Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ile Dały Zarobić Akcje Spółek Skarbu Państwa ?

akcje pracownicze debiuty ipo gpw

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin Pabijanek

Marcin Pabijanek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 9 październik 2013 - 20:44

Marcin Pabijanek.png

Doświadczenie pokazuje, że można zarabiać na akcjach pracowniczych,

• 0

#2 Marcin Pabijanek

Marcin Pabijanek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 październik 2013 - 18:52

W tym roku przed nami debiut PKP Cargo, i nieoficjalnie Energa S.A,

• 0

#3 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 18 październik 2013 - 8:51

No ale to trochę takie naciągane, bo niby jak można było kupić PZU po 90 zł. Raczej trzeba by zrobić zestawienie cena w IPO vs jaka jest teraz cena tych akcji na GPW.

• 0

#4 Marcin Pabijanek

Marcin Pabijanek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 8 listopad 2013 - 23:04

Można było kupić akcje pracownicze po 90 zł

• 0

#5 Marcin Pabijanek

Marcin Pabijanek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 8 listopad 2013 - 23:06

PKP Cargo udany debiut 19 % Oferta objęła 20 mln 926 tys. 171 akcji, które sprzedawał większościowy akcjonariusz PKP Cargo, grupa PKP. Do inwestorów instytucjonalnych trafiło 17 mln 326 tys. 171 mln akcji, a inwestorzy indywidualni objęli 3 mln 600 tys. papierów spółki. Cena sprzedaży akcji w ofercie wyniosła 68 zł. Wartość oferty publicznej PKP Cargo sięgnęła tym samym około 1,42 mld zł.

• 0

#6 Jakub Makowski

Jakub Makowski

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisany 3 marzec 2014 - 16:28

Kilka spółek ze stajni Skarbu Państwa dały trochę zarobić ale co z tego skoro dalej mi wiszą akcje ze sporą stratą na nieszczęsnym JSW ;(

Po drugie akcje pracownicze to można było zakupić ale jak się kogoś znało, nie duże ilości i ciężko bardzo.

• 0

#7 Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Napisany 4 marzec 2014 - 0:05

Co do możliwości zakupu akcji pracowniczych ciężko mi coś powiedzieć ale chętnie bym od Pana @Marcina Pabijaka dowiedział się gdzie i jak szukać bo faktycznie dobra opcja.

Ja tam jakiś zwolennikiem do pchania się na każdą emisję spółki skarbu państwa nie jestem. PKP Cargo mnie zaskoczyło - myślałem, że będzie lipa. JSW do tej pory odbija mi się czkawką mimo, że wyszedłem już dawno. Byłem jeszcze na GPW ale tak z sentymentu;) wiem mało profesjonalne. Zostało coś w ogóle jeszcze do sprywatyzowania jeszcze? czy tylko dywagujemy czysto teoretycznie teraz?

P.S.

Jest gdzieś jakiś spis spółek skarbu państwa, które będą w tym roku debiutować?

• 0

Lepiej jest mieć częściowo rację, niż być całkowicie w błędzie.” – Warren Buffett

#8 Joanna

Joanna

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 październik 2014 - 11:02

o ile mi wiadomo na rynku dobrze sprzedają się akcje pracownicze dwóch spółek - Górnośląskie Wodociągi i ZAK Kędzierzyn Koźle

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: akcje pracownicze, debiuty, ipo, gpw

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie