Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Inwestowanie Zagranicą

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

#1 Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Napisany 28 luty 2014 - 22:03

Witam zacnych kolegów inwestorów!

Czy ktoś z Was inwestuje na giełdach zagranicznych? Mam na myśli otwarcie rachunku w domu maklerskim np, w Niemczech i granie na tamtejszych spółkach. Wykluczam instrumenty pochodne jakie oferują niektóre nasze polskie firmy, kontrakt oparty o kurs spółki zazwyczaj z wąskiego grona najpopularniejszych typu BMW, Bayer czy Adidas. Nie jestem też zainteresowany produktami typu fundusze inwestycyjne inwestującymi w na zagranicznych giełdach.

Chciałbym móc samemu otworzyć rachunek w takim domu maklerskim i samemu inwestować. Interesuje mnie długoterminowa inwestycja. Czy ktoś z Was inwestuje i może mi podpowiedzieć? Oczywiście problemem może być bariera językowa chyba, że zachodnie firmy mają strony i platformy w różnych językach. Jakie są prowizje, czy można wybrać inną walutę niż w danym kraju i z jakimi jeszcze problemami, a możę ułatwieniami się spotykacie?

• 0

Lepiej jest mieć częściowo rację, niż być całkowicie w błędzie.” – Warren Buffett

#2 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 12:46

Najprostszym rozwiązaniem jest chyba fundusz inwestycyjny, który inwestuje na zagranicznych giełdach i dla większych ryzykantów CFD.

• 0

#3 rosselia2@gazeta.pl

rosselia2@gazeta.pl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Zainteresowania:Interesuje się prawem spadkowym, postępowaniem spadkowym oraz prowadzeniem spraw spadkowych o dział spadku. Wiele uwagi poświęcam także problemom związanym z dziedziczeniem ustawowym.

Napisany 11 marzec 2014 - 21:06

Na własną rękę tylko na pewnych i dużych rynkach, ale najlepiej fundusz inwestycyjny.

• 0

Blog o prowdzeniu postępowania spadkowego i spraw spadkowych. Dział spadku to jeden z wątków prawa spadkowego prezentowany na blogu.

#4 Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 13:41

Ale własnie jak na własną rękę? Inwestowałeś/ masz rachunek w zagranicznym domu maklerskim?

• 0

Lepiej jest mieć częściowo rację, niż być całkowicie w błędzie.” – Warren Buffett

#5 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 10:34

obecnie bez większych problemów można inwestować na rynkach zagranicznych. Polskie biura oferują taką możliwość. Dla przykładu proponuje spojrzeć na jedną z kilku ciekawych ofert np. DM BOŚ.

• 0

#6 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 0:27

Dość sporo wychodzi to w BOŚu chcąc mieć dostęp do notowań ale jeśli chce się kupić i trzymać np. dla dywidendy to widzę, że jest prosta opcja za darmo.

• 0

#7 Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Napisany 20 maj 2014 - 9:53

Ostatnio mocno reklamowana platforma XTB do handlu zagranicznego, korzystał już ktoś?

http://www.xtb.pl/Platformy/Infront

Edytowany przez Kamil Kowalczyk, 20 maj 2014 - 9:53 .

• 0

#8 goldman fish

goldman fish

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 22:21

prawdopodobnie nie będziesz mogl zalozyc rachunku inwestycyjnego w zadnym banku zagranicznym nie bedac tam rezydentem, ja chciałem ,  zalozyc konto w jednym z banków w UK i okazało się to niemożliwe bank musi cie zweryfikować i mieć dane teleadresowe. Ja miałem rachunek inwestycyjny w banku KBC ale on zwinal dzialanosc w Polsce konto nazywalo się  E MAKLER i miało  wielowalutowy rachunek gdzie swobodnie moglem wymieniac waluty jak na foreksie  miałem dostep do wszystkich praktycznie rynkow w Europie byłem nawet zadowolony z tej platformy w czasie rzeczywistym widziałem kwotowania akcji .Teraz mam rachunek w Domu Maklerskim WBK nie jest to mistrzostwo swiata ale jakos działa i nie ma problemu z inwestowaniem na DAX czy FTSE do tego musisz mieć przypisane konta walutowe , najlepiej gdyby były powiazane z rachunkiem bankowym w  WBK

• 1

#9 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 9:42

Mimo, że jesteśmy w UE są jakieś obostrzenia i nie można rachunku w innym kraju założyć? To ma być ten wolny przepływ usług, myśli itd? ;)

• 0

#10 Artald

Artald

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisany 2 lipiec 2014 - 9:17

prawdopodobnie nie będziesz mogl zalozyc rachunku inwestycyjnego w zadnym banku zagranicznym nie bedac tam rezydentem, ja chciałem ,  zalozyc konto w jednym z banków w UK i okazało się to niemożliwe bank musi cie zweryfikować i mieć dane teleadresowe. Ja miałem rachunek inwestycyjny w banku KBC ale on zwinal dzialanosc w Polsce konto nazywalo się  E MAKLER i miało  wielowalutowy rachunek gdzie swobodnie moglem wymieniac waluty jak na foreksie  miałem dostep do wszystkich praktycznie rynkow w Europie byłem nawet zadowolony z tej platformy w czasie rzeczywistym widziałem kwotowania akcji .Teraz mam rachunek w Domu Maklerskim WBK nie jest to mistrzostwo swiata ale jakos działa i nie ma problemu z inwestowaniem na DAX czy FTSE do tego musisz mieć przypisane konta walutowe , najlepiej gdyby były powiazane z rachunkiem bankowym w  WBK

Ja również miałem rachunek w KBC aktualnie mam w bossa ale nic nie dorównuje platformie KBC a szkoda.....

• 0

#11 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 2 lipiec 2014 - 12:38

zachęcam do przeczytania ciekawego artykułu z Parkietu na temat inwestowania na rynkach zagranicznych:

www.parkiet.com/artykul/1376129.html

• 0

#12 Artald

Artald

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisany 2 lipiec 2014 - 13:14

zachęcam do przeczytania ciekawego artykułu z Parkietu na temat inwestowania na rynkach zagranicznych:

www.parkiet.com/artykul/1376129.html

"Jednak trzeba pamiętać, że inwestowanie poza Polską z reguły wymaga posiadania sporego kapitału, co związane jest wysokim kosztami transakcji."

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest otwarcie rachunku maklerskiego w docelowymkraju

• 0

#13 Artald

Artald

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisany 2 lipiec 2014 - 19:00

Może ktoś ma taki rachunek maklerski w kraju ościennym? jestem ciekawy czy są jakieś obostrzenia ....  :unsure:

• 0

#14 renton

renton

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów
  • Miejscowość:KRK
  • Zainteresowania:snowboard, mtb, hiking

Napisany 18 listopad 2014 - 20:48

ja osobiście pplecam Interactive Brokers. Dobrze znany broker i notowany na giełdzie z tickerem IBKR. Oferta bogata, możliwości inwestowania na instrumentach całego świata - w opcjach jest gdzie się chce tradować. Prosta aplikacja ale posiada mnóstwo opcji razem z rodzajem zleceń. O wszystkim można poczytać na necie, albo dowiedzieć się z filmów instruktażowych. Jeden minus - nie obliczają kwot do podatku - samemu nalezy to zrobić (opcja eksportu transakcji do xls). Minimum do otwarcia rachunku to 10.000 USD 

• 0

mój sposób na rynek: Giełdowy Wizjer Rentona

#15 Stefan Thiele

Stefan Thiele

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 3 grudzień 2014 - 19:16

Jeżeli dla kogoś bariera językowa nie stanowi problem, to decydowanie lepiej jest mieć rachunku u zagranicznego banku lub brokera. Jeżeli chodzi o prowizje za zlecenia, to w Niemczech powszechnie mieszczą one się w przedziale 0,2 - 0,25%, minimum 9 -15 EUR. Przy zleceniach rzędu 15 tys. zł są to już całkiem dobre warunki. Opłaty w polskich domów maklerskich za zlecenie na rynkach zagranicznych są z reguły o wiele wyższe, często nawet kilkakrotnie.

Nie ma problemu przy otwieraniu rachunku przez nierezydentów. Tylko czesto trzeba mieć w tym samym banku konto rozliczeniowe.

Ja mam w Niemczech od lat rachunek w małym lokalnym banku i mogę tylko polecać takie rozwiązanie.

Przy wyboru brokera trzeba tylko zwracać uwagę na jeden punkt w regulaminie. Część instytucji liczy prowizję minimalną za każdą ciąstkową realizację zlecenia (Teilausfuehrung). Jeżeli ktoś kupuje np 100 akcji z określonym limitem, a w arkuszu zleceń po przeciwnej stronie w kolejce jest kilka zleceń opiewając np o 20 sztuk,70 sztuk oraz 40 sztuk, to minimalna prowizja jest liczona trzy razy. Dlatego należy uniknąć brokerów, które stosują tego typu praktyki.

• 0

#16 Arek J.

Arek J.

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 12:00

Czy ktoś może podzielić się doświadczeniami z Degiro?

Mają bardzo dobrą ofertę  (prowizje) i niezły dostęp do giełd światowych.

Czy mają jakieś słabe punkty ?

• 0

#17 Stefan Thiele

Stefan Thiele

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 23:03

Czy ktoś może podzielić się doświadczeniami z Degiro?

Mają bardzo dobrą ofertę  (prowizje) i niezły dostęp do giełd światowych.

Czy mają jakieś słabe punkty ?

Degiro działa przede wszystkim na nieco innych zasadach niż typowy dom maklerski. Tylko dlatego możliwe są tak niskie opłaty.

Jedną z podstawowych różnic jest ta, że nie jesteś zarejestrowanym w KDPW lub zagranicznym odpowiednikiem właścicielem zakupionych papierów wartościowych. Właścicielem papierów wartościowych jest fundacja holenderskiego prawa, a Ty jesteś jedynie beneficientem papierów wartościowych na podstawie umowy z Degiro. W kryzysowych sytuacjach oznacza to ryzyko utraty częsci lub całości portfela.

Degiro nie skieruje Twoje zlecenia od razu na odpowiednią giełdę, tylko w pierwszej kolejności spróbuje realizować zlecenie wewnętrznie kojarząc zlecenie z zleceniami innych klientów Degiro lub ze zleceniami własnymi Degiro, aby unikać opłat giełdowych. Taka forma realizacji zleceń jest mało przejżysta, doprowadza do opóżnień w realizacji oraz stwarza ryzyko tak zwanego "legalnego" frontrunning. Podczas prób wynegocjonowania wewnętrznej realizacji zlecenia Degiro i inne instytucje finansowe znają bowiem Twoje zlecenia zanim trafiają one na gięłdę. W efekcie masz niskie prowizje ale często mniej korzystne ceny transakcji. "Gwarancja najlepszego wykonania", którą daje Degiro w praktyce jest nie do zweryfikowania.

Z powodu powyższej procedury wewnętrznej realizacji zleceń wybór rodzajów zleceń jest mocno ograniczony.

(Brak zleceń stop loss, zleceń PKC, zleceń ważnych dłużej niż dzień).

Degiro zastrzega sobie prawo wypożyczenia Twoich papierów wartościowych i generowania na tym zysków. To także w krzyzysowych sytuacjach oznacza ryzyko strat w przypadku, że wypożyczające upadnie i nie jest w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków.

Przy przeliczeniu walutach Degiro według własnych informacji zastosuje niekorzystne kursy walut.

Degiro nie wystawia PIT 8C, i tylko za dodatkowe opłaty dostarcza dokumenty, które pozwolana udokumentowanie transakcji dla celów podatkowych.

Dla mnie to wystarczające powody aby nie korzystać z oferty Degiro.

Edytowany przez Stefan Thiele, 20 grudzień 2014 - 10:56 .

• 0

#18 BartZ

BartZ

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 2:03

Jeżeli dla kogoś bariera językowa nie stanowi problem, to decydowanie lepiej jest mieć rachunku u zagranicznego banku lub brokera. 

Ale chyba nawet w przypadku Niemiec można się porozumieć bez przeszkód po angielsku?

• 0