzie.” – Warren Buffett

#14 rabarbar

rabarbar

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 14:32

Właśnie od wczoraj piszę recenzję na moim blogu. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Super przemyślany interfejs , darmowa nawet dla pakietu żółtego, bardzo prosty dostęp do prawie wszystkich rachunków w bossie. Późnym wieczorem napiszę coś więcej :) ale już teraz mogę powiedzieć, że produkt wart polecenia.
  • 0

#15 rabarbar

rabarbar

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:34

http://inwestor.org....owania-mobilne/ mój punkt widzenia :)

• 0

#16 Alina K.

Alina K.

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 23:00

Fajny tekst na blogu o ofercie DM BOŚ, a konkretnie o funduszach. Warto przeczytać!

http://jakoszczedzac...nwestycyjne-tfi

Edytowany przez Alina K., 17 wrzesień 2014 - 23:00 .

• 0

#17 DM BOŚ / bossa.pl

DM BOŚ / bossa.pl

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 9:46

Witam wszystkich użytkowników forum i członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych!

Na początek ten żółty pakiet wystarczy? (http://bossa.pl/oferta/gielda/pakiety/) Szkoda, że nie ma w ogóle aplikacji mobilnych

Pakiet żółty zdecydowanie wystarczy jeśli planuje Pan składać zlecenia na GPW. Natomiast platformy umożliwiające analizy dają kolejne wyższe pakiety. Pod linkiem, który Pan podał znajduje się tabela z pakietami:http://bossa.pl/oferta/gielda/pakiety/

• 0

#18 DM BOŚ / bossa.pl

DM BOŚ / bossa.pl

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 9:47

Niedawno pojawiła się BossaMobile, korzystał ktoś z Was już?

http://bossa.pl/narzedzia/bossaMobile/

Zgadza się! Czy zaczął Pan korzystać?

• 0

#19 Bartosz Szyma

Bartosz Szyma

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisany 9 październik 2014 - 20:07

Nie polecam bosia. Z wad wymienię:

1. dziwacznie porozdzielane rachunki - osobny na akcje, osobny na derywaty (pochodne), na fundusze, na zagranicę i jeszcze osobny na forex - w sumie mam pięć subkont pomiędzy któymi muszę w zależności od potrzeb przelewać gotówkę. A jak się postarasz, to możesz mieć osobny na forexie na "zwykłe konto" i na mini loty między którymi też musisz sam przelewać środki
  2. jedyny dm, który nie dzwoni ani nawet nie wyśle maila, że na rachunku na pochodne jest za mało pieniędzy wymuszając w ten sposób zamknięcie pozycji (pomimo, że na pozostałych subkontach jest masa środków do dyspozycji)
  3. uboga funkcjonalność systemu (chociażby pod względem informacji typu zysk/strata itp.)
  4. miesiącami nie są w stanie dodać ceny zakupu papierów (np. do dzisiaj mam na koncie wse1016, którego cena zakupu jest... "nieznzna")
  5. nie złożysz reklamacji na infolinii bo nie i tyle w temacie - musisz skłądać poprzez system transakcyjny ale...
  6. przez system nie dołączysz zrzutów ekranu bo się nie da
  7. zresztą składanie reklamacji w bosiu mija się z celem, bo i tak rozpatrzą ją negatywnie (niezależnie od tego, czy system działa popawnie, czy nie - to jest twój problem)
  8. a system nie działa poprawnie - dla przykładu na subkoncie z instrumentami pochodnymi wymagany depozyt liczą dwoma metodami ale system prezentuje wymaganą kwotę depozytu zawsze tylko od jednej i tej samej metody - zatem może się zdarzyć, że system wykazuje nadwyżkę depozytu podczas, gdy dm zamyka ci pozycje bo masz margin calla
  9. kiepsko działający system transakcji na giełdach zagranicznych:
  10. od spółek notowanych na nyse w bosiu zapłacimy 30% podatku od dywidend, podczas gdy umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania przewiduje, że Polacy powinni płacić 15% (wszystko dlatego, że Boś nie jest w stanie zmienić konta Omnibus na normalne - City Handlowy potrafi, Saxo daje radę, DB również - tylko nie Boś)
  11. jeżeli dana spółka jest notowana na kilku rynkach, to boś obsługuje ją tylko na tym, który jako pierwszy został wybrany
  12. zlecenie na opcje może być ważne maksymalnie jedną sesję
  13. bardzo drogi jeżeli idzie o prowizje na rynki zagraniczne (nie ma porównania do DeGiro, ale nawet Handlowy i Saxo są tańsze)
  14. oferta na rynki zagraniczne też skromniutka (w ogóle nie umywa się do DMów wspomnianych punkt wyżej)
  15. dość drogi - z wymienionych tutaj alior jest tańszy
  16. zdarzają się nagminne opóźnienia w księgowaniu środków z obligacji i dywidend

Uff to tyle co pamiętam. Generalnie odradzałbym - są tańsze dm (DB np.) i takie, które oferują dużo lepszą funkcjonalność (CDM PKO). Boś niestety się nie rozwija - był jednym z lepszych dmów parę lat temu, niestety pozostałe poszły z duchem czasu a Boś został tam, gdzie był (a moim zdanie w jakości obsługi wręcz się cofnął). Zresztą to chyba klątwa spółki matki - porównaj sobie kursy Banku Ochrony Środowiska i WIG_Banki, a zobaczysz, że coś jest na rzeczy.

• 0

#20 DM BOŚ / bossa.pl

DM BOŚ / bossa.pl

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisany 10 październik 2014 - 11:03

Panie Bartoszu, rozumiem że jest Pan wymagającym klientem i doceniam wszystkie Pana uwagi dotyczące naszych usług. Do wielu punktów trudno mi się bezpośrednio odnosić, bo dotyczą indywidualnych preferencji i mogę tyko powiedzieć że bierzemy to pod uwagę planując zmiany w naszych systemach czy ogólnie w ofercie.

Chciałbym jednak odnieść się to kilku zarzutów, które z nie są moim zdaniem do końca uzasadnione.

Ad. 2 i 8 Zawsze informujemy naszych klientów o potrzebie reakcji z ich strony w sytuacji braku wystarczającego pokrycia dla pozycji na instrumentach pochodnych. Robimy to wysyłając komunikat na platformie transakcyjnej a akcję (redukcja pozycji, dopłata depozytu) klient może i powinien podjąć w ciągu następnego dnia sesyjnego. Komunikat ten zawiera informację o wymaganym depozycie zabezpieczającym także dla metody SPAN. Nie jest zatem prawdą że zamykamy pozycje klientowskie automatycznie i bez żadnej informacji z naszej strony.

Ad. 4 Ceny zakupu nie są wyświetlane tylko w sytuacji papierów transferowanych do naszego biura z zewnątrz.

Ad. 5-7 Co do reklamacji to należy rozróżnić tu kilka sytuacji. Najczęściej nasi pracownicy przyjmują telefoniczne zgłoszenia o tym że występują jakieś nieprawidłowości na rachunku i staramy się na bieżąco takie sprawy naprawiać, jeśli rzeczywiście wystąpiły błędy. Może się także czasem zdarzyć sytuacja że prosimy o przesłanie zgłoszenia pisemnego, aby nie było żadnych wątpliwości co do tego na czym polega problem i jakie są oczekiwania klienta zgłaszającego reklamację. Chcemy w ten sposób przede wszystkim uniknąć nieporozumień. Takie zgłoszenia rozpatrujemy max. w ciągu kilku dni. I istnieją wreszcie formalne skargi, które przyjmujemy zgodnie z regulaminem pisemnie i rozpatrujemy w regulaminowym terminie 2 tygodni. Te ostatnie jednak należą do rzadkości i większość spraw załatwiamy dużo szybciej w trybie opisanym wcześniej.

Nie jest też prawdą że składanie reklamacji nie ma sensu.

Ad. 13 Odnośnie porównania kosztów to mam świadomość że ostateczny wynik takiego porównania zależy od stylu handlu, wielkości transakcji, korzystania z różnych funkcjonalności rachunków i operacji itd. Jednak porównując podstawowe prowizje od zleceń nie jest prawdą jakoby nasza oferta zagranicy była droższa niż wspomniana oferta DMBH (tu jest wręcz przeciwnie zarówno jeśli chodzi o stawkę minimalną jak i procentową), czy też jednoznacznie droższa niż Saxo (gdzie stawki minimalne są wyższe). Porównanie z DeGiro pominę ze względu na inny niż typowy model działania tego brokera i kilka niejasności które na razie się z nim wiążą (przede wszystkim pożyczki papierów klientowskich oraz przetrzymywanie gotówki w funduszach inwestycyjnych, czyli kwestia bezpieczeństwa środków która się z tym wszystkim wiąże).

Ad. 16 Wszystkie dywidendy są wypłacane (w sensie postawienia środków do dyspozycji klienta na rachunek) terminowo, tj. niezwłocznie po otrzymaniu przez biuro.

Podsumowując, jak najbardziej rozumiem że niektóre rozwiązania w naszym biurze nie spełniają Pana oczekiwań w 100% i jak napisałem na wstępie bierzemy to jak najbardziej pod uwagę planując rozwój oferty. Myślę też że kurs BOŚ Banku na giełdzie nie jest najlepszym wskaźnikiem jakości obsługi klientów w DM BOŚ – z kilku powodów, z których Pan sam na pewno zdaje sobie sprawę. Moim zdaniem dużo bardziej wiarygodne są opinie klientów, choćby wyrażane w rankingu przygotowywanym przez SII, jako największym tego typu badaniu ankietowym.

Pozdrawiam,
Sebastian Zadora

DM BOŚ

• 0