Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problem Z Wyborem Biura Maklerskiego

brokerzy biura maklerskie

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Daniel W

Daniel W

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 6 grudzień 2013 - 12:25

Witam serdecznie!

Na początku kilka słów wstępu.

Jak każdy chyba w tym miejscu chciałbym pomnożyć swój kapitał grając na giełdzie. Przymierzam się do tego już od jakiegoś czasu, a rejestracja tu ma być kolejnym krokiem.

Obecnie jestem na etapie wyboru biura maklerskiego w którym otworze konto i o to właśnie chciałem zapytać bardziej doświadczonych użytkowników.

Czytałem rozmaite rankingi domów maklerskich i przeróżne zestawienia ale jak powszechnie wiadomo bywa z nimi różnie. czytałem też ranking na stronie SII i to już zupełnie zbiło mnie z tropu. Po przeglądzie prowizji i opłat na rynku zacząłem myśleć o Deutche Banku i ich rachunku inwestycyjnym a teraz zaś funkcjonalność platformy internetowej BOŚ (bo to główny sposób w jaki chciałbym operować) , za którą dostali dużo punktów w rankingu SII, trochę pomieszała mi szyki.

I tak szukanie zaczęło się na nowo!

Proszę o opinię na temat domów maklerskich w których macie konta i kilka słów dlaczego polecilibyście lub nie daną placówkę. Byłbym szalenie zobowiązany za konkretne odpowiedzi.

Dzięki za pomoc!

• 0

#2 kontakt@dariuszfrancuz.pl

kontakt@dariuszfrancuz.pl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 6 grudzień 2013 - 20:46

Ja mam rachunek GPW w XTB - w połączeniu z członkostwem w SII wychodzą całkiem miłe (małe prowizje). Problemów z rachunkiem nie zauważyłem. 

Minusem jest jednak, że mają platformę z bardzo małą ilością narzędzi do analiz. 
Osobiście do chartingu teraz stosuje Amibrokera. 

O BOS-iu też ostatnio myślałem właśnie pod kątem dostępności Amibrokera i jego integracji z kontem. Po uwzględnieniu zniżki w SII, BOŚ wygląda dużo lepiej niż standardowy rachunek i jest troszkę droższy od XTB. 

Tyle z mojego doświadczenia. Jestem również ciekaw opinii innych traderów.

• 0

#3 Daniel W

Daniel W

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 0:29

Dzieki za rzeczowa odp. Jeszcze troche poszperam i cos zadecyduje ;)

• 0

#4 Jakub Ciepiela

Jakub Ciepiela

Rekin giełdowy

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 3 marzec 2014 - 13:17

Polecam ranking przygotowywany przez SII, jest dokładnie opisane co było brane pod uwagę, jakie oceny w konkretnych kategoriach, można na tej podstawie sprawdzić na czym nam zależy i zdecydować się na konkretny DM.

http://www.sii.org.p...iej.html#ak7173

• 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie